Starec a more príbehov

Starec a more príbehov https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479317/bmid_starec-a-more-pribehov-wxL-479317.jpg 4 661 661

Nádherný príbeh o ľuďoch, ktorí milujú knihy. Starý kníhkupec Carl už niekoľko desaťročí dennodenne kráča mestom s ruksakom na chrbte, aby doručil knihy ich budúcim majiteľom. Za tie roky neodmysliteľne patrí ku koloritu mesta, ľudia ho spoznávajú, no zároveň zostáva pre nich neviditeľný. Carlovi to vyhovuje, netúži po zmenách či prekvapeniach. Žije vo vlastnej bubline, kde sa reálny svet prelína s literárnym a skutoční ľudia s románovými postavami. Zmyslom jeho života sú každodenné roznášky a stretnutia so zákazníkmi. Jedného dňa vtrhne do jeho pokojného života uragán v podobe prostorekej deväťročnej Saše. Ich vzájomné rozhovory sú konfrontáciou dvoch odlišných pohľadov na život a vyústia do mnohých úsmevných situácií. Starec a more príbehov je oslavou zázračnej schopnosti kníh spájať ľudí. Knižka v sebe skrýva viacero pohľadov, predovšetkým však láskavý a úsmevný príbeh čudáckeho dôchodcu a neposednej zvedavej školáčky. Čitateľ však objaví aj mnoho odkazov na iné známe či menej známe knižné tituly. Ak ich dokáže „prečítať“, odmenou mu budú hlbšie vrstvy a významy textu. Láskavá a múdra kniha rozveselí, dojme a poteší mladých i starších čitateľov. Určite sa k nej budú s radosťou vracať.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Buchspazierer , 2020

jirina3500
28.01.2024 4 z 5

Podle mne velmi roztomilá kniha s neobvyklým tématem,která potěší každého milovníka knih.Příběh o tom,jak dokáže dětská duše potěšit starého člověka a zároveň jak někteří dospělí si neuvědomují,co je samota a bez výčitek a hlavně necitlivě zbaví svého zaměstnance jeho milované práce.

marlowe
27.01.2024 3 z 5

Podobně jako u románu Claire Alexanderové Osamělá Meredith, i tady musím autora vyplísnit za jeho "kalkulování se čtenářovými emocemi" - už to skoro vypadá, že stejně jako má Leonard Hofstadter z Velkého třesku alergii na laktózu, já začínám mít alergii na autorské předem vypočítané "hraní na city".

Nudlesmakem
27.01.2024 5 z 5

Laskavá, dojemná knížka, kterou shltnete za jedno, dvě odpoledne.

Karcoolka2210
26.01.2024 4 z 5

Pekný príbeh, ktorý pohladí na duši. Knihy sú naozaj najlepším darom pre ľudstvo, kiežby v sebe viacerí pocítili túžbu začítať sa do tej správnej knihy, ktorá by im otvorila oči alebo ukázala správny smer v živote.

Eleanor-ka
26.01.2024 4 z 5

Milá, oddechová kniha, která se čte sama. :)

misssicccka
21.01.2024 5 z 5

To je tak krasne, ze se to neda popsat. To se musi cist a zazit.

Gaboskaaa
19.01.2024 3 z 5

Ve zkratce: milý příběh a oddechové čtení :)

azur
13.01.2024 5 z 5

Milé překvapení. Na začátku čtení jsem od knihy mnoho neočekávala, ale hlavní postava Carl vám hned přiroste k srdci. A nejen on, ale i ostatní obyvatelé města. V díle můžeme sledovat přátelství mezi starším mužem a malou holčičkou, která vidí svět dětskýma očima a vnese do poklidného roznášení knih cosi veselého, ztřeštěného. Tato kniha je o síle přátelství, vzájemné pomoci a pochopení. Moc doporučuji všem, kteří hledají oddechovou knihu, u které však nechybí ani špetka napětí, jak to dopadne.

jitka3027
11.01.2024 4 z 5

Zajímavý příběh, který pohladí na duši každého čtenáře, i když pár výhrad by se asi našlo. Šaša mě moc bavila,hlavně jeji dětsky upřímný pohled na svět.

shenandoah
08.01.2024 4 z 5

Milá, příjemná a oddechová kniha. Vlastně jsem měla pocit, že čtu literaturu pro děti. I díky postavě Šašy, která vidí svět, jaký by měl být, a je dost odvážná a podnikavá, aby to tak i bylo.

Simona317
08.01.2024 5 z 5

Dojemný, krásný příběh, který chytne u srdíčka. Chvilkami vykouzlí úsměv na tváři. Ke konci jsem nemohla přestat číst jak vše Šaša hezky vymyslela. Krásné čtení o lásce ke knihám a přátelství. Velmi doporučuji!

natalie.carsen
21.12.2023 3 z 5

Taková milá víkendová jednohubka, která zahřeje u srdíčka :)

Ivanule
10.12.2023 5 z 5

Tato knížka se četla velice lehce a mile, i když mi trvala, protože ne každý den jsem ji klukům četla, ale i jim se velice líbila:) Příběh postaršího pána, který roznáší zákazníkům objednané knihy, a jednou takhle cestou potká Šašu,se kterou se nakonec i přesto, že vlastně nechtěl, spřátelí...ale tento milý příběh si přečtěte,rozhodně za to stojí :)

Tomk0
03.12.2023 4 z 5

Hezký příběh o přátelství a knihách. 83%

cukrovka
01.12.2023 5 z 5

Čtivý dojemný příběh o lásce ke knihám a přátelství starého knihonoše s devítiletou holčičkou. Naivní až pohádkové vyprávění, které pohladí po duši. Knížka má opravdu krásnou a zajímavou obálku.

lejera
19.11.2023 4 z 5

Krásný, citlivý, čtivý příběh o nezvyklém přátelství a lásce ke knihám. Kniha je psána jednoduše, četla se lehce. Takové pohlazení po duši.

malésrdce
14.11.2023 4 z 5

Prvních 20-30 stran mi chvilku trvalo, než jsem si vybudoval vztah s hlavními postavami. Potom jsem se však ponořil do kouzelného světa jednoho města, kde žijí lidé se svými radostmi i starostmi. A kde je hlavním spojovacím prvkem starý Carl a devítiletá Saša, kteří prostřednictvím knížek mění životy, ale i charakter lidí. Knihy jsou ústřední témou tohoto milého románu. Knihu jsem přečetl asi za 6. hodin a přiznám se, že na konci i nějaká ta slza zarosila mé oči. Je pěkné cítit, že jsem ještě člověčí... :-) Ta kniha má svou vlastní duši. Je to takové jemné pohlazení po vlasech. Kniha napsaná s nevšední lidskostí.

kopeceli
03.11.2023 5 z 5

No teda ... Nikdy jsem nebyla žádná plačka. Ale tahle kniha - ten konec...
Většinu života trávím se starými lidmi. Mám je ráda. A pomalu se sama k témuž blížím. Asi o to víc mě Knihonoš vzal za srdce.
Není to žádný zázrak spadlý z nebe a aspirující na Nobelovku. Motiv je vcelku jednoduchý, předvídatelný, neobjevný. Ale tak LIDSKÝ!
Doporučuji!

Vrbická1999
03.11.2023 4 z 5

,,Láska je knihám je nesmrtelná.'' Amen. Roztomilý příběh, jehož hlavní hrdina je starší člověk, který bojuje o to, aby si nepřipadal zbytečný. I na konci života, lidé potřebují společnost ostatních a náklonost. Knihonoše řadím do skupiny k Arthuru Truluvovi a Muži jménem Ove.

BarkaS
31.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Přiznám se, že jsem trochu překvapená velmi pozitivními recenzemi na tuto knihu. Není to úplně špatné, ale prostě jen trochu plytké. Všechny problémy se vyřeší jako mávnutím kouzelného proutku. A teď spoiler: Jako pardon, ale když vás někdo zmlátí tak, že skončíte v nemocnici, budete se s ním pak kámošit, ať už z jakýchkoli pohnutek? Opravdu násilnický člověk může tak snadno prohlédnout? Proč nedošlo raději k prohlédnutí knihkupcovy dcery? A nedozvěděli jsme se více o jejím komplikovaném vztahu s Knihonošem? Mohla bych pokračovat, že by to vydalo na celou knihu Prostě to bylo plytké, nemůžu si pomoct.