Stařeček Pagáč vyprávjajú

Stařeček Pagáč vyprávjajú https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52088/mid_starecek-pagac-vypravjaju-9CL-52088.jpg 5 42 6

Vybrané povídky z knih Slovácko sa súdí a Slovácko sa nesúdí. Humorné příběhy z někdejšího moravského Slovácka, podávané slováckým nářečím, přibližují rázovité strýce, povídavé tetky, furiantské šohaje a děvčice.

sajanka
15.02.2024 5 z 5

Úžasná kniha, ke které se neustále vracím. Jako mladé holky jsme ji mamince předčítaly a všechny tři jsme se válely smíchy. Bohužel se nám s manželem už několikrát stalo, že jsme ji někomu půjčili, zapoměli komu a už nám ji nevrátil. Takže jsme ji opětovně koupili, když jsme na ni natrefili. Naposled jsem ji koupila na Masaryčce v Praze a hned ve vlaku ji otevřela. Musela jsem pak přestat číct, protože mě to nutilo ke smíchu a lidi na mě divně koukali.

etranger
23.02.2023 5 z 5

Málokterá kniha, kterou jsem za život přečetl mě donutila se hlasitě smát téměř na každé stránce. Snád je to tím, ze Galuška mají stejně jako stařeček pusénku věčího kalibru.

sonabi
16.02.2021 5 z 5

stará dobrá klasika

Corso
16.06.2020 5 z 5

Najdite si jedno stale miesto v policke, vypliente antikvariaty a zozente si vsetky knihy od Zdenka Galusky a (moj tajny tip), naseho Luda Zelienku. (seriu smiechot, Detviansku naturu). A az budete lezat doma s chripkou, uvidite ze som mal pravdu, su to liecive knizky.

xxtom
25.04.2018 5 z 5

Humorné příběhy psané nádherným nářečím.

čohynka
21.04.2013 5 z 5

Zdeněk Galuška prostě nikdy nezklame...

humor Slovácko nářečí, dialekty Moravané moravská nářečí

Zdeněk Galuška