Světec

Světec https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222937/mid_hammarbyjska-serie-svetec-mkD-222937.jpg 5 80 16

Hammarbyjská série série

Je čas dovolených, ale kriminální komisař Conny Sjöberg svolá svůj tým detektivů. Za svitu srpnového měsíce byl po večeru stráveném ve společnosti přátel zastřelen milovaný a respektovaný otec rodiny Sven-Gunnar Erlandsson. Kdo si mohl přát Erlandssonovu smrt? Jediné, čeho se dá chytit, je rozmáčený kus papíru a balíček karet, které se našly v kapse oběti. Mohla vražda mít nějakou souvislost s pokerem? Byl Erlandsson falešný hráč, který zašel příliš daleko a byl popraven kulkou do hlavy? Nebo se stal obětí někoho z lidí, které navštěvoval v ghettu obytných přívěsů v lese Huddingeskogen? Vyšetřování zavede Hammarbyjské policisty do hrůzostrašných míst, kam by nikdy předtím nevkročili, a do společnosti lidské spodiny, kterou si neuměli představit. Na příběhu vyšetřování vraždy Erlandssona autorka odhaluje nejtemnější části lidské duše a stejně jako i v ostatních detektivkách Hammarbyjské série se opět zabývá lidskou psychikou a otázkou, jak vzniká zlo a kde se vlastně v člověku zrodí myšlenka na spáchání zločinu Hammarbyjské série bylo ve Švédsku prodáno více než 600 000 výtisků a i u nás se švédská spisovatelka stále více zabydluje a získává oblibu svých čtenářů. Romány Carin Gerhardsenové o týmu Hammarbyjské policie charakterizuje vynikající výstavba zápletek, vykreslení prostředí se smyslem pro detaily a galerie postav, které čtenáře ihned zaujmou a dlouho setrvávají v jeho paměti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Vyšehrad

Helgonet , 2011

kalache
30.07.2023 4 z 5

...příliš hodný a ochotný člověk je vždy podezřelý...

Jiparis
14.09.2020 3 z 5

Souhlasím, první polovina a spousta podobných jmen mě dost nudily. Ve druhé polovině to bylo lepší, ale celkově mě kniha zklamala.

Simona838
09.07.2019 2 z 5

Pomaly a trochu nudny rozjezd. Pak ale zajimave, drsne. Zaver trochu prekombinovany a lehce neuveritelny (exoticka cizina, temer nulovy kontakt s matkou - zadny strach o ni, zajem??? atd.). Misty jsem tapala ve jmenech. Narazky na minule dily pro toho, kdo necetl, mohou byt take matouci.

Marcik7
24.11.2017

opět skvělá Gerhardsen, jako všechny předchozí, sice trochu pomalejší začátek, ale pak super

SilvieSisinka
13.10.2017 4 z 5

Zacatek teto knihy me moc nebavil.Pozdeji byla kniha hrozne napinava a drsna.Tesim se na dalsi dil teto serie :-)

VladkaBU
12.04.2016 4 z 5

... zpočátku jsem byla ráda, že byly připomenuty předešlé díly, splývala mi jména. Už jsem si říkala, že tentokrát příběh nezáživný, ale pak jsem chtěla vědět, kdo za tím je :-)

konicekbily
16.02.2016 4 z 5

Zatím nejlepší ze série.

Evik30
02.02.2016 4 z 5

Z každou knihou je kvalita větší a větší. První 3 knihy jsem četla už více než před rokem ale pořád je mám v živé paměti. Knihy od Gerhardsenové se mi čtou velmi dobře. Nejsou zbytečně nadsazené co se týče množství stránek. Začátek je sice pomalejší, ale o to je kniha pak zajímavější. Zápletka perfektní. Kniha plná napětí. Rozhodně doporučuju k přečtení. Určitě se nudit nebudete!!

kikina28
26.11.2015

Tak jsem přečetla i 4. sérii - Světce. Vrhla jsem se do toho s nadšením, aby to nadšení potom vystřídalo lehké zklamání - nějak jsem asi polovinu knihy četla jen ze setrvačnosti. Ovšem najednou BUM, já jsem se nemohla od knihy odtrhnout, musela jsem ji ještě ten den dočíst. Takže opět super, kniha nezklamala.

rtesarova88
09.08.2015 5 z 5

Jedním slovem SUPER, jako předešlé 3 knihy. Už se těším na další pokračování

asterixka
11.03.2015 5 z 5

Parádní pokračování, ze začátku nějaká nová jména, ale vše se rychle srovnalo a děj pěkně odsýpal. Vyšetřovatelé jsou nadále úžasní,sympatičtí, zcela normální..... dávám, jako vždy, za 5 (což znamená jednička s hvězdičkou :)

M.V.Z.
20.02.2015 5 z 5

opět zajímavý a napínavý příběh. Už se těším na poslední příběh série.

Izu
29.01.2015 5 z 5

Autorka opět nazklamala ! Skvělý temný příběh o bestiálním vrahovi aneb že zlo má hodně podob..Zároveň bylo poutavě psáno o členech policejního týmu. Těším se na další pokračování.

Hella
20.12.2014 4 z 5

Miluju předchozí díly Hammarbyjské série - jsou prostě bombastické. Ovšem při čtení Světce jsem se první třetinu knihu nemohla začíst - příliš mnoho jmen a příliš málo akce. Nicméně poté se příběh rozjel a nabral grády a překvapivé obraty. Takže jooo! Kvalita zůstává! A už se těším na poslední příběh pentalogie.

Kadrama
10.12.2014 5 z 5

U každé knihy z této série se bojím, zda autorka neztratí úroveň - ale ona ji, holka jedna ušatá, vždy posune o něco výš.
Zase jsem zírala, jak složitou a úžasnou zápletku umí autorka vymyslet, tolik překvapení jsem nikdy nenašla ani pod stromečkem. A co se týče týmu vyšetřovatelů? Stále sympatičtí a zajímaví. Já nevím, jak ona to dělá, ale i když se příběh úplně odkloní od vyšetřování, stále čtu jedním dechem.
Doporučuji všemi dvaceti! (Knihu jsem přečetla ještě dříve, než jsem ji stihla označit jako "Právě čtu" zde na Databazeknih.cz.)

Neri
25.11.2014 5 z 5

Autorka si udržuje svůj obvyklý vysoký standard. Do vyšetřovacího týmu přibyli noví vyšetřovatelé, jimž je ve Světci věnován velký prostor, zápletka opět neotřelá, napětí, spád, kniha okamžitě vtáhne do děje. Autorku velmi obdivuji a jsem ráda, že mě čekají ještě další díly této série.

Carin Gerhardsen
švédská, 1962