Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/bmid_duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4 2356 744

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

MiliG
09.04.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla se velmi dobře (četla jsem v anglickém originále). Hlavní hrdinku jsem si celkem oblíbila.
Přiznám se ale, že ze začátku jsem měla potíž se do příběhu dostat, celé to bylo takové zvláštní, jak se dívka dostane k domu a okolnosti. Každopádně si mě po pár kapitolách knížka získala a já ji dočetla jedním dechem. Od poloviny jsem pociťovala hrůzu, která doprovázela hlavní hrdinku a i já sama jsem se kolikrát bála pokračovat, ale nemohla jsem tu knihu jen tak zavřít. Konec se mi líbil, vyvrcholení bylo sice takové příhodné, jako to bývá, ale rozhodně bych to zařadila k lepším hororům. Za mě palec nahoru!

Adél784
09.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha, škoda že nebyla delší:)

Falda
09.04.2019 4 z 5

Z této knihy mám hodně rozpoluplné pocity... První půlka byla skvělá, pěkně děj utíkal, dobrá duchařina... Po půlce se děj zvrhnul a začalo mi to připadat až moc neuvěřitelné. Konec byl však zase skvělý.

zazvorka
07.04.2019 1 z 5

Vysoké hodnocení mne nalákalo, ale následovalo velké zklamání. Celou dobu to pokulhávalo, konec tomu ale zlomil vaz. Rádoby strašidelná nuda.

pixiepickpocket
05.04.2019 4 z 5

Fíha! Tak tohle byla docela jízda. Od poloviny knihy jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Je fakt, že začátek knihy je maličko rozvleklý, ale úvod do příběhu a vytvoření patřičné atmosféry tam prostě být musí, nemůžou na vás hned na druhé stránce začít vyskakovat příšery ze skříně...

Co příběhu trochu ubírá na záhadnosti, je autorčino nadbytečné opakování faktů, týkajících se některých hlavních postav. Je pak poměrně jednoduché si dát dvě a dvě dohromady a konečné objasnění rodinného tajemství už vás tak nemá čím překvapit. Autorka tak vlastně trochu sklouzávala do žánru detektivky. Podle mého soudu byste si ale u hororového příběhu měli všechna esa nechat až na konec a zbytečně je v průběhu knihy tolik nezdůrazňovat.

Pro umocnění efektu doporučuji číst za tmy.

Ajuszka
04.04.2019 3 z 5

Panebože.. Jako příběh dobrý.. 3/4 knihy je o tom,jak hlavní hrdinka krmí kocoura,bouzdá po domě a hledá informace o své rodině. ,,Kákla" jsem si asi cca u dvou stránek,jinak bída a to se kolikrát bojím jít v 10 večer ven.Já už si teda další knihu od téhle autorky nepřečtu. Ale kdyby se toho chytli dobrý režisér a herci,tak by film možná byl dobrý..Ikdyž..ne nebyl..

katynais
03.04.2019 2 z 5

cekala jsem vic, autoro vi se nepodarilo vyvolat ve me strach, pohybujici se obrazy a carodejne schopnosti se tam vubec nehodily..

TheRaven
02.04.2019 3 z 5

Starý dům na kopci, uprostřed lesa a notný kousek od nejbližšího obydleného stavení. Vskutku krásné dědictví po neznámé tetě, která mezi místními neměla zrovna nejlepší pověst, což ovšem není nic ve srovnání s tím, co se povídá o domě samotném. Strašidelné domy jsou vděčné téma a Darcy Coatesová z toho těží, i když s trochu snahy by mohla těžit daleko víc. Takhle nabízí sice docela čtivou, nicméně nijak zásadní jednohubku, která pobaví zejména zvratem, jenž knihu posune poměrně nečekaným směrem. Dojem kapku sráží až příliš nebojácná hrdinka a úsměvný závěr. Podrobněji v recenzi:

Ceeca
01.04.2019

Kniha mě bavila, byla čtivá, napínavá avšak konec se mi zdál trošku přitažený za vlasy a mělo to najednou rychlý spád, unáhlený konec to mělo na mě. Ale nelituji koupě

ver_varvar
31.03.2019 5 z 5

Tak sem sáhla po úplně jiném žánru, než normálně čtu a vůbec toho nelituji! Sice budu mít další dva měsíce strach, ale příběh mě bavil. Je to takový klasický horor, ale i tak to mělo grády. Knihu jsem zhltla asi za tři dny (u mě velmi nezvyklé). Doporučuji si přečíst.

Monty196
31.03.2019 5 z 5

Příběh o domě ve kterém straší?... Ano stereotyp
Ale tato kniha mě naprosto pohltila! Úžasný příběh, přečteno během dvou večerů. Začátek byl takový poklidný, ale zhruba od půlky se to pořádně rozjelo a tak to bylo až do konce. Sympatická postava se kterou jsem prožívala strašidelné chvíle, (a že jich bylo až, až). Za mne plný počet bodů a ještě více.

Jane333
30.03.2019 3 z 5

Prvních sto stran nuda, pak dobrý, konečná scéna zbytečně dlouhá.

kristynameri
28.03.2019 3 z 5

Kniha byla fajn. Možná jsem od ní čekala ještě víc, upřímně, zase tolik jsem se nebála, ale zase musím říct, že já jsem člověk, který je velkým milovníkem hororů, už viděl snad všechny známé horory a se jen tak něčeho nebojí.
Dům duchů.. ano, nic originálního to není, ale to mi nevadilo. Já ty strašidelné domy vlastně mám ráda. Knížka se mi četla dobře. Postavy byly sympatické. Moc mě potěšil ten konec. Jediné, co mně vadilo, bylo to, že některé scénky, které měly být strašidelné, mi přišly spíš směšné a absurdní. Jiné scénky ale zase strašidelné byly a moc se mi libil ten nápad s portréty (kdo četl, ví). Napsat dobrý horor není jednoduchý. Natočit hororový film je podstatně lehčí, protože tam se dá pomoci si alespoň hudbou nebo lekačkami, když už ničím jiným. Ale v knize musí autor přivodit tu správnou atmosféru, a to se ne každému povede. Této autorce se to povedlo jen zčásti. Ale jako celkový příběh to hodnotím kladně. Určitě si ráda přečtu další knihy od autorky.

salkyn
27.03.2019 4 z 5

Docela povedená duchařina. Určitě stojí za přečtení.

Susan94
27.03.2019 5 z 5

Velmi povedená duchařská kniha. V případě, že se člověk tomuto rád poddává a má bujnější představivost, prostě se při čtení této knížky musí bát! Skvělý děj, ačkoliv to rozuzlení bylo trochu "přitažené za vlasy". Přečteno jedním dechem, během jedné noci pod peřinou....

aktijnov
24.03.2019 3 z 5

Pořádná hloupost. Ale na víkendové odpočinkové čtení to bylo dobré.

kolacky
21.03.2019 5 z 5

V první chvíli jsem se lekla, že jsem si koupila jednu knížku podruhé - mladé děvče jede taxíkem do zděděného domu v temné divočině (Sama v černém lese)... ale brzy jsem přišla na to, že tohle čtivo je jiné kvality. Moc se mi to líbilo! Hlavní hrdina je u mě kocour, miluju kočky. A SPOILER málokdy se narazí na prima ducha jako je teta Edith!

Carmen13
19.03.2019 1 z 5

Bože, to je ale kravina.

AgnesChoi
18.03.2019 4 z 5

Kniha je čtivá a vtáhla mě natolik do děje, že jsem se několikrát bála kouknout do okna, jestli tam někdo není.
Každopádně kniha se rozjíždí velice, ale velice pomalu na můj vkus. Ale když se to rozjede, tak s plnou parádou. Hned ze začátku jsem si hlavní hrdinku oblíbila a dům také, i přes jeho tajemství. Největší plus je pro mne konec knihy, který mi vykouzlil úsměv na tváři s pocitem, že přece jen asi někde něco existuje.

Arwen777
17.03.2019 5 z 5

Už bych se jen opakovala. Naprosto souhlasím se čtenářem buldozer5. Je to v podstatě klišé, tajemný dům, nápisy, tajemný les a starý hrob, záhadná vražda v minulosti... Ale velmi dobře napsané! I když to nebylo nic nového, přesto jsem se dobře bavila a hlavně bála. Dočítala jsem knihu před půlnocí, takže jsem si to opravdu užila. Doporučuji, pokud chcete starou dobrou duchařskou klasiku. Koukala jsem, že autorka toho napsala víc, u nás se bude teprve vydávat. Určitě si ráda přečtu něco dalšího.