Srdce má vlastnú hlavu

Srdce má vlastnú hlavu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262993/bmid_srdce-ma-vlastnu-hlavu-ndM-262993.jpg 3 3 2

Niekedy môže útek z domu spustiť lavínu nepredvídateľných udalostí a sny o ružovej budúcnosti sa zmenia na prežívanie. A niekedy treba odísť ďaleko, aby sme zistili, že jediné, z čoho máme strach, je strach sám. Záhadný príbeh Lívie a Niny sa odohráva vo Veľkej Británii, Rusku, Lotyšsku a na Ukrajine. Spája ich neľahký osud „sťahovavých vtákov“, zložité vzťahy s mužmi, tajomstvá a šokujúce odhalenia, odlúčenie od detí, smútok za domovom, ale aj odvaha nových začiatkov. Na kľukatej ceste za naplnením vlastných túžob napokon obe dospejú k poznaniu, že šťastie nie je o mieste na mape a domov je všade tam, kde máme srdce.... celý text

bábuška
16.05.2017 3 z 5

Od této autorky jsem četla až víc knih, i na tuto jsem se velice těšila, ale byla jsem trochu zklamaná. Livie byla nespokojená s životem na chudé slovenské vesnici a hledala štěstí v Londýně. S ambiciozním manželem se stěhuje porůznu po Evropě, děti ještě v útlém věku jsou poslány do prestižních škol. Skype nikdy nenahradí dětem laskavou náruč matky. Pak vstupuje do jejího života ukrajinka Nina, která rovněž hledá ve světě své štěstí. Její život také není jednoduchý, ale získávají sobě navzájem pevné přátelství.

Ivon40
01.03.2016 3 z 5

Čítala som od autorky Ako chutí voda a musím povedať, že tá kniha ma oslovila viac. S touto som sa nejako nedokázala stotožniť, pripadala mi taká nejaká "nehlboká". Hlavná postava mala zvláštnu povahu, do ktorej som sa nevedela vcítiť ani keby som ako chcela. Ale to je len môj názor...Mladá generácia sa možno v tomto životnom štýle nájde.

2019  64%Poslední hra
2015  60%Srdce má vlastnú hlavu