Revan

Revan https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261328/bmid_star-wars-revan-7XC-261328.jpg 4 222 32

Na okraji galaxie číhá monstrózní zlo, chystající se rozdrtit Republiku. Zastavit ho může jen jeden Jedi, odvržený svým vlastním řádem... Hrdina, zrádce, dobyvatel, zlosyn, spasitel – tím vším byl muž jménem Revan. Z Coruscantu odletěl jako Jedi, rozhodnutý odrazit útok Mandalorianů. Vrátil se jako stoupenec Sithů, odhodlaný zničit Republiku. Rada Jediů vrátila Revanovi původní život, cenou za vykoupení však byla jeho paměť. Zůstaly mu jen noční můry – a hluboký, přetrvávající strach. Co se stalo za Vnějším okrajem? Co mu brání vzpomenout si a zároveň zapomenout? Jistý si může být jen jednou věcí: samotné základy Republiky ohrožuje cosi temného. Revan netuší, jak hrozbu odhalit, natož zneškodnit. Nikdy nečelil mocnějšímu a ďábelštějšímu protivníkovi. Jeho úsilí je dost možná odsouzeno k nezdaru, ale zastavit ho může jen smrt.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)

Star Wars - The Old Republic. Revan , 2011

AuroN
21.11.2017 5 z 5

Pokud byste náhodou vybírali mezi romány ze Staré Republiky, tak s tímhle určitě nepochybíte. V této knize totiž funguje naprosto vše. Poutavé charaktery, zajímavý děj, perfektní atmosféra... a mohl bych pokračovat. Je třeba také sdělit, že kniha slouží jako most mezi prvním a druhým dílem KOTORů, což je důležitá informace, protože jejich odehrání a znalost příběhu je nutností. A budete-li chtít znát, jak to s Revanem bylo dál, je třeba si zahrát The Old Republic, kde je jeho příběh dovyprávěn. Pro fanoušky tedy povinnost!

+ skvělý příběh
+ výborné postavy
+ styl jakým je příběh psán
+ uspokojivé rozuzlení příběhu KOTORů, na které čekali fanoušci léta

- kniha nefunguje samostatně
- neuzavřený příběh

celkové hodnocení: 90%

Forest66
10.11.2017 2 z 5

Knížka byla koncipována tak, aby vyplnila mezery mezi hrami KOTOR 1 a KOTOR 2 a mezi Kotor 2 a The Old Republic. Asi tím udělá radost hráčům, kteří se tak dozví, co se dělo s jejich oblíbenými postavami, ale na knížce je bohužel dobře vidět, že jde jen o výplň jiného příběhu. I když mám toto universum rád a hry jsem hrál, tahle knížka mi přišla jako jedna z nejslabších.

frantisek6180
05.05.2017 5 z 5

Jednoznačně jedna z nejlepších knih SW, co si lze přečíst, zvláště jí docení hráči KOTOR I a II. Vysvětluje mnohé z děje a čte se velmi dobře! ;-)

maca1245
03.02.2017 5 z 5

Jen je škoda, že je to psané za chlapskou postavu. Já jedničku hrál za ženu :) takže by mě zajímalo jaké by to bylo.... Ale zatím dobrý

Jury
23.11.2016 5 z 5

Konecne jsem se dozvedel jak skoncil KOTOR...byla to moc fajn knizka co me vratila do puberty kdy sem paril KOTOR 1 a 2 a nadaval ze neni pokracovani...konecne jsem se dockal...neni tu co vytknout...mozna az na ten konec...ja doufal v Happy End ;)

Ergo
12.07.2016 3 z 5

Trochu mi to připomíná děj jako ze seriálu jak jsem poznal vaši matku: Úžasný dech beroucí děj, hltáno po kapitolách, plné neuvěřitelných činů prostě bombová neuvěřitelná jízda. Realita konce je však jako náraz do zdi v plné rychlosti. Ať byl úkol jakkoli nesplnitelný přesto byl splněn, kdežto konec je doslova k pláči. Neříkám že je špatně, jen že neodpovídá celkovému ději. Trochu mi to celé připomíná konec série Mass Effect, což při jménu autora vzbuzuje jisté podezření. 3 hvězdy a to jen proto, že je to jakési ukončení Revanova příběhu.

Kraken84
07.06.2016 4 z 5

Autor mi vykreslil moji iluzi o Revanovi dokonale. Po Baneovi byla kniha další ukázkou dokonale účelného psaní(ideální pro tyto knihy). Pod tím si představuji, dobře odvyprávěný příběh, ze kterého, pomocí stručného psaní, které si nehraje na umění a správně zvoleného tempa(min. popisů...) , na Vás dýchne Star Wars atmosféra.

Palorizek85
12.03.2016 5 z 5

Drew opět nezklamal. Revan je mistrovské dílo a perfektně dokresluje KOTOR atmosféru. Kéž by přeložili více knih ze staré republiky.

Čelo
12.03.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Díky této knihy si snad pořídím i PC hru. :D Obsah knihy byl od úplného začátku až do konce 100%. Tato kniha má jen jednu nevýhodu a to tu, že je jediná z období Staré Republiky. :-/

Burroso
02.12.2015 5 z 5

Dle mého druhá nejlepší kniha ze světa Star Wars... Ihned jsem při čtení nainstaloval KOTOR I i II a připomenul si příběh okolo... Úžasná kniha.

Takkia
21.11.2015 5 z 5

Skvělá knížka. Zase ožívaly pocity, které jsem mívala při hraní KotOR. "Vidět" zase staré známé jako je Canderous a T3 a konečně se naplno dozvědět příběh, který se stal mezi starým KotOR a novým TOR, to je prostě bájo. Ta atmosféra z knížky málem sálala.
Rozhodně stojím za tím, aby si vydavatel rozmyslel vydávání dalších dílů, protože ze série "The Old Republic" bych ráda měla další kousky a rozhodně by byla škoda je vynechat, protože jak je dobrá hra, tak budou fajn i knížky. Minimálně tam budou další zajímavé příběhy, které by mi krásně rozšířily nebo poodkryly příběh a jeho zákoutí.

Perseus
11.10.2015 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Přečetl jsem ji tak říkajíc jedním dechem během jednoho týdne. Příběh čtenáře vtáhne a nepustí dokud neotočí poslední stránku a potom zalituje, že kniha nemá pokračování. Na tuto knihu jsem čekal asi 2 roky než výjde v češtině. Jsem fanoušek star wars, zvláště těch starších dějin, které nejsou tak známé, takže tuhle knihu jsem prostě musel mít. Tato kniha, jako jedna z mála, má jednu výhodu. Příběh si můžete nejen představit při čtení, ale můžete se na něj, alespoň na tu finální část, podívat prostřednictvím videí na youtube ze hry Star Wars The Old republic. Pokud by jste ho chtěli prožít, museli by jste hrát za rytíře jedi, kde ve finále dokonce osvobodíte Revana ze stáze a dozvíte se konečný osud tohoto hrdiny. Je jen škoda, že další knihy ze série The Old republic nebudou vydány v češtině (ověřeno u vydavatele), takže pokud nevládnete angličtinou, příběh zůstane otevřený.

Star Wars herní adaptace

Drew Karpyshyn