Staré pověsti české pro malé čtenáře

Staré pověsti české pro malé čtenáře https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284886/bmid_stare-povesti-ceske-pro-male-ctenar-hbi-284886.jpg 4 6 6

V této nádherné knize najdete ty nejkrásnější staré české pověsti. Lidé jim naslouchají již po generace, a tak jsme je převyprávěli moderním, snadno srozumitelným jazykem. Příběhy jsou výborně doplněny překrásnými ilustracemi.

Venda32
01.01.2021 4 z 5

Pro úplně nejmenší to asi není. Dceři je pět a myslím, že si ještě počkáme s dočtením knihy. Ale jinak si myslím, že jsou příběhy napsané víc než slušně.

eraserhead
26.12.2017 3 z 5

Já jsem poměrně nevlastenecké hovádko a s některými českými pověstmi mám problém ten, že mi připadají hrozně, jak bych to vyjádřil, zpětně upravované pro blaho a velebení národa a nabubřelé. Což je v této knize případ třeba posledního příběhu o Svatém Václavu, který vlastně takřka nevypráví skoro žádný příběh ale je jen snůškou samospasitelných nabubřelých ovací a smyšlenek. Prostě to nefunguje ani jako příběh, je to jen pouhá vlastenecká propagandistická vata. Takže asi tak. 2.5*