Svědectví letových zápisníků - Ze života rotmistra polního pilota letce Eduarda Šimka (1903-1957) https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524978/mid_svedectvi-letovych-zapisniku-ze-ziv-65362e4e33a5d.jpg 3 2 1

Letecká a životní dráha zapomenutého aviatika „zlaté éry“ československého letectví Eduarda Šimka opulentním způsobem dokumentuje dobu, kdy „vzduch byl naším mořem“. Vůně leteckého benzínu na nás dýchá z každé stránky. Stíhací pilot byl současníkem „králů vzduchu“ Nováka, Hubáčka, Širokého a mnoha jiných, z nichž někteří se měli později proslavit za 2. světové války. Na slavných stíhačkách Letov Š-20 a Avia B-21, Ba-33, B-534 a mnoha dalších létal v Chebu, Praze, Olomouci i na Slovensku. Unikátní a prakticky kompletně dochovaná písemná, fotografická i hmotná pozůstalost dává zcela ojedinělou možnost nahlédnout do všedních, přitom však barvitých osudů příslušníka normativního jádra vojenského letectva Masarykovy republiky.... celý text

certchlup
25.10.2023 2 z 5

Mělo to zůstat zajímavou studií (článkem), na knihu je to málo a je to dost násilně natahováno různými ilustrativními fotografiemi a exkurzemi do obecných dějin. Samotného textu k tématu je tak málo, že se to dá v klidu přečíst za půl hodiny.

David Majtenyi
česká, 1976
2012  91%Jan Ferák a ti druzí: Českoslovenští letci, interbrigadisté a letouny v občanské válce ve Španělsku 1936-1939
2021  0%Zrádce, hrdina, spisovatel? Jaroslav Klecan z Reportáže, psané na oprátce
2022  %Říkali jim Španěláci
2023  60%Svědectví letových zápisníků - Ze života rotmistra polního pilota letce Eduarda Šimka (1903-1957)

Kniha Svědectví letových zápisníků - Ze života rotmistra polního pilota letce Eduarda Šimka (1903-1957) je v