Sylvestr

Sylvestr https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24338/sylvestr-24338.jpg 4 78 21

Sylvestr, mladý vévoda ze Salfordu, se rozhodne, že by se měl oženit. Má své postavení, velký majetek a nepostrádá eleganci... ženy by mu tudíž měly padat k nohám. Phoebe Marlowová, dcera zemřelé přítelkyně jeho matky, však uteče z domu, když se na ni Sylvestr přijede podívat, aby zjistil, jestli vyhovuje požadavkům, které má na svou budoucí choť. Na cestě ji ale potká nehoda. Kočár uvízne ve sněhové závěji a Phoebe musí i se svým přítelem z dětství Tomem, který ji na útěku doprovází, strávit nějaký čas v blízkém hostinci. Samozřejmě netuší, že se na stejném místě objeví i Sylvestr a její situace se tak ještě víc zkomplikuje. Obzvlášť poté co zjistí, že Sylvestr vůbec není takový, jak si myslela...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Sylvester, or the Wicked Uncle , 1957

biki
28.05.2023 3 z 5

Ze všech tří zatím přečtených knih od G.H. se mi tato líbila nejméně. V knize bylo pár dobrých nápadů, také obě hlavní postavy byly moc pěkně vykreslené - Sylvestr, pohybující se v nedostižných výšinách svého postavení a Phoebe, která pro něj byl jako ta příslovečná osina v ... - jenže děj byl až moc zdlouhavý, popisný, a tím značně ztrácel na dynamice. Podle mého osobního názoru by kniha mohla mít o pár stránek míň.

lark77
23.09.2021 5 z 5

Kniha presne pre mňa. To bola oddychovka. :-D

helenkan
24.03.2019 4 z 5

Tohle já můžu. Pěkný příběh u kterého jsem se prima pobavila.

pip11
05.02.2019 5 z 5

Tak tohle byla pro mě báječná kniha, skutečně zábavná, u které jsem se hodně nasmála. Rozhodně doporučuji. Je to oddychovka, ale příjemně a poutavě psaná. Určitě se ke knize vrátím.

Eliškam
06.07.2018 4 z 5

Fajn oddychovoka. Chvílemi jsem se i zasmála... Dej jednoduchý, nenáročný. Příjemné čtení na léto, kdy nechce člověk nic řešit a jen ležet na sluníčku a číst něco nativního

knihamojalaska
15.03.2018 4 z 5

Ak túži čitateľ po oddychovej knihe v štýle Jane Austinovej, tak narazil správne...veľmi jednoduchý dej, ktorý nemusel byť práve obohatený o opisy, aj keď dobové reálie prinášajú verný obraz vtedajšej spoločnosti...je na mieste sa však zamyslieť, či názov korešponduje s príbehom, pretože ani Phoebe nemala práve vzorné správanie a mnohokrát mohla prekročiť prah svojej hrdosti, ale to už je na zváženie každého čitateľa...v každom prípade knihu odporúčam :)

MiraiYume
15.01.2018 4 z 5

Celkem fajn oddychová kniha. Mám moc ráda knihy s touto tématikou a ačkoliv Phoebe nebyla zrovna vzorem tehdejší doby, její příběh mě bavil. Postavy i situace byly vykresleny výborně, místy mne sice hlavní hrdinka neskutečně štvala, místy však bavila natolik, že se k ní a Sylvestrovi asi zase po čase vrátím.

MinaHawke
11.04.2017 4 z 5

Velmi hezký příběh, četla se mi velmi dobře.

SBH
14.04.2016 3 z 5

Červená knihovna ve stylu Jane Austin. Jen si myslím, že v popisované době by si ani jedna postava nedovolila tolik, jak píše autorka - Phoebe upřímnosti a nezávislosti a Sylvestr důvěrností. Ale na moderního čtenáře je to usedlé až dost. Celkem vtipný příběh - o jediné spisovatelce, která byla zoufalá z úspěchu prvotiny na trhu. Co mi začíná vadit nepřekonatelně, je anglický kastovní systém (kam se Indové hrabou). Ale jinak příjemné, neurazí.

ivakola
10.03.2015 2 z 5

Ta Phoebe mě tedy štvala. Musela jsem ji nějak snést protože je to hlavní hrdinka spolu se Sylvestrem. Umíněná, zatvrzelá a protivná. Divím se že ji ten Sylvestr neposlal někam hodně daleko... Nebýt někdy opravdu vtipných pasáží v knize asi bych ani nedočetla.

padajicidvere
21.01.2015 2 z 5

Kniha byla ukrutně nudná..některé řádky a stránky jsem rovnou přeskakovala. Kdyby nebyla aspoň trochu vtipná..nechtěla bych znát její osud.

Lenu04
12.01.2015 4 z 5

Docela vtipná kniha, oddechová četba - hezký příběh. Čte se rychle a jedním dechem:).

vercama
31.12.2014 4 z 5

dobře se čte a i jsem se zasmála

munka
21.12.2013 5 z 5

Austenová v modernejšej verzii. Inteligentný humor a pekný príbeh.

JanaPET
06.12.2013 5 z 5

Kniha je velice vtipna, styl uzasny!
Humor je zvlastny, jemny, proste nadhera!
Po Heyerove saham vzdy kdyz mam skleslou naladu,
zarucene mi pomuze dostat se z toho :-)

KetrinZJ
05.12.2013 1 z 5

Dám pouze jednu hvězdičku. Bohužel si víc, aspoň podle mého názoru, tato kniha nezaslouží. Je mi líto :(.

budíček
09.11.2013 4 z 5

Že mě bude Sylvestr tak bavit jsem vůbec nečekala. Tušila jsem jen, že autorka má podobný styl psaní Jane Austenové, ale že se budu několikrát nad absurdními situacemi jejích postav smát nahlas, jsem fakt netušila. Bavila mě zápletka, bavily mě postavy (pravda Phoebe to občas přeháněla), bavily mě i vedlejší postavy a hlavně nečekané situace, do kterých je autorka neváhala poslat. Hodně příjemné překvapení. Jelikož jsem autorku dosud neznala, bála jsem se, aby to nebyla nějaká laciná červená knihovna, ale opak byl pravdou, a já se po chuti zasmála nad inteligentním humorem a svěžím příběhem.

Kamiliana
19.10.2013 1 z 5

Ufuf... stydím se, ale musela jsem přeskakovat, jinak bych nedočetla a já nikdy nic nevzdávám :-) Pro mě překombinované, bez švihu, humoru i vzrušení.

Nuttelka
03.07.2013 3 z 5

konečně přečteno... uf, stálo to hodně námahy, jelikož jsem se musela fakt přemlouvat, abych to dočetla... nerada bych odložila nedočtenou knihu... jediný, kdo mě v knize bavil byl Tom :-)

modranka
13.03.2013 3 z 5

pre mňa trochu archaistické a starý štýl písania

regentská Anglie

Georgette Heyer