Světový informační průmysl

Světový informační průmysl https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206336/bmid_svetovy-informacni-prumysl-nUe-206336.jpg 4 2 2

Publikací o počítačovém průmyslu je bezpočet a zahlcují náš trh. Publikací o informačním průmyslu, o kterém si naprostá většina lidí myslí, že je to průmysl počítačový (poučení vědí, že je to jinak), však v ucelené a přehledné úrovni bylo napsáno s ohledem na poslední 4 roky velmi málo. A právě tuto mezeru z hlediska tématu vyplňuje tato publikace. Rudolf Vlasák, který docentem na Ústavu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a problematikou informačního průmyslu a informační politiky se zabývá profesně i publikačně již mnoho let, rozdělil publikaci do 10 hlavních kapitol, které celé téma podrobně rozpracovávají a dávají celkový obraz problematiky ve světovém, historickém a současném kontextu (pokud je něco již trochu jinak, jen to svědčí o dynamice informačního průmyslu a měnících se informačních trzích).... celý text

lordchaos
23.03.2021 4 z 5

Důvěrně známá publikace pro každého, komu v životě zkřila cestu Informační studia a knihovnictví. Je zajímavé se zpětně ohlédnout, kde jsme byli před "pár" lety a kde jsme, díky neuvěřitelnému rozvoji IT, dnes.
Koho by podrobněji zajímala situace v Čechách, může se, spolu s autorem, ponořit (celkem 21x) do jeho vzpomínek: https://ikaros.cz/informacni-systemy-a-sluzby-v-cechach-jak-vstoupily-do-pocitacoveho-veku-a-jak-se-vyvijely

Autorovy knížky

Rudolf Vlasák