Strach v hrsti prachu

Strach v hrsti prachu https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8317/bmid_strach-v-hrsti-prachu-slA-8317.jpg 4 259 78

Žhavá arizonská poušť, rozeklaná, zlověstná pohoří – pustá země, kde člověk nemá téměř žádnou šanci přežít je místem, kde se odehrává děj románu STRACH V HRSTI PRACHU (Fear in a Handful of Dust). Sem přiváží Calvin Duggai, příslušník indiánského kmene Navahů a vietnamský veterán své čtyři oběti – tři muže a jednu ženu. Zanechá je v rožhavené poušti nahé, bez jídla, pití, jakýchkoliv předmětů, zraněné na těle i na duchu, z povzdálí sadisticky sleduje jejich zoufalý boj o záchranu života. 1.vydání... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Odeon

Fear in a Handful of Dust , 1977

tomkoutsky
01.12.2014 5 z 5

Čtivé, napínavé, zajímavé, nezdlouhavé, pozoruhodné :-)

Disease
12.11.2014 5 z 5

Četl jsem to sice už dávno, ale utkvělo mi to v paměti. Vynikající thriller, který na rozdíl od modernějších děl netrpí zbytečnou nabobtnalostí.

Nibiru
02.08.2014 5 z 5

Knihu jsem četla už dávno, ale vím dodnes, že byla strhující a napínavá.

rlupinek
14.07.2014 5 z 5

Poprvé jsem se s touto knihou setkal ve 3. třídě ZŠ, kdy nám o ni jako právě vyšlé novince (1983) vyprávěl náš třídní učitel (vášnivý čtenář) a od té doby jsem ji nemohl nikde sehnat. Náhodou se mi dostala do ruky až teď po 30 letech a musím říci, že se opravdu četla jedním dechem. Rozsahem sice útlá, ale napětí by se dalo krájet! Jenom pozor na to, že při čtení máte neustálý pocit žízně...

debe
07.04.2014 5 z 5

Bezvadná kniha. Pořád ve mně vyvolává otázku, zda se to opravdu dá přežít? A může někdo napsat něco takového, aniž by to sám prožil? Hm... přidávám se k ostatním a vřele doporučuji!

hankapimi
05.02.2014 4 z 5

Napínavá knížka z rozžhavené vyprahlé pouště o lidské touze a vynalézavosti přežít i to nejhorší peklo, znovu se zvednout a bojovat za záchranu života. V nehostinném prostředí, kde je nemyslitelné přežít do druhého dne, zoufalí, žízniví, hladoví a nazí. J.Ives velmi věrohodně vykreslil psychiku a chování jednotlivých postav příběhu a čtivě vygradoval tento román do poslední stránky. Neodejdete nikam, dokud nedočtete do konce...

Betty11
12.01.2014 5 z 5

Přežít to je oč tu běží. Úžasná kniha, čteno jedním dechem. Doporučuji.

Lmslaver
31.10.2013 5 z 5

Boj o přežití ve vyprahlé pustině a pod muškou šíleného maniaka. Hodně dobré čtení a pro mě navíc kultovní záležitost, kterou jsem četl poprvé v osmdesátých letech. Nemohu dát méně než 100%.

Jack Bauer
11.09.2013 5 z 5

Nejlepší kniha o přežití co jsem dosud četl. Jedním dechem až do poslední stránky. Velmi čtivé.

tamila
10.09.2013

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem v poslední době četla. Nemohla jsem se odtrhnout. Kromě výborně vystavěné zápletky a vykreslených postav taky hodně praktických rad, jak přežít v poušti. Takže pokud do pouště, tak jedině s pláštěnkou..

magnolia
10.06.2013 4 z 5

Jedna z mých "památečních" knih, kterou jsem si objevila a koupila sama, v okresním městě, kam jsem dojížděla do školy. Super napínavé čtení, zvlášť v té době, v těch letech... A komentáře ostatních jsou přesné.

rasputin
16.04.2013 4 z 5

zahadum
24.01.2013 5 z 5

Pri čítaní tejto drámy budete cítiť smäd....autor realisticky a psychologicky stvárnil postoje a postupy ľudí v takto krajne vyhrotenej situácii. Každý má svoje peklo a bude si tým musieť prejsť.

Hřibče
20.06.2012 5 z 5

Velmi čtivé a rozhodně dobré přečíst, pokud se chystáte do nehostinných končin v podobě různých pouští. V knize jsou i docela dobré rady co dělat, abyste v takových podmínkách měli šanci přežít.

kivera
05.04.2012 5 z 5

Patří k mým oblíbeným knížkám. Pěkná "drsárna".

Ikkju
03.12.2011 5 z 5

Tuhle knihu jsem četl několikrát, pro mě kultovní záležitost..

nightlybird
04.04.2011 4 z 5

Klasická oddechovka. Pokud by se vám ale na dovolené stalo, že byste spadli při projížďce s velblouda a zůstali nepovšimnutí a zapomenuti sami v poušti, mohly by se vám poznatky získané touto četbou docela hodit. Na rozdíl od mnoha obdobných knih autor nepochybně ví, o čem mluví a jeho "rady pro přežití" jsou funkční (osobně jsem něco z toho otestoval a byl jsem příjemně překvapen). A pokud by vás popis pouště vyděsil natolik, že se na Saharu nebo Gobi v dohledné době nechystáte - nevadí. Můžete si užít doma ve fotelu pár příjemných chvil při čtení jen tak a seznámit se jak s krásou i hrůzností jak pouště, tak do jisté míry i člověka v mezních situacích.

vnimat_Krasu
14.12.2010 4 z 5

Klasický survival, tentokráte v poušti. Ives má problematiku přežití v horku nastudovanou pečlivě a chování zoufalých postav je tak nesmírně věrohodné. Posledních třicet stránek je ale vzhledem ke zbytku možná až příliš polopatických. Přesto velmi jadrný psychologický horor, který by vám neměl chybět v knihovně.

boj o přežití thrillery pouště pomsta Navahové Arizona váleční veteráni

Autorovy knížky

John Ives
americká, 1939 - 2018
1983  88%Strach v hrsti prachu

Kniha Strach v hrsti prachu je v