Záchrana

Záchrana https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501509/bmid_zachrana-64887e674cb8f.jpg 4 55 11

Stanoviště / Stanovište série

< 2. díl

Rusko v blízké budoucnosti. Po ničivé občanské válce je tato obrovská země rozdělena a izolována od Západu. V nové carské říši Moskovie se blíží kanonizace zesnulého cara, který přivedl říši k původní velikosti. Nejvýchodnější výspou je Jaroslavl, domov Jegora a Michelle. Tam se rozmohlo šílenství v podobě podivného blábolení, které každého posluchače, jakmile ho uslyší, okamžitě nakazí a vede k neovladatelné vražedné krvežíznivosti. Nový car vyslal četu vojáků, aby zjistila, co se na Stanovišti skutečně děje. Události však dostávají překotný spád. Pokud chtějí Jegor a Michelle zachránit svůj domov, musejí šíření tohoto šílenství zabránit všemi prostředky...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

ПОСТ. Эпизод 2 (The Outpost II) , 2019

Aya81
10.03.2024 4 z 5

První díl mne bavil vic. Oceňuji skvěle vymyšlenou zápletku a vyústění, ale trochu hůř se mi četly některé pasáže po stránce výstavby textu. I tak ale opět před autorem smekám.

risha03
04.03.2024 5 z 5

Nemohu než napsat druhý komentář. “Politikaření v knížkách moc nemusím. Dceři čtu Krtečka, doporučuji i Vám. Jen to podtrhuje to, co jsem napsal předtím.

Luccinda
04.03.2024 3 z 5

Metro je jen jedno, co si budeme nalhávat. Já vlastně ani nemůžu říct, že by mi styl psaní autora nějak sedl, přesto mě jeho tvorba z nějakého důvodu láká.

Jak jsem psala už u prvního dílu, Stanoviště je spíše taková oddechovka, která neurazí, ale ani nenadchne. Začátek druhého dílu mě tedy nebavil vůbec, politikaření v knížkách moc nemusím, ale pak se děj vrátil zpátky na Stanoviště a hned mě to chytlo. Stále mi tu ale chyběl ten propracovaný svět, který jsem si tak oblíbila v trilogii Metro. Tohle nebylo ani zdaleka tak dobré, ale špatné to taky nebylo.

risha03
02.03.2024 5 z 5

Parádní kniha, která za mě v mnohém překonává Metro (schválně uvádím pro všechny srovnávače každé Glokhovskeho knihy s Metrem, “je to dobré, ale Metro lepší, “na Metro to nemá.. jsem na to již alergický). Extrémně mě potěšilo zasazení děje, Vaše Vysokoblagorodia mě připomenula Przechrztu a jeho Adepta, Místodržícího a Stína. Kniha je opět plná perfektních alegorií na Rusko. Glukhovskeho mám za toto právě rád a i proto jsem považoval třetí díl Metra za nejlepší díl. Otázky rozpínaní území kvůli otcům, car který si myslí, že může rozhodovat co je pravda.. napadají mě zde slova war is never change, a Rusko taky ne.

Oba díly považuji za top tvorby spisovatele, každý díl malinko jiný, první mě nadchnul nápadem, hororovou atmosférou na konci, i líčením Stanoviště. Druhý svým zasazením v carském postapo (nebo žádná apokalipsa vlastně nebyla?) Rusku. Člověk si ten závěr nakonec vlastně přál.

Solverino
30.01.2024 5 z 5

Docela dobré, trochu více akčnější než první díl. Chvílemi velmi naturalistické, až běhá mráz po zádech, chvílemi trochu nudí pasáže z Moskvy. Zajímavý pohled na možné nasazení jiných typů bio-zbraní v nějaké nedaleké budoucnosti. Není to taková pecka jako první díly Metra, ale pořád vysoký nadstandard.

jan0223
04.01.2024 3 z 5

Druhý díl je o něco málo lepší než ten první, jsem zvědav na závěr. Vadí mě rychlé změny dějů bez jakéhokoli vysvětlení, místy mě to přišlo jak blaboleni a hraní o čas. Mělo to ale spád a dobře se to četlo. Konec víceméně vše vysvětlí, ale zase najednou jak blesk z čistého nebe a oala jakou náhodou se objeví lidi co to všechno ví a všechno si pamatuji a vše objasní. Zápletka hrozně moc rychlá, není to můj šálek čaje a četl jsem to spíše že zvědavosti a z účty k autorovi.

knihomolka_68
15.12.2023 4 z 5

Glukhovsky tradičně nezklamal – kniha mě bavila, četla se dobře, byla napínavá. Asi mě bavila dokonce o trochu víc než první díl...

ctenarTimSiFr
07.12.2023 4 z 5

Konec druhého dílu tak jak skončil jsem tušil už tak od poloviny knihy. Bylo to poutavé, místy šokující. První díl vyzýval k tomu druhému, takže rozhodně stojí za přečtení a Gluchovského styl tam je nepřehlédnutelný.

mareksevc
31.12.2022 3 z 5

nuda to nieje , ale trošku tomu chýba iskra

Rassmussen
22.12.2022 3 z 5

V rámci možností relativně příjemné překvapení. Stanoviště 2 rozhodně vykazuje o něco málo vyšší známky kvality než díl první. Ovšem znovu platí, co jsem napsal v recenzi na Stanoviště 1 - Této trilogii věnuji pozornost pouze z úcty k autorovi mojí oblíbené sci-fi série Metro. Nic víc za tím není. Jsem tedy zvědavý na závěr.

marco026
13.11.2022 4 z 5

Oproti prvej časti o dosť lepšie. Hlavne dej sa nevlečie pomaly ako v prvej knihe. Aj Michelle, jedna z hlavných postáv, ktorá mi v prvej časti vadila je tu oveľa zaujímavejšou postavou. Zakončenie super len ten epilóg si podľa mňa mohol autor odpustiť, ale niekomu sa môže páčiť. Hodnotenie: 8/10

Dmitry Glukhovsky
ruská, 1979