Študáci a kantoři za starého Rakouska. České střední školství v letech 1867-1918 https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113677/bmid_studaci-a-kantori-za-stareho-rakous-aWu-113677.jpg 4 3 3

Dějinám českých středních škol se věnovalo už mnoho autorů. Tato kniha se však mnohem podrobněji zabývá jejich životem, a to zejména každodenním životem jejich studentů a profesorů. Čtenář se v ní tak může například dozvědět, jak to tehdy na gymnáziu chodilo od přijímacích zkoušek až po maturitu, jací byli jeho studenti, co dělali ve svém volném čase nebo jaké bylo společenské postavení středoškolského profesora i co vše musel člověk podstoupit, aby se jím stal.... celý text

Unterwald
22.09.2018 4 z 5

Moc příjemné čtení, přesně na tom rozmezí populárně naučné knihy pro informovanějšího čtenáře, kterou nakladatelství Libri stále dobře zvládá.
Jistě, například v kapitole rozepisující dopodrobna platy profesorů by člověk asi ocenil větší zasazení do kontextu doby, ale jinak krásně čtivá útlá knížka, která mě překvapila a to jen v nejlepším možném slova smyslu.

Juliette
08.03.2012 4 z 5

Hezký exkurz do školství druhé poloviny 19. století. Odbroná kniha, při které čtenář neusne :-)

Rakousko-Uhersko střední škola školství dějiny školství

2007  80%Študáci a kantoři za starého Rakouska. České střední školství v letech 1867-1918
2013  0%České divadlo pro děti a s dětmi v první polovině 19. století