SR-71 Blackbird

SR-71 Blackbird https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174023/bmid_sr-71-blackbird-t30-174023.jpg 5 8 2

Žádný jiný letoun se ani nepřiblížil k úžasným výkonům Černého ptáka. Létal více než třiapůlnásobkem rychlosti zvuku ve výšce 88 000 ft (26 800 m), na samé hranici vesmírného prostoru. Bez doplňování paliva doletěl přes 3500 mil (5600 km). Jeho dva dvouproudové turboreaktivní motory vyvinuly tah přes 60 000 lb (27 tun) a spolykaly 8000 galonů (30 m3) paliva za hodinu. Byl to v každém ohledu letoun vzbuzující respekt. Vynikající informace pro každého čtenáře, nadšence a modeláře, který hledá stručnou, ale přesto vyčerpávající publikaci zabývající se konstrukcí a historií letadel, která tvořila historii. Proč to které letadlo vůbec vzniklo? Jaké bylo v boji? Kdo byli lidé, kteří ho vytvořili a kteří se proslavili tím, že na něm létali? Jaké byly jeho přednosti a zápory? Na všechny tyto otázky naše publikace odpovídají. Ale nejenom na ně! Poskytují i vyčerpávající technická data, mnoho dalších informací a zajímavostí. . Vynikající obrazová příloha tvořená přímo pro tyto publikace - barevn... celý text

Perseus
04.11.2018 5 z 5

Velmi zajímavá kniha o jedinečném letadle. Je zde popsán vývoj jednotlivých verzí, vybírání osádek, procesy utajení, boj o přežití programu a hlavně jednotlivé mise včetně pikantních historek. Bohužel je opomenut vývoj bezpilotního prostředku D 21, který byl krátce zkoušen. Jsou zde do detailu popsány sady snímačů, které SR 71 mohl nosit a jejich postupný vývoj včetně fotografií, které byly schopny pořídit.
Za mě se jedná rozhodně o hodnotnou publikaci i když cca 90 stran je k popisu tak jedinečného letadla málo.

p3tris
07.05.2018 4 z 5

Kniha si sice drží strukturu "Bojových legend", přesto se ale od dalších v edici odlišuje. Blackbird byl totiž natolik jedinečný letoun, že je zde popsán nejen každý vyrobený stroj, ale i téměř každý operační let. Projdeme si tak celou historii od počátků vývoje a řešení technických výzev ve Skunčích dílnách, přes první nasazení u CIA, službu u letectva, až po civilní testovací lety u NASA.

Paul Crickmore
britská, 1953