Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479887/bmid_spolubydlici-Wid-479887.png 4 278 278

Nejlepší kamarádky Megan a Chloe konečně našly perfektní dům. A zdá se, že Samantha bude perfektní spolubydlící. Po chvíli však začne být její chování zvláštní. Proč je tak uzavřená? Kde jsou všichni její přátelé a rodina? A proč se tak zoufale snaží být nablízku Chloe? Když se v domě začnou dít podivné věci, Chloe a Megan jsou čím dál vyděšenější. Brzy si uvědomí, že to, že si do domu – a do svých životů – pozvaly cizinku, byl nejspíš ten nejhorší nápad v jejich životě.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Housemate , 2019

Kristulda
19.04.2022 4 z 5

Celkem dobře se to četlo, byla by to celkem super nebýt té záměny jména.a tušení kdo to byl jsem měla

Julinka679
11.04.2022 2 z 5

Přiznám se, že jsem opravdu na rozpacích. Kniha je opravdu čtivá a máte ji přečtenou za chvíli takže v tom problém není ale jak píše Mishak tak je to nemastné, neslané a většinou až nelogické. Wow moment se nekonal ani jeden a konec byl hodně předvídatelný takže mě neoslnil.

Pro nenáročné čtenáře asi dobré ale já potřebuju něco víc, takže končím na 2* :-)

preciousek
03.04.2022 5 z 5

Knížka se krásně četla, příběh byl napínavý, konec nakonec úplně jiný než jsem čekala... Jak už bylo zmiňováno drive, byl tam chaos ve jménech, škoda

beruska
19.03.2022 5 z 5

Po celou dobu čtení si myslíte, že vše víte, že vás nemůže nic překvapit... A ono je nakonec vše jinak :)...
Ikdyž má kniha poměrně nízké hodnocení, dám ráda 5 *... Protože byl příběh "čtivý" a celkově jsem se vždy večer ráda ke knize vracela :) :)...

misa.lemperova
28.02.2022 2 z 5

No, co k tomu říct… Knížka se mi celou dobu četla celkem dobře, než jsem se dostala k poslední kapitole, kterou vyprávěla jedna z hlavních postav. V tu chvíli mi to, co jsem do té doby přečetla, přestalo dávat smysl. Protože se jedno s druhým vylučovalo, v jedné z předchozích kapitol bylo totiž zmíněno jiné jméno, než v kapitole poslední. Byla jsem zmatená, tak jsem mrkla sem na recenze a zjistila, že to zde píše hodně čtenářů… Vážně mě tato chyba (nebo co to mělo být?) naštvala a zkazila mi požitek z celé knihy. Nebýt toho, tak by byla celkem dobrá… Asi bych ji nedoporučila a nečetla znovu. Co dodat, škoda.

cca
09.02.2022 3 z 5

Dobře, že je to taková kratičká knížka, protože díky omezenému rozsahu neztrácí na dynamičnosti a člověk se u ní nenudí. Stejně jako tu píše většina, bohužel jsem si všimla chyby v podobě jména, které se objevilo v průběhu knihy u "nejmenovaného vypravěče", a to mi poměrně dost zkazilo celé vyvrcholení, jinak bych možná hodnotila ještě lépe. I tak ale hodnotím kladně.

nasekristynka
06.02.2022 4 z 5

Spolubydlící jsem zhltla poměrně rychle, je to velmi čtivé. První půlka nebyla sice moc dynamická, ale celkově se mi příběh líbil.
K tomu propálení třetího vypravěče, kdy se objeví jméno v jedné z kapitol - nedalo mi to, šla jsem se podívat do anglického originálu a ejhle - jméno se tam neobjevuje, postava je oslovena jako "darling", v překladu tedy '"zlatíčko" nebo "drahoušku".
Mrzí mě, že překladatel, potažmo editor/vydavatelství si téhle poměrně fatální chyby v českém překladu nevšiml, a kazí tím tak čtenáři zážitek.

Biba_with_Book
27.12.2021 4 z 5

Ja jsem spokojena. Sice to nebylo nic z ceho by si clovek sednul na zadek, ale chytlave a ctive to bylo.

MiskaMa
25.11.2021 3 z 5

Oddechovka, příběh zajímavý, ač jednoduchý. Konec mě ale překvapil. Líbilo se mi střídání vyprávění postav ze současnosti s příběhem z minulosti.

Amethyste
15.11.2021 4 z 5

Odpočinková kniha. Příběh je jednoduchý a některé situace se dají předvídat, ale konec mě překvapil.

Gemma88
02.11.2021 3 z 5

Sice jsem si to myslela, že není vše jak vypadá, konec mně překvapil. I když je pravda, že se tam téměř nic neděje a na konci je toho až moc, to přecházení z přítomnosti do minulosti vás nutí číst.

Aiden888
12.10.2021 3 z 5

Zajímavá kniha. Velice krátká, vlastně takové fajn počtení na jedno odpoledne. Je to pěkný thriller, ale pokud tento žánr čtete pravidelně, moc vás nepřekvapí. Je pravda, že mě příjemně překvapilo, jak je kniha čtivá a místy ve mně vyvolávala určité pocity vůči jednotlivým postavám, což je dobře. Nenudila jsem se, konec mě i vzhledem k chybě v jedné z kapitol hodně překvapil (trošku se z něj stále vzpamatovávám)...

Janík511
01.10.2021 1 z 5

Nudná kniha, kterou ve dvou třetinách vzdávám. Po dlouhé době opravdu špatná volba. Čekala jsem nějakou akci a nic. Nebudu se trápit, tahle kniha není pro mě.

natii-vanilkova
30.08.2021 3 z 5

Knížka byla víceméně v pohodě, hezky se četla, a bylo to zajímavé. Jen mě docela naštval ten "podvod" ze strany spisovatelky, o kterém tu už hodně z vás píše. V tu chvíli to asi fungovalo, ale po dočtení to spíš zamrzí, že spisovatelka používá takové laciné kamufláže. I tak v pohodě četba.

Knihomolka97
23.07.2021 4 z 5

No teda, velice zajímavý thriller. Byl vyprávěn z pohledu tří postav: Megan a Chloe z přítomnosti a třetí "neznámé" osoby z dob dětství. Četlo se to výborně. První cca půlka byla celkem poklidná, ale pak začal příběh pěkně gradovat. Začala jsem tušit, že věci nejsou úplně tak, jak se na první pohled zdá a měla jsem pravdu. Přesto mě konec dostal, protože byl dost krutý. :O
ALE! Až po dočtení a přečtení pár komentářů tady na databázi knih, jsem se dozvěděla, že tam autorka nejspíš záměrně udělala chybu v jedné kapitole, aby zmátla čtenáře. "Chybu" v oslovení té osoby z dětství. Protože jsem četla v noci a zřejmě moje soustředění nebylo úplně stoprocentní, tak jsem si toho vůbec nevšimla (dohledala jsem ji až zpětně). A za to jsem ve výsledku ráda, protože to snad ani nedává smysl...ne? :D Přemýšlela jsem nad tím včera půl dne. :D

ivzu77
04.04.2021 3 z 5

Napínavé to bylo, jednoduše napsané také, střídání postav Chloe a Megan a té třetí mne bavilo. Kapitoly byly krátké, takže to ději přidávalo napětí. Díky tomu zmiňovanému oslovení v jedné kapitole jsem byla na konci celkem překvapená. Byla to chyba? Byl to záměr ? ( ten tedy ale nechápu ).
Ale za přečtení kniha stojí.

Pumpkin
27.03.2021 4 z 5

Čtení téhle knihy je jako tác s jednohubkami: už jste trochu přežraní, možná je vám i maličko šoufl, ale pořád si berete další a další... Čekala jsem na ten ,,konec na který nezapomenu" jak se píše na obalu knihy. No, zapomenout na něj zapomenu určitě, ale rozhodně byl dobrý. Něco podobného jsem sice tušila asi od 3/4 knihy, jen jsme to netrefila úplně přesně. Každopádně taková fajn záležitost na jeden, dva večery.

alcerka
19.03.2021 4 z 5

Za čtivost dávám sice 4*, ale to chybné oslovení v jedné z kapitol beru jako neskutečný podraz na čtenáře.

kusma
01.02.2021 2 z 5

Trochu jsem si při čtení zavzpomínala na sérii Stopy hrůzy. Bohužel toto by byl slabší díl série. Nebyla jsem moc napnutá, bylo to sice čtivé, ale tak nějak jednoduše napsané, občas nelogické. S jednou, řekla bych, až neodpustitelnou chybou ve jméně, což poněkud zanechalo pachuť...

Martinaa24
25.01.2021 3 z 5

Kniha se dobře četla, ale ten konec se mi moc nelíbil...Už bych se k této knížce příště nevrátila

spolubydlící

2019  75%Spolubydlící