Srdce a skalpel

Srdce a skalpel https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111754/bmid_srdce-a-skalpel-111754.jpg 4 36 9

Ivan Piskáček se narodil počátkem dvacátého století v Rusku. Jeho život byl předem naplánován – byla mu určena skvělá kariéra diplomata. Vystudoval gymnázium v Dijonu, v Praze na Karlově univerzitě práva a v Paříži diplomatickou nástavbu a zdálo se, že mu už žádná překážka v jeho skvělé kariéře nestojí v cestě. Jenže v jeho rodné zemi se dostal k moci Stalin. Inteligence a zejména „buržoazně aristokratické živly“ byly podezřelé a postupovalo se proti nim tvrdě a zásadně. To postihlo nejen Ivanovu rodinu, která byla násilím vystěhována z Petrohradu, ale i jeho samého. Poté co se mladý právník vrátil domů, byl vyslýchán, a přestože nebyl nikdy odsouzen, ocitl se v pracovním táboře na Sibiři. Bojoval o holé přežití až do okamžiku, kdy mu velitel lágru nařídil, aby se, když je tedy ten „doktor“, ujal ošetřovny. Marně Ivan vysvětloval, že sice je doktor, ale doktor práv – bylo to chápáno jako odmítání poslušnosti. Nakonec se však podrobil rozkazu a jeho život se změnil…... celý text

Vilma232
01.05.2021 4 z 5

Velmi čtivý příběh. Kniha se četla stejně dobře jako v minulosti jiná díla stejného autora, byť byla úplně jiného zaměření. Snad jen závěr je trochu moc pohádkový.... ale kdo nemá rád dobré konce.

lucie9998
05.04.2020 5 z 5

Kniha ve mě po přečtení přetrvávala ještě dlouhou dobu. Je to nádherný příběh, u kterého si nejedny oči popláčou.

Janine51
28.11.2019

Já chodím do knihovny od 5 let a je mi 52 ale tohle byl mazec, brečela jsem jak želva a je pro mně překvapením, že knihu napsal Jan Cimický, je to nádhera

akdar72
18.03.2017 5 z 5

Něco tak hlubokého, lidského, prostě nádherného jsem nečetla již dlouho.... Moje první kniha od pana Cimického, jsem velmi mile překvapena. Určitě si přečtu brzy další.

MACEK1970
03.02.2017 5 z 5

Krásná kniha. Doporučuji.

Ivana44
28.07.2016 4 z 5

Dobře napsaný příběh,čte se jedním dechem .

katina
12.02.2015 5 z 5

Fascinující příběh o morální síle, odvaze a draze vykoupeném štěstí. Srozumitelné a čtivé.

Konvalinka987
08.07.2014 5 z 5

Úžasný, čtivý a dojemný příběh.

keduler
23.09.2013 3 z 5

Je pravdou, že pan Cimický psát umí. A v dějové ose se něco takového opravdu mohlo stát. Ovšem ohledně některých skutečností mi skoro přijde, jestli by se kniha neměla zařadit do žánru sci-fi…