Pochod na Varšavu

Pochod na Varšavu https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91125/bmid_pochod-na-varsavu-Vqx-91125.jpg 4 31 31

SS Wotan série

Je léto 1939. Celá Evropa se připravuje na kvapem se blížící válku, která je již cítit ve vzduchu. Nejvyšší nacistické kruhy připravují zinscenovaný útok na vysílač v Gliwicích, aby měli záminku pro vpád do Polska. K tomuto účelu je ze sbírky delikventů, sedících ve vojenských vězeních, vytvořena nová speciální jednotka - úderná rota SS Wotan - která má v přestrojení za Poláky tento úkol provést. Ale ani západní mocnosti nespí. Z Velké Británie přijíždějí do Německa dva agenti, aby se zmocnili šifrovacího stroje Enigma. Netuší však, že gestapo o nich už předem ví a čeká na ně.... celý text

Literatura naučná Vojenství
Vydáno: , Baronet

The March on Warsaw , 1988

vvikingg
17.05.2023 5 z 5

Jedna z prvních knih o pluku Wotan, a s jeho hlavními postavami Schulze, Matze, Dodenburg se budeme setkávat i v dalších dílech, druhá světová válka začala,, Na Kesslerovi se mi líbí jak dovede válečný román skloubit s historickými postavami a událostmi, které se v průběhu války opravdu staly

Maria95
09.01.2019 4 z 5

Pěkně se četla, akorát na začátku jsem v tom měla trochu maglajs.. Akční, napínavý a téma 2.svetova,takže za mě super

albert19
17.02.2017 3 z 5

Moc mě oproti ostatním jeho dílům neupoutala, ale jinak je to můj žánr.

ZuzanaMrh
12.04.2016 5 z 5

Jako ostatní "kesslerovky" moc povedené... čtivé, kruté, pohlcující....

dearkiki
05.05.2015 5 z 5

Stejně jako předchozí Kesslerovky, se kterými jsem zatím měla tu čest, je i tato velmi čtivá. Děj vás zkrátka nepustí, dokud nedočtete poslední stránku. Opět se zde mihne několik skutečných historických postav a jejich charakteristika se zdá velmi výstižná. Knížky tohoto autora mně prostě moc baví, je to super oddechovka. Těším se na další.

Vavrec
17.06.2014 3 z 5

knihu jsem bral s nadhledem , vzal sem v úvahu že je to jedna ze starších knih Lea Kesslera.
upřímně kniha se mi moc nelíbila čekal jsem spíše více vojenské akce než špionážní pletky.

ale styl kterým autor píše je proste nezaměnitelný . dokonce i příběh který se vám nezamluvá a nebaví vás se stává čtivým.

Leo Kessler (p)
britská, 1926 - 2007
2006  82%Obrněný prapor SS
2002  82%Ardeny: Operace Lítice
2002  83%Charkov: Pochod smrti
2005  88%Wotan: Odvážná mise
2001  86%Směr Moskva: Pal!