Steve Jobs – Můj život, má láska, mé prokletí

Steve Jobs – Můj život, má láska, mé prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220186/bmid_steve-jobs-muj-zivot-ma-laska-me-pr-MMJ-220186.jpg 3 20 20

Zpověď Jobsovy bývalé přítelkyně a matky jeho odmítané dcery Intimní pohled na život Steva Jobse z pera matky jeho prvního dítěte, dcery Lisy, nabízí vzácnou možnost nahlédnout do Jobsových méně známých let. Steve Jobs byl pozoruhodný muž, který chtěl prostřednictvím technologie sjednotit svět. A Chrisann Brennanová to ví lépe než kdokoli jiný. Poznala Steva na střední škole. Už tehdy věděl, že to v životě dotáhne daleko, že má na víc než ostatní a že má úspěch na dosah ruky. Kniha Steve Jobs – Můj život, má láska, mé prokletí vypráví velmi lidský příběh Jobsova vzestupu na vrchol z autorčiny jedinečné perspektivy jako jeho první přítelkyně, kamarádky, partnerky v rodičovství a stejně jako mnoho jiných objektu jeho krutosti. Brennanová s nadšením vypráví o idealistickém mladém muži, jehož poháněla touha změnit svět, o mladém otci, jenž popřel své vlastní dítě, a o člověku, který podcenil sílu lásky. Memoáry Chrisann Brennanové odkrývají lidskou stránku velkého mýtu Jobs. Je to kniha, která vám bez příkras, ale i bez zatrpklosti vylíčí skutečného Steva Jobse. Zaplňte prázdnou mezeru v životopise Steva Jobse. (zdroj: https://www.kosmas.cz/knihy/197961/steve-jobs-muj-zivot-ma-laska-me-prokleti/)... celý text

speciale88
28.04.2022 1 z 5

Bohužel jsem nedocetla. Nějak se mi neslo knihou prokousat.

DomYell
15.07.2021 2 z 5

Zpusob napsani je dobry, obsah... Tezko rict.. Muze byt vyborny, ale psany emocemi, takze bod dolu. Rozhodne to muj osobni nazor na SJ nezmenilo a stale je to ten vyjetej hipik s vizi a bez srdce :D

Dela111
06.07.2018 2 z 5

Kniha je nazvaná "Steve Jobs....", ale je především o životě Chrisann Brennanové - od chvíle, kdy s ním chodila, do doby dopsání knihy. Spousta kapitol nemá se Stevem Jobsem nic společného. Je to spíš taková jednostranná emoční zpověď paní Brennanové. Je vidět, že byl její celoživotní láska, v knize také občas naznačuje, že i ona pro něj znamenala nejvíc... Je tam spousta neobjektivních úvah.
Pokud máte zájem si přečíst kvalitní životopis Steva Jobse, doporučuji "Steve Jobs" od Waltera Isaacsona.

adam2124
15.01.2018

Jestli je něco lepší než tato kniha tak možná jen Myslet jako Steve Jobs ale i tato kniha je dokonalá jeto takoví jeho životopis o jeho první části života příjemně a rychle se čte srozumitelná přiznává možná že kniha nebude nic říkat těm co jméno Steve Jobs nikdy neslyšely ale proti jako jsem já pro ty co se o Steve Jobsovy zajímají a je to jejich část života je kniha dokonalá. :-)

patrik9374
30.12.2016

První polovina knihy je poetické vyprávění o romantice a spiritiálním hledání svého místa a svého smyslu jak autorky, tak Steve Jobs(e). Hodnotím z pozice člověka, který přečetl, viděl a slyšel vše možné o Steve Jobs(ovi) a je jím silně ovlivněn, inspirován a ohromen. V oné první polovině knihy je zapleten i příběh o tom, jak mladý člověk, nijak výjimečně technicky zdatný a spíše než businessman spirituální umělec našel cestu ke svému osvícení. Jak milostná, tak i ona profesní cesta je psaná s obdivuhodným, srdečným vzpomínáním. Napůl dobou v USA (70. léta), z které samotné číší kouzlo, jejíž dopad cítíme dodnes, tak i samotným stylem vyprávění, jsem se vžil do celé té doby jejich společného dospívání. Až při čtení této knihy jsem si uvědomil, jak strašně málo inspirujících a plně smyšlejících lidí kolem sebe mám, nebo jsem měl. Tuto knihu doporučuji všem, kdo se o osobu Steve Jobs(e) zajímá. Je to úžasné doplnění kontextu onoho zrodu společnosti.

Vendulik
26.06.2016 3 z 5

Musím dát jen tři hvězdy. Knížka byla místy zdlouhavá a musela jsem se do čtení této knihy nutit.

vkontextu
24.05.2016 4 z 5

Zajímavý příběh o životě neživotě s Jobsem z té temné stránky. Nutí mě přemýšlet, zda se jedná o vykalkulovanou a trochu mstivou satisfakci v době, kdy se nemůže Jobs bránit nebo naopak o logickou spravedlivou výpověď jednoho bezbranného života, který byl válcován silným komplikovaným egem s armádou právníků a poradců za zády. Faktem zůstává, že po této knize (vedle životopisu Waltera Isaacsona) koukám na tohoto muže a pár osobních věcí zase trochu jinak...

alisie
20.04.2016 3 z 5

Do doby, než jsem viděla všude obálky knih se Stevem Jobsem, mě nijak tato osobnost nezajímala. Chtěla jsem si však přečíst životopis tohoto "velkého a slavného" muže a tato kniha mi neposkytla to, co jsem chtěla, také tohle byla jen zástupná kniha místo té všude propagované. Bylo to více o citovém a ze třetiny meditačním rozpoložení jeho první lásky, se kterou měl neplánované a nechtěné dítě. V příběhu mi nejvíce vadila jistá časová nesouslednost, vracení se a pokračování různými časovými osami. To je pro čtenáře náročné, navrhuji - zkrátit, doladit časovou souslednost a pak se dozvíme o jiné stránce Steva Jobse.

magnolia
21.11.2015 2 z 5

Ani nevím, co napsat, když to byla knížka doporučená někým jiným, takže přečtená spíš z povinnosti (původně jsem na ni byla zvědavá). Zamilovat se do tak problémového typu člověka, nemůže dopadnout bez zklamání. K tomu původní rodiny a rodiče na obou stranách, to nebyly zrovna normální vztahy. Je to takové pitvání a rozebírání závislosti na S.Jobsovi (protože proč jinak by s ním autorka, jím tolikrát ponížená, zas a znovu zůstávala?). Nesoudím ji, docela obdivuji tu důkladnost a přesné popisování situací (paměť nebo um nebo obojí?), ale čtení této knihy mě prostě nebavilo. Už ani nemám chuť číst si o SJ další životopis.

milos3533
18.02.2015 5 z 5

Moc dobrá kniha :-)

evago
25.01.2015 5 z 5

narazila jsem na ni v knihovně a přečetla jedním dechem...jo a to jsem ani nevěděla o koho se jedná,jak jsem ji půjčovala....já ostuda....

osobnosti počítače Steve Jobs, 1955-2011

Autorovy knížky