Sto jmen

Sto jmen https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165013/bmid_sto-jmen-165013.jpg 4 187 55

Novinářka Kitty Loganová přišla o práci v televizi po odvysílání reportáže, v níž na základě křivého svědectví obvinila bezúhonného učitele, že zneužil studentku a přivedl ji do jiného stavu. Nemůže si být jistá ani svým hlavním zaměstnáním v redakci časopisu Etcetera, který donedávna řídila její přítelkyně a rádkyně Constance, ale právě v době soudní dohry Kittyina skandálu podlehla rakovině. Nešťastná mladá žena, od níž se po aféře odstěhoval přítel a rozkmotřil se s ní i dlouholetý kamarád, se teď upíná k jedinému cíli. Chce splnit poslední přání své zemřelé zaměstnavatelky a napsat v jejím zastoupení příběh, který si Constance vysnila, ale nikdy ho nevtělila na papír. Je to však úkol těžší, než se zdá, protože dědictví zemřelé šéfredaktorky – obálka s podklady pro napsání zamýšlené reportáže – obsahuje jenom jediný list papíru se stovkou neznámých jmen. Kitty musí zjistit, o jaké lidi jde a jaké tajemství je spojuje. A zároveň s tím, jak pátrá po jejich totožnosti a osudech, poznává i sama sebe.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

One Hundred Names , 2012

Magrata15
13.09.2015 5 z 5

Velmi mě překvapilo rozuzlení na závěr knihy. Přečetla jsem jí téměř jedním dechem.

Gysna
15.03.2015 5 z 5

Zase krásná knížka. Její knížky bych nazvala takovým pohlazením po duši. Pěkná, doporučuji.

fwllo
11.02.2015 4 z 5

Velmi milé překvapení.. Skvěle se četla, mělo to náboj, který mě nutil jen číst a hlavně dočíst..

Terka Novo
15.12.2014 3 z 5

Právě teď jsem dokončila čtení knihy.
Mám opravdu moc ráda tuto autorku, píše velice příjemné knihy, které se většinou čtou snadno a rychle, avšak tato kniha se asi zdá býti výjimkou, alespoň co se mě týče. Celý příběh byl na mě až příliš zdlouhavý, některé zápletky mi přišly až trochu absurdní, je to však pouze můj názor. Naopak se mi líbil konec, kdy začal Steve projevovat náklonnost vůči Kitty, až u posledních kapitol jsem poznávala styl autorky, jejíž knihy miluji. Ačkoli byla tato kniha pro mě zatím nejslabší, určitě mě to neodradí od přečtení i dalších titulů, rozhodně autorčiny knihy doporučuji! :)

zorila
02.11.2014 5 z 5

Kniha jako všechny od této autorky se mi moc líbila

mySaints
08.05.2014 4 z 5

Pár knih jsem už od Ahernové přečetla a přes některé jsem se nemohla prokousat, ale toto bylo velké překvapení. Sto jmen je prostě strašně milá kniha, konec sice člověk čeká a také mu to přijde až moc nereálné a přeslazené, ale já na tohle při čtení moc nemyslím. Když se chci dojmout, tak se prostě dojmu, jakkoli bláznivé to všechno je. Čtení na osamělá odpoledne, kdy si chce člověk prostě přečíst něco pěkného:)

petra106
25.04.2014 3 z 5

Námět byl originální a asi jsem pochopila, o co autorce šlo. Ale jak píší už jiní - nemohla jsem se s tím příběhem sžít, možná by bylo lepší udělat z toho povídkovou knížku... Do konce jsem dočetla jen proto, abych se dozvěděla, jak to dopadlo. Konec byl nepřesvědčivý.

Brambram
21.04.2014 3 z 5

Tuto autorku zkouším snad po třetí nebo po čtvrté, ale nemůžu si pomoci, P.S. Miluji Tě už nedosáhla žádná, kterou jsem četla. Ani Sto jmen. Příběh je pro mě předvídatelný a ani ty vztahy nejsou pro mě moc hluboké, spíše povrchní.

Vendulik
25.03.2014 5 z 5

Nezklamala. Autorka mě vždy dokáže příjemně překvapit. Moc krásný příběh.

Marčullkas
06.03.2014 4 z 5

Příběh o ženě ,která během jednoho dne přišla téměř o vše co pro ni znamenalo. Práce, která ji naplňovala o přítele a především přišla o dobrou pověst. Reportáž, kterou podle mylných podkladů zpracovala a tím poškodila poctivého muže.
Kitty dostala poslední šanci a seznam sto jmen podle, kterých musí napsat zajímavou reportáž na uctění památky své zesnulé nejlepší kamarádky Constance.
Jestli se ji to podaří musíte popadnout knihu a posoudit sami :) Rozhodně Vás nezklame a ukáže Vám mnoho zajímavých příběhů NEobyčejných lidí.

ruzovka
18.02.2014

Mě kniha Sto jmen bavila , hlavní hrdinka, ač přijde svou zbrklostí o práci a nezaviněně i o přítele, nepadne na kolena, ale postaví se výzvě čelem a pokusí se rozlousknout těžký oříšek.
Kniha mě chytla od začátku až do konce .

muchomurka
11.01.2014 3 z 5

Už podle popisku se mi líbil nápad, se kterým autorka přišla. Čtení mi také ubíhalo rychle, ale pořád jsem se nemohla sžít s hlavní hrdinkou, něco mi na ní nesedělo. Některé věci byly řešeny moc, některé zase téměř vůbec. Vztahy mi přišli povrchní, některé jsem moc nedokázala tak úplně pochopit (např. její se Stevem). Celkově kniha ve mně nezanechala nějaké "pohnutí".

bookcase
25.10.2013 4 z 5

Trochu jiná "Cecilka" než jsem zvyklá,ale ani tentokrát nezklamala.

HaDráček
25.09.2013 3 z 5

Na rozdíl od jiných knih od Cecelie Ahernové mě Sto jmen příliš nepřesvědčilo. Příběh je vcelku originální, ale pro mě mu něco schází. Nicméně každý z nás má vkus jiný, za přečtení kniha určitě stojí.

Annette
12.08.2013

Další román od Cecelie Ahern... Celkově miluju její styl psaní a i když některé náměty jejích knih jsou trochu kýčovité, rozhodně nepostrádají nápaditost a originalitu. Její příběhy jsou jedinečné a na rozdíl od jiných autorů o nich nelze uvažovat jako o kopii známějších děl. Má prostě vlastní nápady a na jejích knihách je to vidět. =)

Cecelia Ahern
irská, 1981