Svůdné zlo

Svůdné zlo https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166874/bmid_sweet-evil-svudne-zlo-cf0-166874.jpg 4 1153 204

Svůdná trilogie série

Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti... Teprve když se na rockovém koncertě seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. Patří totiž mezi nefily - potomky padlých andělů, kteří mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně zla?... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Sweet Evil , 2012

Jeninas
12.08.2019 4 z 5

Velice dobře napsaná kniha, které značně škodí laciná obálka a anotace. Setkáváme se s dětmi a dospívajícími vychovanými tak, aby rozvíjeli svůj dominantní hřích. Anna má trochu smůlu - zamiluje se do kluka, který je synem démona smilstva a doteď si svoji roli navenek celkem užíval. Tohle zdání však hlavní hrdinka značně nalomí svou otevřenou a soucitnou povahou. Během čtyř společných dnů zjišťuje, jaký Kai ve skutečnosti je, nemluvě o tom, co se dozví o sobě samé.
Kaie jsem měla moc ráda a věřím, že v sobě najde sílu vzepřít se a vybojují si s Ann společné štěstí. Je pravda, že příběhu k úplné dokonalosti chybí Patchova temnota či rebelství Sedmého nebe. Knihu jsem ovšem četla po večerech na dovolené a byla to skvělá volba!

Katie46
20.07.2019 5 z 5

Poutavé čtení, které neurazí. Romantika, napětí, démoni, andělé. Dobře napsáno. Mě se kniha líbila a ráda bych si přečetla pokračování..

Saryinka
02.06.2019 4 z 5

Tak tohle bylo docela příjemné překvapení. Líbila se mi atmosféra celé knihy.
Rozhodně jedna z nejlepších knih s andělskou tématikou.
Hlavní hrdinka měla sice často dost nepochopitelné jednání, ale nepřekáželo mi to.
Patti a Annina otce jsem si velmi oblíbila.
Rozhodně parádní oddechové čtení.

Adris
04.05.2019 4 z 5

Velmi čtivé, nápadité a nenáročné čtení:)

domina
28.04.2019 5 z 5

Kniha je sice pro mnohem mladší čtenáře, ale mě se velmi líbila. Tak nějak si sama představuji hierarchii světa. Jako by promluvila moje vlastní fantazie. Anna není nudná ani otravná, což se stává málokdo, aby byla hlavní postava sympatická.

Ulrika
21.04.2019 5 z 5

Skvělý první díl. Bude to má další oblíbená série:)

simi28
21.04.2019 5 z 5

Pořád nechápu, proč jsem po této knize nesáhla už dříve. I přes vysoké hodnocení a nadšené recenze mě tento příběh nijak zvlášť nelákal. Jednoho dne jsem ale na Svůdné zlo náhodou narazila a rozhodla si ho konečně přečíst.
Styl psaní se mi zamlouval již od první stránky, ale děj mě tolik neohromil. Zhruba po sté stránce mě to však tak neskutečným způsobem pohltilo, že jsem zbylých 300 stránek zhltla během jediného dne.
Postavy jsem si velmi oblíbila, zápletka byla rovněž skvělá. Doporučuji.

Amitiel76
23.01.2019 4 z 5

Až někde do poloviny knihy jsem přemýšlela nad tím, jak kniha může mít tak vysoké hodnocení. A byla jsem přesvědčená, že po dalších dílech se určitě shánět nebudu.
Ale pak mě z čista jasna příběh vtáhnul do sebe. Zbytek knihy jsem přelouskala, ani nevím jak.... Tak že teď určitě ty další díly shánět budu :-))
O Nefilech jsem toho přečetla již hodně. Objevují se téměř v každé knize s andělskou tématikou. Ale tady, to bylo opravdu netradiční pojetí. Úplně nový pohled na věc. A neříkám, že byl úplně špatný. Rozhodně zaujal :-))
Prozatím dávám jen čtyři hvězdy. Tu pátou si schovávám pro další díly. Protože už tak nějak tuším, že tohle byl jen takový rozjezd. A další části budou mnohem lepší....

ZNellyZ
18.01.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla za necelé dva dny a hned se do ní zamilovala. Nemůžu se dočkat druhého dílu

denniys
27.12.2018 4 z 5

Jedná se o další z mnoha YA příběhů, ale musím říct, že i když už nejsem ve věku cílové skupiny, dost se mi tento příběh zamlouval..a andělská tematika je prostě super

Ewwe
27.12.2018 5 z 5

Ačkoliv fantasy příběhy moc nemusím, tak tohle byla úžasná série. Padlý andělé, zlo a láska. Napínavý a velmi čtivý příběh. Postavy jsem si hned oblíbila. Hezky napsáno

AniDi
23.12.2018 5 z 5

Kolem této knihy jsem našlapovala po špičkách a opravdu jsem měla velké předsudky. O to větší bylo moje překvapení jak je úžasná! Do příběhu jsem se ponořila, neměla jsem nutkání přeskakovat a konečně se hlavní dvojice nedala dohromady téměř na záčátku knihy. Ráda si počkám... Rozhodně přečtu co nejdříve druhý díl.

Brunnetka
06.12.2018 5 z 5

Původně jsem si říkala, co to je. Začátek byl vážně divný... Ale pak jsem se doslova zažrala a nemělo to chybu. Hned jsem musela pokračovat druhým dílem!

dzenevi
10.11.2018

Toto je první díl. Začátek pomalý a děj trochu zvláštní. Ale něco mi říkalo,že čím déle budu číst, bude to lepší a lepší. Opravdu. Nenechte se odradit, stojí to za to!

aneta1560
23.09.2018 2 z 5

Mravoucne velmi americke akoze fantasy pre mladsie teenagerky.

any333
16.08.2018 5 z 5

Nebudu se tajit tím, že mám osobně moc ráda taková podobná témata, ale nečekala bych, že mě začátek až tak moc chytne. Poblouznění způsobené touhou se toho víc dozvědět mi zůstalo až do chvíle, kdy odjížděli od sestry Ruth. Pak přišla už dobře známá zápletka a navíc Kopano, i když tam podle mě zrovna tady hrál spíš jen takovou rozptylovací roli pro hlavní hrdinku. Vlastně se jí ale ani moc nedivím.
Přestože je pro tenhle příběh důležitá hlavně ta romantická linka, já bystřila hlavně v momentech, kdy se probíralo něco ohledně démonů, hříchů a nebo jiných takových určení. Nejvíce mě asi zaujala scéna, kdy Annu vyučuje její otec a ona dostává vjemy o tom, co se všude kolem nás děje. Dost mě to dostalo, ale když jsem se nad tím zamyslela, měli jasnou pravdu.
Poslední trošku unáhlený okamžik přišel u konce, kdy na sebe upozornila. Nenechali to plavat nějak moc rychle? No, každopádně mě zajímá, kam Annu takové prostředí dál dovede a co se ještě dozvím z temných dějin. Takové rozhodnutí rozhodně potřebuje další díl.
A mimochodem, všimla jsem si toho jen já, nebo se zase potvrdilo dost známé a rozšířené mínění o bubenících?

Arwen329
23.07.2018 4 z 5

Moc pěkné čtení, moc jsem od knihy neočekávala ale velmi příjemně mě překvapila. Příběh je smyšlen dobře. Pokračování si určitě přečtu.

danyinsidebooks
20.07.2018 4 z 5

Četla jsem ji asi po roce znovu a opět to bylo skvělé. Klišoidní a na mě až moc romantické (což se ale musí už podle názvu čekat), ale dobře napsané, čtivé a zajímavé.

sd1992
19.07.2018 5 z 5

Super čtení. Mám ráda tyhle světy, kde se vyskytují andělé, démoni, nefilim atd. Takže jsem se pochopitelně nezastavila, až do samého konce.. :-) 5*

Mathiel
19.07.2018 5 z 5

Pro mě příjemné překvapení, skvělá paranormální romance i pro "odrostlejší" čtenářky. Už jsem ani nedoufala, že najdu nějakou paranormální sérii, která mě i v mých 27 letech bude bavit tak moc, jako když mi bylo náct.