Oheň nad Srbskem

Oheň nad Srbskem https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13297/bmid_ohen-nad-srbskem-00I-13297.jpg 4 38 38

SS Wotan série

Z historie pluku SS Wotan Válečný román sleduje průběh ofenzivy německé armády na území Jugoslávie na jaře roku 1944. Příslušníci úderného pluku Wotan jsou staženi z italské fronty u Monte Cassina a na přímý Hitlerův příkaz přesunuti k dalmatskému pobřeží. Mají se podílet na operaci, jejímž cílem je s podporou tanků a letectva a ve spolupráci s chorvatskými ustašovci a srbskými četníky potlačit partyzánské hnutí a odstranit vůdce osvobozeneckého boje Josipa Broze Tita. Nálety na sídlo jeho hlavního štábu v Drvaru jej donutí ustoupit do hor. První rota Wotanu dostane za úkol dobýt a udržet strategicky důležitou starou pevnost Bosanski Petrovac, a tak maršálovi a jeho spolubojovníkům odříznout únikovou cestu z hor na pobřeží. Mezi německými vojáky a Titovou elitní jednotkou Železná brigáda se rozpoutá nelítostný boj, do něhož zasáhne i anglické přepadové komando, které má partyzánského velitele zachránit a dopravit na ostrov Vis.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Baronet

Fire Over Serbia , 1993

dearkiki
03.05.2018 4 z 5

Tohle byla jedna z těch slabších kesslerovek, přesto nezklamala. Partyzáni, špióni, ale i trocha politiky skvěle doplňuje to, co už k těmto knihám prostě patří - spoustu akce, napětí, ale i humoru.

Filipek99
06.03.2013 3 z 5

Kniha na první pohled vypadala dobře, ale později mě zklamala. Čekal jsem něco lepšího.

Donatello
02.01.2013 4 z 5

Ještěže jim tato akce nevyšla...

Wolf_1
29.12.2011 5 z 5

Jako vždy velmi čtivá kniha s napínavým dějem, vtáhla mě do děje hned od začátku.

Leo Kessler (p)
britská, 1926 - 2007
2006  82%Obrněný prapor SS
2002  82%Ardeny: Operace Lítice
2002  83%Charkov: Pochod smrti
2005  88%Wotan: Odvážná mise
2001  86%Směr Moskva: Pal!