Strateni v horách - v Tribeči, na Urale a na iných miestach sveta

Strateni v horách - v Tribeči, na Urale a na iných miestach sveta https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530412/bmid_strateni-v-horach-v-tribeci-na-ural-65bbcc32bc70e.jpg 3 1 1

Záhadné prípady a paranormálne javy v Tribeči, na Urale a na iných miestach světa VAROVANIE! Otvorenie tejto knihy a nebezpečný výstup do hôr majú jedno spoločné: Oboje podnikáte na vlastné riziko. Neobjasnená kauza zmiznutia chovankýň z viktoriánskeho penziónu v Austrálii, záhadné tragédie v marylandských lesoch alebo dráma Ďatlovovej expedície v uralskom pohorí rozhodne nezaostávajú za mysterióznymi udalosťami v Tatrách, na Babej hore, v Čiernom lese či v Tribeči, takisto spojenými s prejavmi nevysvetliteľných síl. Údajné prízraky, mimozemšťania, pozorovania UFO, časové posuny či portály do iných svetov tvoria už neodmysliteľné kulisy v horských plenéroch týchto príbehov. Budeme teda ďalej pokračovať v pátraní po zahynutých a zmiznutých ľuďoch, ktorých stopy končia v Tribeči a v iných tajuplných pohoriach sveta. A pokiaľ sa začítate do týchto stránok, váš pohľad na hory už nikdy nebude takým, akým bol predtým. Z OBSAHU: * Portál do iných svetov * Zázrak na Hanging Rocku * * Strach a kúzla v temnom lese * Okultné zločiny a tresty * * Čítanie z inkvizítorovho denníka * * Slovenský reportér a lovci duchov * * Diabol z Tribeča * Karpatský trojuholník záhad a legiend * * Uralská nočná mora * Záhadné úkazy na oblohe * * Mimozemský lovec pristáva * * Nielen na zemi, ale aj vo vzduchu *... celý text

moničina
17.02.2024 3 z 5

Prvá kapitola bola pre mňa novinka a mohla byť rozpisaná detailnejšie a záver bol nejak useknutý. Druhá kapitola bola o ničom a ani som ju nedočítala. Tretia kapitola o zmiznutiach a úmrtiach v Tribeči zahrňala len to, čo už predtým bolo známe ale oceňujem nové doplnenia o udalostiach posledných 5 rokov, ktoré sa udiali až po uvedení knihy Trhlina, zvlášť má zaujalo to záchranárske cvičenie z roku 2020, to čo sa tam udialo bola pre mňa úplná novinka. Štvrtá kapitola bol tiež sumárum toho, čo bolo už dávno napísané ale pre mňa bola obrovská novinka tie ďalšie nevyriešené prípady, ktoré sa udiali na Urale a tie mohli byť podrobnejšie rozpísané. Škoda, že autori nenapísali jednu knihu o zahadných turistických výpravách odohrávajúcich sa len v Rusku a mohol by tam pridať aj známe nevysvetlené prípady ako boli na Chamar Dabaj, Čivruaj, atď.

záhady turistika pobyt v horách zmizení lidí Ural (pohoří) podle skutečných událostí Tribeč nevyřešené případy vysokohorská turistika

Autoři knihy

Miloš Jesenský