Štěstí na úvěr

Štěstí na úvěr
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1863/mid_stesti-na-uver-659c455893a25.jpg 3 22 22

Faith Madisonová je inteligentní, přitažlivá žena s dobrým rodinným zázemím, úspěšným manželem a dvěma již dospělými dcerami, Zoe a Elison. Nic jí nechybí, má všechno, o čem mnohé ženy jen sní. S odchodem dcer z domova se však přece jen otevírá propast: co jí vyplní den? Zdá se, že ji nikdo nepotřebuje. Osud jí v pravou chvíli k rozhodujícímu kroku přihrává dávného přítele z dětství. Brad i Zoe posilují její odvahu a podporují její kroky při zahájení studia práv. Zdá se však, že pomoc je slabá -- dominantní Alex se neochvějně vzepře, domáhá se svého práva, že manželka se má v první řadě starat o manžela, a se studiem nesouhlasí. Na straně otce je i Elison a rozhodování je těžké. Jít za svým snem, nebo na něj zapomenout a starat se pouze o domácnost. Je sobecká Faith, nebo Alex? Je jejich rozdílné stanovisko běžným problémem, nebo životní krizí? Buď si Faith uvědomí malichernost svého nápadu a vrátí se k roli spokojené manželky, nebo si Alex uvědomí malichernost svého odporu a dopřeje manželce realizovat dávné přání. I v Bradově rodině dochází k situaci hrozící přerůst v tragédii. Jeden z jeho synů je velmi nebezpečně zraněn v zapadlém koutu Afriky, lékařská pomoc je daleko a čas neúprosně běží Autorka poutavě a zkušeně rozehrává vztahy mužského a ženského světa, konfrontuje rozdílné pohledy na svět, různé názory a přesvědčení. Vytváří charakterově ostře vyhraněné typy, které však nejsou papírovými hrdiny, ale jsou to lidé z masa a kostí, lidé jako my... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Answered prayers , 2002

mazlak
12.10.2022 4 z 5

Zprvu mi tato kniha připadla jako psaná přímo životem. Čtivé, ale ne náročné na pochopení. Přímé a proto skoro oddechové čtení. Ale jinak to bylo skoro na štvanici proti mužům. Jak její otec tak její manžel byli vybarveni tak, že by je každý musel ukamenovat.

Ester59
24.04.2019 1 z 5

Neuvěřitelné, ze je to roman z tohoto století. A pořád dokola to oboustranné ujišťování, že se nebudou nikdy, ale opravdu nikdy rozvádět. Směšné.

Rup
23.02.2016 odpad!

Autorka se vydatně ohání Bohem, a tak použiji stejnou munici: Bože, do čeho jsi to duši dal?

adelinka
12.07.2015 3 z 5

toto bola asi moja tretia steelovka,,,,,prvé dve ma dosť chytili, táto až tak moc nie....táto mi prišla taká klasická oddychovka, ale samozrejme sa čítať dala....hlavná hrdinka, aj keď zo začiatku pôsobila šťastne, aspoň si to tak nahovárala, nakoniec to svoje šťastie nájde....

julie z moravy
16.03.2013

Kniha se mi moc pěkně četla. Dopadlo to ... Jen si ji přečtěte, nebudete romantikou zklamáni.

Danielle Steel
americká, 1947