Štěstí na dosah

Štěstí na dosah https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172748/stesti-na-dosah-172748.jpg 2 107 46

Ireně se splní přání - společně se dvěma kamarádkami odlétá na prázdniny do vysněného Londýna. Města, ve kterém září spousta hvězd nejen na nebi… Irena v něm prožije svůj sen, lásku i smutek. Podaří se jí najít svoje štěstí? Také jste někdy snily o klukovi z plakátu? Co byste dělaly, kdyby stál najednou před vámi?

Mončičák1234
22.08.2015 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Líbila se mi tak moc, že jsem ji přečetla několikrát. Mě její způsob psaní hodně zaujal. Myslím, že kdyby se rozhodla napsat další knihu, nebyla by to chyba.

1v8na
15.07.2015 odpad!

Spoiler - Knihu jsem ani celou nedočetla. Na můj vkus to byla moc velká náhoda, že do kavárny, kde hlavní hrdinka pracuje, přijde kluk z nějaké známé klučičí kapely a zrovna se zamiluje do jedné z baristek, která po něm vzdychá už od dětství.
Vůbec mě to nebralo!

Knihoholka:'33
05.03.2015 odpad!

Dámy a pánové, představuji vám brak roku... Počkat, ne roku, ale celého století! Absolutně nedokážu pochopit, jak někdo mohl tuhle "knihu" vůbec vydat. Ani by nevadilo, ze je to původně fan fiction, četla jsem jich spousta, a některé byly napsané vskutku brilantně. Ale nikdy jsem necetla takhle hroznou. Napsané je to tak infantilním způsobem, že se vám chce zvracet. Při slově "Irenka" jsem se pokaždé otřepala. Je to tak strašně... sladké a trapné a.. Autorka si za tohle zaslouží veřejný výprask na Václavském náměstí!

Barča 008
10.02.2015 3 z 5

Napadá mě mnoho přídavných jmen, kterými knihu ohodnotit, a jelikož se jich většina vzájemně vyvražďuje, volím zlatou střední cestu... :)

violet1313
02.02.2015

nečetla jsem knihu sice celou, ale i tak to stačilo. Ano, psaná není rozhodně špatně, autorka má talent, ale myslím, že spousta holek i kluků jasně pozná, že jde o fan fiction na 1D....

Nemůžu se zbavit pocitu, že FF se má psát pouze jako zábava a neměla by se vydávat...stalo se to s AFTER, děje se to znovu u této povídky a rozhodně nebudou jediné...

Kdyby jste projeli internet, najdete tisíce povídek a "knih" na stejné téma a některé z nich jsou lepší.... Nebudu říkat, že to autorce nepřeji, jen mi prostě nepřijde fér takto vydělávat na jméně slavné osobnosti....

BojácnéKuře
18.01.2015 odpad!

Tohle bylo něco strašného. Vážně, nemám slov.
Knihu doporučuji spíše fanynkám 1D, ale to já rozhodně nejsem, takže knihu musím hodnotit odpadem. :(

en.bee
29.12.2014 3 z 5

Je to mladá autorka ak bych zas nebyla tak zla, tři hvězdičky. Třeba se autorce splní to, o čem psala :D

zayin4644
03.11.2014

Harry je gay! Lol

Kate99
18.08.2014 1 z 5

Upřímně...
Někdo se tady ohání autorčiným věkem. Paolinimu bylo myslím stejně, když vydal Eragona, a i když ten taky není dokonalý, rozhodně je lepší, než tohle. Tohle byl spíš takový pokus zvýšit si popularitu, řekla bych.
Z příběhu přímo čiší absurdita a popsání hlavní postavy jako bohyně mě taky přivádělo k zoufalství.
S tvrzením, že tohle je vhodné spíš jako fanfiction na blog, souhlasím.

bobulka999
05.08.2014

Možná to bylo nereálné ale vemte v úvahu,že autorce bylo 16 let když tu knihu napsala. ;) Já osobně bych to takhle napsat nedokázala. Zkoušela jsem psát příběhy a tomuhle by se nevyrovnaly. :D

Majča Mishix
02.08.2014 5 z 5

Luxusní knížka!! Doporučuji!! Ponoříte se do toho a doopravdy je to vážně mega hustě dobrý!!

Fortuna
02.08.2014 1 z 5

Víte, k tomuto vážně není co dodat...

muffkrcma9
14.07.2014 1 z 5

Směji se komentářům a hvězdičkám… vazně? Zatimco u toho většina brečí já prskám smíchy…

pavlina98
22.06.2014 3 z 5

Knížka byla hezká, ale konec mě trochu zklamal :)

tinka99
10.06.2014 3 z 5

Knížka se mi líbila...měla jsem ji za 2 dny přečtenou, ale mrzelo mě na ní několik věcí:
1) přišla mi až moc vymyšlená, nereálná....možná kdyby autorka zvolila jako hlavní hrdinku někoho vymyšleného, bylo by to o trochu lepší.....ale byl to pěkný příběh..:-)
2) ten konec...dokonce jsem se rozbrečela....:'( v tu chvíli mi bylo Harryho líto...
3) jména kluků ze skupiny.....jakej Zack?...možná to bylo úmyslně, ale stejně mě to mrzí....ikdyž nejsem posedlá 1D (jen se mi líbí některé jejich písničky), tak jsem si toho všimla..........
Ale i přes všechny nedostatky KLOBOUK DOLŮ!!!! Na to, že bylo autorce pouhých 16 let, když knížku psala, je to dobré dílko:-)

dqenisa
29.04.2014 4 z 5

Sla jsem do knihovny a tohle tam objevila. Jo libilo se mi to a myslim,ze tohle by chtela kazda holka. Ten konec mi prisel trochu divny, ale rozhodne pohodove cteni.

Kabi
27.03.2014 3 z 5

Takové fajn čtení - oddychovka

Theny2900
23.03.2014 5 z 5

První a předpokládám, že jediná knížka u které jsem se kdy rozbrečela :´(

PetikLozik
06.03.2014 1 z 5

Rozhodovala jsem se mezi odpadem a jednou hvězdičkou. Tohle fanfiction by podle mě vůbec nemělo vycházet jako kniha, ale zůstat pěkně na nějakém blogu. Kdybych projela blogy o 1D našla bych určitě lepší povídky, ale zase tak moc je nemusím. Na tuhle knížku jsem jen náhodně narazila v novinkách v knihovně. SPOILER: Připadá mi nesmyslné že by sen mohl mít více pohledů. Ten pád letadla už vůbec nedává smysl...autorka si docela protiřečí. A to už vůbec nebudu rozebírat jak úžasně dokonalá v tom příběhu je. :D Takže ta jedna hvězdička je jen za to, že se to četlo rychle.

Issiriana
25.02.2014 odpad!

Dlouho jsem váhala, jestli si knížka zaslouží aspoň tu jednu hvězdičku za vynaložené úsilí při psaní. Po dnešku, kdy jsem dočítala posledních 20 stránek, jsem usoudila, že ne.
Na různých seminářích jsem již hodněkrát slyšela, že to nejhorší, co můžeme u příběhu udělat, je, že se odehrává ve snu a pak se z něj ten dotyčný probudí. Tím pádem tam můžou být absurdity a nemyslitelné věci, které mně jako čtenáři přijdou dost nepasující do knihy.
Slečna Petříková prý celý román myslela jako parodii na normální dívčí romány. Zamýšlela jsem se nad tím, ale neobjevila jsem rozdíl, v čem by se tato kniha měla od románu lišit, navíc ještě zesměšňovat - až trapně dokonalá hlavní hrdinka (navzdory tomu, že o ní Harry říká, že dokonalá není), stejně dokonalý hlavní hrdina a nepravděpodobný děj v celé knize.
Asi bych i překousla celou formu vyprávění v holčičích denících, ale když byli do této formy zakomponováni i kluci z One Direction, obracela jsem oči v sloup. Celkem by mě zajímaly jejich obličeje v reálu, kdyby si knížku slečny Petříkové přečetli.
A na konec mám poznámku hned k začátku knihy, kdy Irene uvádí, že poslouchá pop, jelikož jí to umožňuje zjistit, že i ona je krásná. Nicméně metal ukazuje nejenom krásu celého světa, ale také jeho vady a realitu. (To jenom kdyby se nějak spekulovalo o tom, že všechen metal je o smrti a škaredých věcech.)
Už se těším, až napíšu svou vlastní knihu.

Autorovy knížky

Irena Petříková
česká, 1997
2013  45%Štěstí na dosah

Kniha Štěstí na dosah je v