Statočnosť

Statočnosť https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104769/mid_statocnost-9ci-104769.jpg 4 8 8

Autor svetoznámeho bestselleru Zaklínač koní prináša strhujúci a dojímavý príbeh o mužovi, ktorý musí zachrániť syna aj seba samého pred hriechmi minulosti. 1959 Osemročný Thomas Bedford v svojom živote veľa lásky nepoznal a vonkoncom sa to nezlepší, ani keď ho rodičia pošlú do bezútešnej anglickej internátnej školy, kde vládnu zákerní spolužiaci a sadistickí učitelia. Jedinú útechu nachádza vo vysnenom svete kovbojov a Indiánov. Keď sa však jeho sestra Diane, vychádzajúca herecká hviezda, zaľúb i do uhladeného kovboja Raya Montana, jedného z westernových hrdinov televíznej obrazovky, Tomov život sa od základu zmení. Presťahujú sa do Hollywoodu, továrne na sny. Čoskoro však jej odvrátená strana vrhne tieň na ich šťastie a dramatické udalosti navždy zmenia ich životy. 2007 Pravda o tom, čo sa stalo pred rokmi, zožiera Toma vnútorne a zničí mu manželstvo. Až keď jeho syna, s ktorým nekomunikuje, obvinia z vraždy, vyplávajú na povrch spomienky a prinútia ho čeliť démonom minulosti. V boji o záchranu synovho života pochopí pravý význam slova statočnosť. Pôsobivo a citlivo napísaná kniha Statočnosť sa zaoberá otázkami lásky a identity, omylnosťou hrdinov a rodičov a zničujúcimi dôsledkami rodinných tajomstiev.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Brave

Domca1
23.06.2017 4 z 5

Vcelku zaujímavá kniha, striedanie dvoch príbehov v čase jej dodáva originálny švih a ľahkosť. Autor viackrát prekvapil nečakanými zvratmi, čo sa mi veľmi pozdávalo. Akurát na samom konci to už bol taký klasický rodinkársky happyend, klišé ako vyšité, ale čo už.
Čo nechápem je nie veľmi vydarená obálka, ktorá hádam ani nijako nesúvisí s témou knihy, alebo len veľmi veľmi okrajovo.
80 %

soltera
26.07.2014 4 z 5

Kniha, ktorá zanechala vo mne dojem dlho po prečítaní.