Sto let Káranské vodárny ve fotografii

Sto let Káranské vodárny ve fotografii https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535279/mid_sto-let-karanske-vodarny-ve-fotogra-6605e618144f5.jpg 5 1 1

Třetina Pražanů pije mimořádně kvalitní káranskou vodu. Před sto lety to však byla celá Praha, která se mohla těšit z toho, že pije zdravou, čistou vodu ze systému, který tehdy neměl v Evropě obdobu. Stalo se tak 1. ledna roku 1914 a přesvědčí vás o tom tato obrazová publikace. Ve fotografiích zachycuje celou historii káranského vodního systému, jeho složitost i velkorysost od počátku až po dnešní dny s průvodním textem v češtině a angličtině.... celý text

milamarus
28.03.2024 5 z 5

Publikace vracející se v čase o sto let zpátky, kdy bylo učiněno rozhodnutí vystavět centrální vodárnu pro hlavní město Prahu a do díla se pustili montéři. Mnoho montérů... // Líbí se mi, že každý černobílý snímek má svou vlastní stranu. Líbí se mi, že popisky jsou hned u nich, přičemž ano, jak v českém, tak anglickém jazyce. To potvrzuji. // Dávám maximální počet hvězdiček.

---------------------------
CITÁT:
Všeobecná chvála káranské vody i její positivní vliv na zdraví lidí znamenala po roce 1920 zvýšený zájem o krajinu dolního Pojizeří.

vodárenství jubilejní publikace

Autoři knihy