Zpěv z neznáma

Zpěv z neznáma https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49472/star-trek-iv-zpev-z-neznama-49472.jpg 4 34 6

Star Trek - Filmová řada série

Admirál James T. Kirk je Klingonskou říší obviněn z krádeže klingonské vesmírné lodi a označen za teroristu a zločince. Federace proto Kirka a posádku zničené lodi Enterprise povolává zpět na Zemi před soud. Jejich cesta je ale přerušena, když se objeví záhadná, mimořádně silná vesmírná sonda, která okamžitě po příletu na oběžnou dráhu Země začíná sterilizovat zemský povrch. Spock rozřeší záhadu sondy a celá posádka musí na ukořistěné klingonské lodi přejmenované na Bounty cestovat časem do 20. století, aby se pokusili zachránit pozemský život. Románový přepis stejnojmenného filmu.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Albert

The Voyage Home , 1986

DuncanIdaho
29.09.2022 5 z 5

Toto je již třetí díl ze série, který jsem četl. Opět to bylo rychlé a docela zábavné čtení. Při čtení jsem si vybavoval sekvence z filmu, který jsem viděl již před dlouhou dobou. Budu muset tento film shlédnout znovu.

kolacky
08.01.2022 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl, jak filmový, tak knižní. Parta je pohromadě a zachraňuje svět a to mám nejradši... a všichni jsou fantastičtí.
A v podstatě roztomilé pobíhání po San Francisku 20. století...

Ještě - nezapomenutelná Kostrova replika "Měl jsem ho raději, než zemřel."
A taky, mojí dcerou a mnou milované "How do you feel?" (str. 46 a 228).

Masoo
11.11.2020 4 z 5

Četla jsem to docela dávno, tak možná je mé hodnocení zkreslené optikou "dítěte", ale byla to fajn zábava s ekologickým podtextem. V té době navíc ještě ekologie nebyla tak populární, ale zároveň až na ozónovou díru to ještě nevypadalo jako taková obří nutnost.

Rawen616
24.08.2019 3 z 5

Narozdíl od poněkud temného a rozvleklejšího třetího filmu je čtvrtý filmový Star trek opět jedním z těch velmi zábavných. Má spád a podařilo se mu něco takřka neuvěřitelného - skloubit cestování časem, komedii a ekologické varování tak aby to nevyznělo jako šílený guláš. Novelizace bohužel takový spád nemá. Vonda McIntyre se dopouští stejné chyby jako u předchozích dílů - rozepisuje se vždy zezačátku a o spoustě ne uplně důležitých věcí a ke konci, kdy bych naopak více informací uvítal doslova chvátá aby kniha skončila. Na druhou stranu, těžko od novelizací filmů očekávat něco víc, než knížku na připomenutí filmu a ukrácení dlouhé chvíle. Film rozhodně vítězí na plné čáře.

Phoenix16.cz
31.01.2018 4 z 5

Nadprůměrný příběh, který je dobře napsaný. Oproti filmu ale kniha nic nového nepřináší. Je to prostý přepis děje.

Palorizek85
26.06.2016 4 z 5

Filmově i knižně zajímavý díl ST.

zfilmováno Star Trek změna minulosti velryby Star Trek původní San Francisco časoprostor sci-fi

Vonda N. McIntyre
americká, 1948 - 2019
1993  69%Strážce snů
1993  87%Khanův hněv
2000  52%Poutníci po hvězdách
1994  81%Zpěv z neznáma
1994  80%Pátrání po Spockovi

Kniha Zpěv z neznáma je v