Stalin, nebo Trockij?

Stalin, nebo Trockij? https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227633/bmid_stalin-nebo-trockij-227633.jpg 4 10 3

Podtitul: Vražedná rivalita moci Teprve pád komunistických režimů a aspoň částečné odkrytí dosud tajných archivů a svědeckých vyjádření umožňují pohled na úděsnou realitu sovětské historie, zakrývanou po celá desetiletí kamufláží lživé propagandy. Doslova apokalyptickou podobu má v tomto kontextu příběh vražedné mocenské rivality revolučních vůdců Stalina a Trockého. Před čtenáři se otevírá strhující řetěz zrady, podlosti, zločinů, násilností, mučení a skoro nepochopitelné nenávisti - a to doslova až za hrob.... celý text

jan.para
04.07.2022 4 z 5

Výborná kniha od pana Richera mapující vzestup Trockého, Lenina a Stalina, až do jejich osudového střetu, který gradoval několik let. Čtenář se v knize dozví spoustu zákulisních informací o hlavních aktérech i o samotném režimu.

Afilada
04.09.2020 5 z 5

Objevná kniha, je dobré se opakovaně utvrdit v tom, jak fungoval sovětský model.
Člověk by to mohl pod vlivem aktuálních kremelských dezinformací třeba i zapomenout.

vitavita
04.10.2012 4 z 5

Tradičně výborně napsaná a fundovaná kniha, jak jinak u pana Richtra. Doporučuji přečíst !!!