Století šakalů

Století šakalů https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5078/stoleti-sakalu-5078.jpg 4 43 4

Těžko překonatelný mistr literatury faktu nenechal bez povšimnutí ani bobtnající novodobý druh hromadného násilí - terorismus. Ve své knize skládá mozaiku příběhů, které sledují jeho šířící se kořeny dějinami druhé poloviny 20. století. Deset nejznámějších, poctivě zdokumentovaných teroristických činů z tohoto období, představuje čtenáři nástup palestinského hnutí, komunistické bojůvky v západní Evropě, jihoamerická hnutí i další méně známé příběhy... celý text

rickiwolf
18.01.2024 4 z 5

Zase jsem si to přečetl. Je zajímavé, že toto dílko vidím v jiném světle.

Dédečko75
03.05.2020 3 z 5

Zajímavé zhodnocení teroristických činů, ale jinak nic moc

čef
03.02.2020 5 z 5

Těžiště této knihy faktů jsou události cca 70. let minulého století na poli zločinu. Jsou zde tedy příběhy teroristů, vrahů, loupežníků a jiných zločinců především ve Francii, Itálii, Německu a USA. Obsahují mnoho zajímavých detailů této doby popsaných optikou socialistického tábora, který byl samozřejmě čistý jako pověstná lilie a za vším hledej CIA. Nevím, zda autor použil tento náhled pouze z pragmatických důvodů, aby kniha mohla vůbec vyjít anebo z radostného vlezdoprdelkování, dnes už je to ale jedno. Mne to alespoň přimělo podívat se se strejdou Googlem a tetou Wiki, jak se na tyto událostí dívají ostatní dnes, ať už na atentáty na papeže, Reagana, Lennona, činnost Rote Arme Fraktion, Brigate Rose, Charlese Mansona, hromadnou sebevraždu členů sekty v Guyaně a další a další. Nelituji.

jprst
28.06.2019 4 z 5

Autor literaturu faktu zvládá opravdu mistrně a pro čtenáře ji dokáže napsat tak, že výsledek je poutavý a čtivý.