Stráž na Psí skále

Stráž na Psí skále https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38818/bmid_straz-na-psi-skale-U7m-38818.png 4 58 11

Dobrodružný příběh z amerického venkova vypráví o obhajobě mladého muže, nařčeného z vraždy svého rančera.

Meda77
27.11.2021 4 z 5

Eduard Fiker, byl uznávaným spisovatelem své doby. Je potřeba si uvědomit, že to byla doba 70 a 80 let, takže srovnávání s moderní westernovou tvorbou je zcela mimo mísu. Autor má svůj styl, ve kterém se potkáte více s dobrodružstvím a napětím, než létajícími kusy rozstřílených částí odporných to padouchů, s kolty tak nízko, že je tahali za sebou. Kniha byla určena pro dospívající dobrodruhy, aby se soustředili více na četbu, než na soudružky z pionýru.Slušné 4starsy.

Gerbasin
16.08.2021 3 z 5

Bohužel nesdílím přilíš nadšené ovace. Po chvíli čtení mě nesmírně iritovalo neustále se opakující jméno hlavního hrdiny Quinna Rackhama, kterým začínala snad téměř každá věta. Přišlo mi to naprosto zbytečné, rušivé a těžkopádné. Ani zápletka samotná nebyla nijak zvlášť koumácká a občas jsem měl problém představit si chaotický děj. Silou vůle jsem to dočetl, ale přirovnat Stráž na psí skále k "mayovkám" mi na mysl nepřišlo ani na chvíli.

bertrand
25.11.2020 5 z 5

Vynikající kniha pro mládež, jako kluk jsem ji hltal. Napínavá, skvěle napsaná, o ilustracích Gustava Kruma snad nemusím nic dodávat.
Tohle se panu Fikerovi opravdu povedlo!

Turlogh
16.11.2020 5 z 5

Velice povedená kovbojka napsaná českým autorem Eduardem Fikerem. Románu nechybí vůbec nic. Najdeme tam udatného a čestného psance, proklatě rychlého střelce, mladého a statečného chlapce, zmateného a mírně přitroublého šerifa, který se však nakonec postaví na stranu spravedlnosti a samozřejmě padouchy. Román je čtivý a zdatně napsaný, jak je ostatně u Fikera zvykem. Tento autor dobrodružných a detektivních románů patří ke špičce českých autorů let 30. a 40. Doporučuji a dávám plný počet hvězd. Howgh.

Disease
24.03.2020 4 z 5

Tradiční kovbojka, která ovšem nad klasickými Rodokapsy vyčnívá Fikerovým literárním uměním. Jako bonus parádní ilustrace od Gustava Kruma. Pátou hvězdičku nedám, protože Válka šerifů je přece jen lepší.

AdamNový
18.05.2017

Kniha je velmi dobrodružná. Jsou tam napínavé chvíle a dokonce jsem se zasmál. Pro děti je to výborné. Líbilo se mi spravování jeho doporučuji. Dávám 5 hvězdiček

sadlo
18.07.2016 5 z 5

Rodiče, prarodiče, apeluji na vás, pořiďte tuto knihu vašim dětem, vnukům. Skvělá kovbojka, western. Vůbec, pan Fiker patří k nedoceněným českým spisovatelům. Psal detektivky, kovbojky, skvělé humoristické knížky.
Začtěte se do jeho tvorby.

kloin
07.07.2016 5 z 5

Knížku jsem četl poprvé jako kluk. Po létech jsem ji vyndal z knihovny díky čtenářské výzvě a jsem rád.

Boby17
26.04.2016 5 z 5

Tak tato kniha je velice podařená a má mých 5 hvězdiček. Jako kluk jsem ji četl stále dokola.

OT-PI
23.11.2012 5 z 5

Oblíbená kniha mého mládí

Francoa
09.05.2012 5 z 5

Pro mne je kniha nostalgická vzpomínka,je to snad první kovbojka,co jsem četl(asi v 9 letech).Četl jsem jí nesčíslněkrát,byl jsem Illy Parish a prožíval jsem jeho dobrodružství.Myslím,že Fiker měl také velký podíl na tom,že tenhle žánr je mým oblíbeným.

pro děti westerny dětský hrdina

Eduard Fiker
česká, 1902 - 1961