Srdcom a mečom

Srdcom a mečom https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337842/mid_srdcom-a-mecom-M04-337842.jpg 4 39 4

Strhujúci príbeh našej najúspešnejšej autorky historických romancí, ktorej knihy už potešili vyše 100 000 čitateľov na Slovensku a v Čechách. Uhorský šľachtic Ardan Balaša prišiel pre intrigy mocného bána Mladena Subiča o všetko. Iba vďaka odvahe švagrinej Zorany ušiel z väzenia a ukryl sa v horách. Zorana za pomoc mužovi, ktorého od detstva milovala, zaplatila vlastnou slobodou: v kláštore ju prinútili vstúpiť do rehole. Po rokoch však opäť čelí Subičovej svojvôli, a tak musí presvedčiť zatrpknutého Ardana, aby sa domáhal spravodlivosti, len tak totiž môžu usvedčiť spupného veľmoža z intríg. Zorane sa to podarí a spolu sa púšťajú do neľahkého boja...... celý text

Jurajovamaka
03.03.2021 5 z 5

Janka Pronská snáď ani nedokáže napísať zlú knihu. Opäť zaujímavý dej s napínavou zápletkou, poriadna dávka romantiky a rokmi vycibrený štýl autorky.
ODPORÚČAM ❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

RADIN
27.05.2019 5 z 5

Až ma prekvapilo,aká chamtivosť a koľko krutosti bolo v ,,matke predstavenej,,.Inak kniha sa mi páčila,veľmi.

miriam.w
10.01.2018

Príma kniha, prečítaná za jeden deň!Pár citátov z nej:
*Všetci niečo chcú, nikto nekoná z kresťanskej lásky! Svedomie neexistuje, ani česť...
*Moc v nesprávnych rukách ničí charaktery aj zdanlivo neochvejnú lojalitu.
*Bojovať a čestne víťaziť! Svet sa prepadol do najhlbšieho bahna, intrigy a hnusné lži porážajú pravdu. Namiesto toho, aby sa protivník postavil súperovi zoči-voči, zakráda sa v tieni ako had. A rovnako podlo aj hryzie!
*Šíriť lásku nemôže ten, kto ju nemá v srdci, kto ju nikdy nepoznal.
*Žiaden svetský majetok človeku neprinesie šťastie, ak sa oň nemá s kým podeliť, ak sa nemá s kým radovať.

Vicusss
05.01.2018 5 z 5

Nádherná kniha. Historický román plný lásky a priateľstva, no aj intríg, klamstiev a bojov. Nájdeme v ňom sladké zamilované slová, vtipné scény kedy som sa pár strán schuti smiala (nejdem prezrádzať presne ale ide o príbeh s medovinou asi v strede knihy), tiež pár erotických scénok a aj nenávistné podliacke reči, napätie a úsmevné scény. Dej je raz pokojný, raz napínavý. Teda dá sa pri knižke oddýchnuť ale ani neuspáva. Nemám čo vytknúť a určite odporúčam.