Stačí jen chtít

Stačí jen chtít https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331331/bmid_staci-jen-chtit-M9U-331331.jpg 4 418 100

Městem Nottawa se jako lavina šíří nový fenomén. Sociální síť s názvem NEED nabízí svým uživatelům vše, co chtějí mít. Chceš nový iPhone nebo lístky na koncert se vstupem do zákulisí? Výměnou za drobný úkol ti NEED tvé přání splní. Kaylee Dunhamová ví, co chce. Potřebuje získat novou ledvinu pro nemocného bratra. Nevěří, že by jí nějaká sociální síť mohla pomoci, ale rozhodne se, že to zkusí. Až po té, co zadá svůj požadavek, si uvědomuje, jak vysokou cenu bude muset zaplatit. Úkoly, které síť za splnění jednotlivých přání vyžaduje, totiž s přibývajícím počtem uživatelů nabírají na nebezpečnosti. Dokáže Kaylee odhalit, kdo NEED stvořil, a zastavit ho dřív, než zničí celé město? Dokonalý thriller od autorky bestsellerové série Univerzita Výjimečných.... celý text

Thrillery Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Need , 2015

Micheline
15.07.2017 5 z 5

Zvláštní kniha - neuvěřitelně reálný námět, trošku slabší zpracování.
Bez problémů si dokáži představit NEED v reále. A mrazí mě z toho, jak je to jednoduché, naprosto odpovídající lidské podstatě a realitě současnosti.

Hoshi
13.07.2017 5 z 5

Dočetla jsem před spaním. Moje první myšlenky byly: "Jako vážně? To snad ne. Jak..?" Příběh mi velmi připomíná film Nerve: hra o život - jak už tady několikrát padlo, ale i tak je to čtivé, zajímavé, smutné. Jsme opravdu pro nezbytnosti schopni udělat takové věci?

Mishak
09.07.2017 5 z 5

"Nic není zadarmo. Mělo nám to dojít dřív..."

Velmi čtivé. Autorka sepsala skvělou nepředvídatelnou knihu, která vás chytne a nepustí. Navíc vám tak nahlodá mysl, že už nikdy nebudete v klidu a budete počítat s tím, že někdy někdo s něčím takovým jistojistě přijde i v reálu - což je velmi znepokojivé...

andrea4315
04.07.2017

Líbilo se mi jak je to napsané, ta hromada postav a to jak začne vše zapadat je přímo brilantní. Ale nakonec celkově vyznělo až moc mravopoučně, je to taková atraktivní forma varování před hráči her a sociálními sítěmi.
Nevím no, místo aby mě to poučilo, naopak mě to začalo rozčilovat a napadaly při čtení spíš myšlenky typu "no jasně, to ti tak věřím, že brejloun co rád akční hry nevidí rozdíl mezi klávesnicí a skutečnou krví"
Takže radši nehodnotím.

jesterka.as
02.07.2017 4 z 5

Rychle mě chytila, rychle přečteno. Dobře napsaná a bohužel v dnešní době i se skutečným nádechem, že se to může dít, protože tomu elektronická doba opravdu pomáhá. Nejhorší je, že v tomhle případě si útočník zasedl na děti a rodiče o tom vůbec nemusí mít tušení a děti samy nedokážou rozlišit, že už to zašlo příliš daleko a není to jen hra... no mnohdy to nedokážou rozlišit ani rodiče... Každopádně za mě se kniha povedla.

jana5385
30.06.2017 5 z 5

Moje oblíbená autorka opět nezklamala.
Velice čtivý, příjemný, veselý a napínavý příběh, co má smysl a je do detailu propracovaný.
Prostě úžasný!!
Určitě všem doporučuji přečíst.

Eleanor-ka
20.06.2017 4 z 5

Skvělý námět, poutavý děj, čtivý text. Vše se mi zdálo dobře promyšlené a celkově napsané dost dopodrobna, proto mě docela zklamal tak-nějak unáhlený závěr a jaksi otevřený konec. Jinak maximální spokojenost!

warca
29.05.2017 5 z 5

Kniha byla podobná filmu Nerve, který se mi opravdu líbil. A nezklamal mě ani NEED. Hlavní hrdinka byla odvážná a sympatická. Příběh byl plný napětí a nečekaných zvratů.
Možná mohla být jen trochu obsáhlejší a tím pádem delší. Ale jinak prostě super!

An3t
25.05.2017 3 z 5

Teda musim uznat, že napad na knizku naprosto dokonaly. Promyslenost knizky byla skvela, ale strasne dlouho mi trvalo nez se mi zacala dobre cist. Ze zacatku na me bylo nejak moc postav a to jak to bylo napsany mi moc nevyhovovalo a ztrácela jsem se. Ale jako myslenka cele knizky je fantastická!

knihomol5555458
16.05.2017 5 z 5

Výborná kniha, která má výborný námět.
Kniha poukazuje jak velké nebezpečí na nás na internetu číhá a to stačí nejdříve úplně malá zatím skoro neškodná sociální síť, z které se stane vražedná zbraň.
Ukazuje i na to jek jsou teenagery slabí oproti lidem, kteří s nimi umí chytře manipulovat a dovést je až k vraždě svých kamarádů.

ThePeace135
09.05.2017 5 z 5

Kniha s výborným námětem, kterou by si měl přečíst každý teenager, který si myslí, že na iPhonech, iPadech a podobných nesmyslech stojí a padá svět. Věc, která začala naprosto nevinně, pozváním pár dalších přátel na sociální síť, se vyvinula v něco mnohem promyšlenějšího a nebezpečnějšího. Možná že sociální sítě, a potažmo internet jako celek, je nebezpečná věc, ale kniha krásně ukazuje, že to největší nebezpečí se může ukrývat přímo v nás samotných. Z nevinně vyřčené potřeby se totiž může stát pořádně pekelná jízda, kdy je nutno si uvědomit, zda jsme ochotni pro splnění své potřeby udělat cokoli....
Knížka mě bavila od začátku do konce, a i když jsem místa měla problém zorientovat se v jednotlivých postavách, vždy jsem jen zalistovala pár stran zpět a byla zase v obraze. Vše do sebe krásně zapadalo a v podstatě až do konce nebylo jasné, kdo za NEEDem vlastně stojí. Kvůli otevřenému konci doufám, že bude i pokračování.

Attia
08.05.2017 4 z 5

Kniha Stačí jen chtít sice nepřinesla sice nic nového, ale opět zdůraznila, jak nebezpečným místem se internet může stát. Samozřejmě je hra NEED vyhnaná trochu do extrému, ale myslím si, že by si mladí lidé měli knihu přečíst a popřemýšlet o tom, co na sociální sítích sdílí, nebo co by byli ochotni udělat za odměnu. Příběh se krásně čte, napětí je přítomné po celou dobu a děj perfektně graduje až do výtečného a překvapivého finále.

Princezna22
07.05.2017 4 z 5

To byla jízda!! V dnešní době napsat knihu s námětem sociální sítě a ještě ke všemu,když ta síť splní přání.. No bomba!.. Od začátku do konce maximální spokojenost. :-) Dávám 4 a půl hvězdy jelikož mi přišlo kapičku slabší oproti Univerzitě... Ale jízda to byla pořádná. Příběh je vyprávěn od více lidí ,takže víte kde se co kdy děje (to se mi líbilo) . A ten konec ,zajímavé. Za mě rychlá kniha,ale maximální spokojenost!

mmmisulka.r
04.05.2017 4 z 5

Všichni jsme byli na škole naivní, bláhoví a i jistým způsobem hloupí. Všichni víme, jak snadné je podlehnout kouzlu, většinovému šílenství i bludu. Všichni po něčem ve skrytu duše toužíme a všichni máme spoustu tajných přání. Všichni bychom za splnění aspoň jednoho udělali cokoli... Opravdu cokoli???
Rozhodně povedený kousek, který je vhodný pro mladší generace čtenářů. Aktuální téma, které hodně dá!

Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

-LaraRead-
27.04.2017 5 z 5

Od autorky už jsem četla Univerzitu výjimečných a sem tam jsem ve Stačí jen chtít našla podobné "rysy". Každopádně se mi knížka moc líbila, jak reálností celé myšlenky NEEDu, tak i uvěřitelnému vykreslení postav. Konec zůstal otevřený, takže doufám, že Joelle sebou hodí a napíše druhý díl.

Adush
16.04.2017 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá, přečetla jsem ji jedním dechem.
V knihkupectví mě zaujala podobným námětem jako film Nerve, ačkoliv tam šlo o internetovou "show", kdežto tady je vše v anonymitě.
Občas jsem se ztrácela ve jménech a musela jsem listovat zpátky. Napínavé až do konce a na závěr zajímavé rozuzlení a překvapení.
Dřívější knihy od autorky jsem nečetla, ale myslím, že po tomto příběhu se na ně určitě vrhnu :)

lulu28501
13.04.2017 4 z 5

Zajímavá kniha.
Nevím jaké by bylo mě hodnocení kdybych nevydela film ,,nerve:hra o život "
Hrozně moc mi to připomíná.
Že začátku mě kniha po pravdě moc nebavila ale za půlkou mě to začalo více bavit.
Neta jsem si oblíbila takže když jsem si přečetla co udělal naštvala jsem se.
Je pravda že sem to přečetla za den ,ale jinak bych ji asi doporučila.

elisnovotna
05.04.2017 5 z 5

Hned jak tuto knihu uvedli do prodeje jsem ji musela hned mít. Byla jsem zvědavá, jak se autorka zhostí bestsellerového trilleru. A omg...... TO SI MUSÍTE PŘEČÍST! Celkem jsem se obávala, ale musím se už poučit... Tato autorka nikdy nezklame.

Kaylee je teenagerka, která má občas svou hlavu a své problémy. Na rozdíl od svých vrstevníků však řeší problém, u kterého jde o život. Její bratr totiž potřebuje zdravou ledvinu. Jednou se čistě náhodou objeví internetová síť- NEED. NEEDu zadáte přání a on za drobný úkol, který Vám ´zadá, požadované přání splní. Nejdřív jsou to jednoduché úkoly, ale při zvyšujícím se počtu uživatelů se zvedá náročnost úkolů......... Otázkou je, proč nám to nedošlo dřív.

Vůbec jsem nevěděla, co od toho čekat, ale po prvních 10- ti stranách jsem věděla, že se do této knihy zamiluji. Trošku mi vadilo, že nebyl napsán žádný popis postav, takže jsem skoro do konce knihy nevěděla, že hlavní hrdinka má brýle. Ač Vás to možná překvapí, kniha je psána z 9 pohledů. Ano...... Kaylee ( o které v knize jde asi nejvíce) je vyprávěna v ich formě. Ostatní pohledy v er formě. Rozhodně se toho nezalekněte. Vůbec mi to nevadilo a bylo naopak super, to vidět z tolikati úhlů pohledů.

Určitě neváhejte a knihu si přečtěte. Trochu mě mrzí, že kniha měla jen 267 stran. Snesla bych klidně 500 ( ale to by byl příběh asi moc zdlouhavý a roztažený, takže nevím no).
až na ten popis kniha nemá chybu, takže moje hodnocení:

Obsah: 96%
Pohledy: 9
Forma: ich/er

jaspis
04.04.2017 3 z 5

Jde poznat, že kniha je psána pro čtenáře mladší 20-ti let. Žádné zbytečné popisy, děj šel rychle dopředu. Chvílemi jsem byla až překvapená, kam kniha směřuje. Zvláštní pro mě byla postava hlavní hrdinky, její uvažování a logika oproti vrstevníkům v knize podle mě odpovídá ostřílené policejní komisařce. Ale proč ne :-)

May
28.03.2017 4 z 5

Dobře napsané, čte se velmi příjemně a nechybí napětí. Příběh je děsivý tím, že si umím představit, že se může stát reálným ... Četla jsem i Universitu výjimečných a jistě budu pokračovat ve čtení dalších autorčiných knih :-)