Stoupání na horu

Stoupání na horu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170649/bmid_stoupani-na-horu-PtA-170649.jpeg 4 75 10

Povídka Stoupáni na horu je romantické podobenství o lidské touze překonávat překážky a odhalovat tajemství, co asi leží daleko před námi, daleko za obzorem. Příběh doprovází ilustrace Pavla Čecha.

Literatura světová Novely
Vydáno: , Petrkov

Climbing the Mountain

špulo
02.03.2023 5 z 5

Knižôčka, ktorá nepotrebuje komentár. Sama si vás nájde. A možno nie.

pajaroh
20.08.2021 3 z 5

Ilustrace Pavla Čecha jsou jako vždy krásné a zasloužily by si velký formát, na rozměru, který se vejde do dlaně, mnoho detailů zanikne. Stejně tak kratičký text E. T. Setona má hloubku, ale četla bych dále. Pro tu mini verzi obrázků i textu mám pocit, že jsem skončila na začátku a většina chybí. Možná by stálo za to povídku i ilustrace zahrnout v rámci větší knihy.

Boboking
04.01.2021 4 z 5

Krásně vyprávěný, krásně ilustrovaný motivační příběh.

Ágnes007
04.01.2021 5 z 5

Malá knížka s velkou moudrostí nádherně ilustrovaná Pavlem Čechem.

koudja
26.12.2017 5 z 5

Pavel Čech + E.T.Seton + indiáni = Nejlepší. ;-)

triatlet
16.04.2017 4 z 5

Jedna z myšlenek lesní moudrosti v dárkovém balení. Po příběhu následuje komiksové zpracování, ve kterém vystupují i dívky.

tanuki
25.07.2016 3 z 5

Stoupání na horu obsahuje jeden krátký příběh, jehož přečtení, jakkoliv pomalé a soustředěné, Vám zabere jen pár minut. Kniha vlastně obsahuje příběh ve dvou verzích. Čistě textové a pak jako komiks, jenž je citlivě a přesně podán kresbami pana Pavla Čecha. Jen si říkám, zda má význam vydávat takové miniatury. Zda má pro humoristu význam vydat knihu, která obsahuje pouze jeden vtip, nebo pro básníka vydat jednu kratičkou báseň. Možná je moudro obsažené v této útlé knížečce tak hluboké a zásadní, že to význam má. Rád bych si přečetl více, to pak ale musím sáhnout po jiné knize...

Pistácie
30.12.2015 5 z 5

Nádherná indiánská povídka k zasnění i zamyšlení doprovázená skvostnými ilustracemi Pavla Čecha.:)

Al.lio
31.08.2014 5 z 5

Také přečteno ještě v knihkupectví a hned jsem věděla, že tam tuto knížečku rozhodně nenechám. Nejde mi ani tak o obrázky, jako o hlavní myšlenku. Vždy jí ráda otevřu a příběh si během minutky připomenu. Pokud také milujete knižní miniatury, myšlenka této vás určitě nadchne. Navíc jako dárek je to prostě nádhera. :-)

cace
05.11.2013 5 z 5

Pěkné. Přečetla jsem to v knihkupectví a hned jsem to koupila synovi k vánocům. Malé, pěkné, výchovné. líbí se mi ilustrace.

Indiáni podobenství zálesáctví novely

Ernest Thompson Seton
americká, 1860 - 1946
1973  90%Rolf zálesák
1970  97%Kniha lesní moudrosti
1990  93%Dva divoši
1974  94%Král vlků
1968  90%Divoké děti lesů

Kniha Stoupání na horu je v