Stříbrné střevíčky

Stříbrné střevíčky https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44126/stribrne-strevicky-44126.jpg 4 2 2

Podtitul: Návraty k dětství Autorkou románu z prostředí pražské měšťanské rodiny v době před první světovou válkou a během ní je sestra malířky Ludmily Jiřincové, spisovatelka, která za druhé světové války vydala pod pseudonymem E. Stambolieva vzpomínkovou knihu Pod staropražským nebem a román Obraz ve studni. V této knize, jež velmi sugestivně zachycuje atmosféru doby a je svým způsobem psychologickou studií dětství, vypráví očima malé školačky první životní zážitky, pocity a stavy od dob pohádek, dětských her, školních povinností až po první všetečné otázky, jak se rodí člověk. Kniha úsměvná, napsaná svěžím jazykem.... celý text

plackaknihomol
12.05.2017 3 z 5

Je to pěkná kniha, ale je to pro mě jakoby z jiného světa. Musím říct, že konec mě zklamal, bylo to nečekaně náhlé ukončení, chtěla bych vědět co se s postavami bude dít dál, je to jako kdybych knížku nedočetla. Celkově si myslím, že to je hezké, snadno se čte a je krátká.

babicka_amalka
18.02.2017 5 z 5

přesně jak se píše v anotaci: kniha úsměvná, napsaná svěžím jazykem; bylo to takové pohlazení v rušné a krušné době;