Táborový deník šestnáctiletého skauta Jiřího Wolkera

Táborový deník šestnáctiletého skauta Jiřího Wolkera https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194350/bmid_taborovy-denik-sestnactileteho-jiri-ut9-194350.jpg 4 4 4

Posmrtně vydaný deník z prvního Wolkerova skautského tábora, konaného pod vedením zakladatele českého skautingu A. B. Svojsíka nedaleko Lipnice nad Sázavou.

Turlogh
15.11.2020 4 z 5

Velice zajímavé dobové líčení prožitků mladého Jiřího Wolkera, skauta na táboře u Lipnice s náčelníkem skautů A.B.Svojsíkem. Popsáno den po dni, celých 42 dní trvajícího tábora! Doplněno náčrtky mladého skauta básníka a úvodem bratra náčelníka - zakladatele. Nezbývá než na závěr povzdechnout, že tak velký duch zemřel tak mlád. Howgh.

Litocha
28.08.2017 4 z 5

Zajímavý náhled do doby dřevního skautingu i na umělecky založenou osobnost Jiřího Wolkera. Je fascinující, co je i po sto letech a v odlišné společenské situaci stejné, a co je naopak úplně jinak.

Kloky
13.12.2014 5 z 5

Deník je napsaný poutavě. V posledních dnech tábora jsem si připadala, jako bych četla dobrodružnou smyšlenku. Proč se k sobě dnes lidi nemohou chovat jako dřív? Na jednu stanu mi to přijde fascinující a na druhou velmi smutné, že to, co před sto lety bylo běžné, mi dnes přijde jako vymyšlený příběh...

deníky skauting

Jiří Wolker