Stíny na kůži

Stíny na kůži https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7884/bmid_stiny-na-kuzi-eHJ-7884.jpg 3 11 2

Málokdo dokáže vyjádřit smutný osud Irska a skloubit ve své tvorbě soukromé problémy s politickými – navíc s humorem a bez náznaku sentimentality – jako Jennifer Johnstonová. Stíny na kůži jsou příběhem mladého Joa Logana, kterého trýzní neustálé požadavky jeho otce, někdejšího hrdiny a nyní slabého, vyčerpaného muže. Ve škole Joe jen sní v očekávání lepších časů, kdy utichne střelba a noci už nebudou plné děsivého strachu. Porozumění a kamarádství najde u Katheen, učitelky z nedaleké školy. Když se ale náhle vrátí z Londýna jeho starší bratr Brendan se zbraní a spoustou tajemství, pocítí Joe děsivou brutalitu války a jeho snům je provždy konec.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Academia

Shadows on Our Skin , 1977

dominikB951
05.01.2017 1 z 5

Tato kniha sice zachycuje hroznou situaci v Irsku, ale v podstatě tam není jinak nic zajímavého, knížka mě moc nebavila.

mahil
10.09.2013

Knihu jsem přečetla poměrně rychle. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ale popravdě příběh nebyl nijak strhující. Na celé knížce je dle mého názoru nejdůležitější samotné zachycení tehdejší situace v Irsku. Kniha na mě působila dost depresivně, hlavně postava všesnášející matky a vyhořelého otce. Ponurá atmosféra doprovází celou kniha a happyend se také nekoná. Smutné čtení, ale obohacující.

Irsko irská literatura

Jennifer Johnston