Světlo mezi oceány

Světlo mezi oceány https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177545/bmid_svetlo-mezi-oceany-M6x-177545.jpg 5 748 237

Světlo mezi oceány je uhrančivý příběh o lidské touze po štěstí a rozporech, které s sebou přináší, ale také o lásce a lidskosti, jež hlavním hrdinům dodávají sílu překonat i ty nejtěžší životní zkoušky. Válečný hrdina Tom Sherbourne po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie. Po čase najde i milující ženu, jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Ke štěstí jim chybí jen požehnání v podobě dítěte. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

The Light Between Oceans , 2012

iška
11.02.2014 5 z 5

Příběh, který rozhodně donutí čtenáře k zamyšlení.

Gerbasin
06.02.2014 5 z 5

Částěčně souhlasím s komentářem "Brambrama", po dočtení tohoto nesmírně silného příběhu skutečně nebudete mít pocit zadostiučinění nebo štěstí. Konec mi přišel trošku uspěchaný a dopředu tušený, ale to nic nemění na tom, že celkově je kniha více než výborná a po uvážení nakonec dojdete k tomu, že tento příběh mohl težko skončit jinak nebo přesněji řečeno lépe. Slovy to jde bez prozrazení klíčových událostí težko vysvětlit, ale napadá mě jediná výstižná charakteristika: kdo špatně snáší srdceryvné příběhy, tuto knihu mu nedoporučuji, protože tato srdceryvná skutečně je. Ale nezapomenutelná!

Brambram
04.02.2014 4 z 5

Velmi dobře odvedená řemeslná práce, děj má spád. Prostředí, ve kterém se děj odehrává je velmi netradiční, pobyt na majáku a práce hlídače majáku nebývá zpracováváno často. Nicméně, mé vlastní hodnocení, jak na mě kniha působila - nechci jí v knihovničce a nechci jí ani znovu číst. Pozor, není to o tom, že by kniha byla nekvalitní, to ne. Ale když už mám knihu koupit na mou poměrně malou domácí knihovno - poličku, musí to být kniha, při které jsem měla po dočtení příjemný pocit. Pocit, který si chci přečtením znovu navodit. A to tady není. Kniha ve mě vyvolala silné emoce, to beze sporu. Nicméně takové, které si věru zopakovat nechci. Izabelino trápení s touhou po dítěti je mi až nepříjemně blízké a nechci si tu cestu znovu projít, proto nekoupím, nebudu číst znovu.

gossipavlina
04.02.2014 5 z 5

Ke knížce si určitě vezměte i balíček kapesníků, budete je potřebovat. Velice citlivě a emotivně napsaný příběh o lidské touze a lásce. O dilematu, o rozhodnutí mezi rodinou a pravidly, které ovlivní životy vícero lidí. Co je správné a co už ne, kam až může zajít touha ženy po naplnění jejího života, a to stát se matkou. Jo, je to velice silný příběh. Sice fikce, nicméně jsem se dokázala při čtení vžít do podstav a celou knihu jsem prožívala vnitřně s nimi. Jak lásku a štěstí, tak nenávist a smutek. Určitě na tuhle knížku jen tak nezapomenu.

AlenaV
01.02.2014 5 z 5

Hluboký příběh o nenaplněném mateřství a tvrdé zkoušce manželství, co se vše skrývá ve slibu "v nemoci i ve zdraví" a o tom, jak je důležité a zároveň moc těžké umět odpustit.

januleverule
28.01.2014 5 z 5

Nádherná knížka se silným příběhem.

hradil
28.01.2014 5 z 5

Chcete říct, že 15ti letému puberťákovi se spustili po dočtení knihy spustili slzy? Nikdy jsem nevěřil, že bych mohl brečet při knížce.. Dojal mě dopis Izabely Lucy. Ikdyž tenhle žánr nemusím, pozastavil jsem se nad smyslem této knihy! Neuvěřitelné dílo a těším se na další knížky Stedmanové.

luckach
21.01.2014 5 z 5

Zažívám pokaždé obrovskou radost, když narazím na knihu, která mě osloví nejen svým příběhem, ale probudí u mě touhu a představivost a mnohé další. Skvělá kniha.

Anre3
20.01.2014 4 z 5

Pěkný a silný příběh. Čtenáře donutí zamyslet se, jak by se asi zachoval sám v situaci hlavních hrdinů. Těžko říct, jak by se člověk zachoval sám.

dubakm
14.01.2014 5 z 5

Hodně silná kniha, z pera dosud neznámé spisovatelky, která si v mojí knihovně zasloužila čestné místo. Tedy až dokončí svojí spanilou cestu napříč rodinou:-) Kniha se čte lehce a styl psaní je lehce přebratelný, autorka si tady opravdu dala hodně záležet na ,,čtenářské přístupnosti" i pro méně zdatné čtenáře. Samotný příběh o hledání pravdy, správnosti mezi dvěma těžkými osudy žen, rodin je vsutku strhujíci, emocionální a bez slz to dočte jen hodně tvrdá povaha.Morální kodex knihy poukazuje na to, že špatné věci konané v zájmu dobra i nadále zůstavají špatnými, ale ruku na srdce, kdo může 100% říct, že by se v dané situaci zachoval jinak, že by svou čest postavil před svou rodinu?Všem tuhle knihu doporučuji k přečtení a radím přibalit i pytlík kapesníků.

tori69
09.01.2014 5 z 5

Jedna z mých nej knih roku 2013, kdy jsem se k ní dostala. Silný příběh a emoce. Myslím, že nikoho, kdo ji přečte, nenechá chladným.

amysa
07.01.2014 5 z 5

Nádherný, silný příběh!!! Naprosto nečekaná perla od neznámé autorky, které budu fandit a hlídat si, jestli od ní zase něco vyjde... Právě jsem knížku dočetla, osušila slzy a nějak mi došla slova... To si prostě musíte přečíst:-) Dávám nejlepší možné hodnocení, doporučuji všem a věřte, že nebudete vůbec litovat, že jste po této knížce sáhli. Ta moje zaujme čestné místo v naší knihovně, protože si to opravdu zaslouží a moc ráda se k ní zase někdy vrátím...

corazon
04.01.2014 5 z 5

Po dočítaní Svetla som sušila slzy pozeraním na hviezdnu oblohu na tvrdých doskách knihy. Mleli sa vo mne mnohé myšlienky, ale najviac sa ku mne vracala táto: "Odpustit potřebuješ jenom jednou. Nesnášet musíš celý den a každý den. Musíš si všechno to zlé pořád pamatovat." Som rada, že v knihe došlo na odpustenie, čím sa vytvoril priestor pre šťastie.

MahulenaK
15.12.2013 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Přečetla jsem ji jedních dechem, už dlouho mě žádná tolik nedostala. A i jsem si pobrečela.

Anadona
08.12.2013 5 z 5

Opravdu moc hezká kniha, silný příběh... Doporučuji každému.
Určitě bych si přečetla i další knihy od této autorky. Život na majáku, klid, moře a každodenní dobrodružství... Hrdinka měla těžký osud. Čin, kterého se dopustila je odsouzeníhodný, ovšem v knize jí budete fandit a budete na její straně.

Tristana
25.11.2013 5 z 5

Nádhera. Už dlouho jsem nečetla knihu, která se čte tak lehce, a přitom v sobě skrývala tak závažné otázky. Každá z postav je tak živoucí, a jejich rozhodnutí i ta, s nimiž jsem nesouhlasila, jsou tak strašně lidsky pochopitelná. Vše začíná vlastně dost nenápadně, příběh se rozbíhá zvolna, ale nepozorovatlně se vše zrychlí a zdramatizuje, a v závěru jsem sotva dýchala strachem, jak to se všemi dopadne. Je to jako vstoupit do jiného světa, a i po dočtení ve mně příběh Toma, Isabely, Lucy a Hannah stále trvá...

Karcoolka2210
18.06.2013 5 z 5

No pani Stedmanova ma dostala. Vtiahla ma do kras Australie, do zivota spravcu majaka, do stastneho manzelstva poznaceneho hroznymi stratami. Bola som na Januse, prezivala som smutne a radostne chvile s Tomom a Isabelou. Prekvapilo ma rozhodnutie hlavneho hrdinu, trapila som sa spolu s nim. Lutovala som malu Lucy, prezivala som radost a trapenie Hannah. Jednoducho ma tento pribeh, plny lasky, straty, nespravne spravnych rozhodnuti vtiahol do seba. Je tazke pustit tuto knihu z ruky, lebo jednoducho musite vediet ako to nakoniec dopadne. Dohnala ma k slzam a davam jej plny pocet hviezdiciek :)