Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/bmid_duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4 2356 744

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

Googies
27.04.2019 5 z 5

Tak tohle bylo velkolepe!!! Sice zezacatku jsem furt mela v hlave Sama v cernem lese a cekala jsem, kdy se z toho zas vyklube jen nejake smecko na hlavni hrdinku, ale tohle jsem necekala.. Dala bych si to jako filmecek :D

S.monika
25.04.2019 1 z 5

Za mě totální trapnost. Děj naprosto bez hlubší myšlenky, nudné a zdlouhavé. Těšila jsem se na pořádnou duchařinu a i Věřte Nevěřte bylo důmyslnější. Opět se mi asi dokazuje, že mkt je silnější než kniha samotná... prostě obrovské zklamání.

tatiana7769
25.04.2019 2 z 5

Hororova klasika ... nic co by prekvapilo

Gabi212
24.04.2019 3 z 5

Měla jsem chuť na nějakou duchařinu, ale i když jsem nominovaný strašpytel, toho mrazení v zátylku jsem se nedočkala. Joo, jedna scéna byla nervydrásající a to jsem vážně čučela, ale jinak spíš taková odlehčovačka. Četlo se to ale pěkně, sice se pořád dokola opakovala nějaká slovní spojení a takové slovo "rezonoval" mě už drásalo nervy víc než ten příběh, ale ušlo to.

Teina
19.04.2019 4 z 5

Kniha byla super, bylo v ní dost zvratů a překvapení. A ačkoliv jsem se vždycky bála jen Kingova Řbitova zviřátek, myslím, že Duch domu Ashburnů je další strašidelnou knížkou, nad kterou budu ještě dlouho přemýšlet a bát se jí!

denisa7794
19.04.2019 5 z 5

Mě se moc líbila.Mam ráda takový druh čtení.A byla hotová za 3 dny

Jana77
19.04.2019 5 z 5

Naprosto skvělý příběh, čtivý od první stránky. Na duchařiny moc nejsem, u popisu toho, co tady duch vyváděl jsem se usmívala, protože jsem velmi racionální člověk. Ale tajemství starého domu jsem opravdu hltala slovo od slova!

lucka202
18.04.2019 2 z 5

Panebože, to byla ale kravina.

galinek
17.04.2019 4 z 5

Za dva dny:-),...."proboha", kde beru čas na čtení ???- v podstatě nic nestíhám, ale knížku přečtu za 2 dny....Nádhera!!!, moc se mi líbila. Asi to bude tím, že mne fascinují staré domy:-), genius loci..... Jsem teď závislá na knihách o 11., 12., 13.století,....trošku jsem si odskočila a bylo to moc milé setkání se všemi hrdiny příběhu, hlavně Wolfganga jsem hned milovala... svižně odvyprávěný příběh, krásná atmosféra, vše, co bych si od takového žánru přála,...a hlavně pro mne nezapomenulý závěr!:-)

nemer
17.04.2019 4 z 5

Kniha zpočátku budí dojem jakési podivné Young Adult literatury, nikoli thrilleru nebo snad hororu, ale v druhé polovině se dostává k duchařině ne nepodobné Stopám hrůzy a děj začne konečně odsýpat. Je to sice béčkový horror v knižní verzi, ale to se u tohoto titulu dalo očekávat, je to odpočinková četba, pokud Vám tedy duchové či doslova mrtví vylézající z hrobů nenahánějí panickou hrůzu :-) Mně nevadí, protože na ně stejně jako hlavní hrdinka nevěřím.
Knížka mě, navzdory x výhradám (včetně místy neohrabaného překladu), vrátila do dětství a připomněla mi o něco dospělejší verzi žánru, který jsem kdysi mívala ve velké oblibě. Dokonce jsem se začala těšit, že bych si v blízké době mohla přečíst zase něco podobného. Pokud Vám nevadí svéhlavé kočky, sem tam nějaký duch a mladá žena, která je nucena bojovat o svou existenci, a hlavně pokud nehledáte velesložitou látku k přemýšlení, mohu knihu s čistým svědomím doporučit.

Blaufik
16.04.2019 3 z 5

Bohužel celá kniha na mě působila jako béčkový horor. I když autorka píše čtivě a poutavě a i když bylo téma určitě zajímavé, tak já jsem rozhodně čekala něco jiného. Nedostavil se u mě ani strach, a ani pocit, že jsem přečetla nejlepší nebo nejděsivější knihu tohoto roku. Dobrou možná, ale dobrý je za tři, víc s klidným svědomím opravdu dát nemohu. Upřímně nechápu ten humbuk okolo, ale asi je někdy fajn, plout si tak svým tempem proti proudu.

Adris
15.04.2019 4 z 5

Ne ani tak duchařina, jako spíš magie , čarodějnictví či zombizmus. Pomalejší rozjezd, občas malinko nudné vycpávky, ale jinak dobré počtení.

Beky
15.04.2019 5 z 5

Absolutně fantastické !!!
Neuvěřitelně tajemné a záhadné už od začátku, knihu jsem nedokázala odložit aniž bych zjistila, co se vlastně stalo! :-)
Mírné napětí a překvapivý konec jsou jen třešničkou na dortu tohoto svižného příběhu opředeného stínem neznáma a tajemna. :-))

Martina410
14.04.2019 4 z 5

Docela strasidelna knizka, pribeh zajimavy a ctivy. Doporucuji k precteni.

Aleen
14.04.2019 5 z 5

Moje psycholožka mi říkala: Poslouchejte své tělo, přesně Vám řekne, jak Vám je. Když jsem četla Ducha, přistihla jsem se, že celá v křeči přitahuji ramena k uším a zuby zatínám, až mám křeč i v sanici... Moje tělo nelže - bála jsem se! Líbilo se mi nadšení hlavní hrdinky ze získání domu, ze zjištění, že měla tetu, která jí ho odkázala, i rozhodnutí nevzdat boj o něj. Líbilo se mi vlastně vše a celý příběh jsem si fakt užila.

Krisařka
11.04.2019 1 z 5

Pro mě absolutně nezáživná kniha, mám ráda duchařiny ale tohle bylo pro mě nijaké, nemohla jsem se začíst a asi po 100 stránce jsem to letmo prolistovala a přečetla jen něco abych věděla.. Ale za mne opravdu nuda..

Adellll
11.04.2019 5 z 5

Hodně dobrá kniha. Sice to na Kinga nemá, ale chvílemi byl příběh i docela temný. Bohužel hororem bych to nenazvala. Ale i tak docela sympatické postavy (hlavně kocour Wolfgang) a hezký konec. Akorát jsem chvílemi nechápala chování hlavní hrdinky.

Veronika2692
10.04.2019

Koupila jsem si knihu hlavně na základě recenzí, jak je ohromně strašidelná, výborný horor, skvělá duchařina apod. Miluju horory, a tak jsem si knihu koupila. Bohužel musím říct, že mě celkem zklamala, žádný horor se nekonal. Chování hlavní hrdinky chvílemi připomínalo až komedii, místo hororu, často jsem se u čtení až usmívala, jak bylo její chování vtipné. Strašidelné to také moc nebylo. No prostě, podle recenzí jsem čekala od knihy mnohem víc.

Mišulka331996
10.04.2019 5 z 5

Úžasný temný příběh. Velmi se mi líbilo tajemství domu a autorčin styl vyprávění. Kocour hrdina byl výborný. Velké plus dávám také krasné obálce, která celé knize dodává takovou tu třešničku na dortu. Moc se těším na další knihy od této autorky, a doufám, že se jich brzy dočkáme.

Záhadný
10.04.2019 2 z 5

Za mě celkem zklamání:(. Neříkám, že kniha je napsaná vyloženě špatně, ale příběh nepřichází s ničím, co byste už nečetli či neviděli někde jinde. Celou dobu tak člověk prostě ví, co se bude dít a snaha autorky o mystifikaci čtenáře během četby se míjí účinkem a vyznívá spíše komicky. Kdo má alespoň trochu načteno nebo shlédnut hororový žánr, duchařinu, bude se nudit. Kdyby kniha neměla tak vysoké hodnocení, tak si ji nekoupím.