Spolubydlící
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1304 1304

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

domihruzkova
29.07.2021 5 z 5

Tak přesně tohle jsem potřebovala! Pohodový příběh o dvou lidech, kteří si k sobě hledají cestu pomocí vzkazů na lístečkách, na pozadí s vážnějšími tématy jako posttraumatická stresová porucha.
Z příběhu přímo čiší vzrůstající zamilovanost, doslova cítíte jak pomalu přeskakuje jiskra. Kniha mě strašně bavila, kolikrát jsem se i nahlas rozesmála. Doporučuji!

Jája92
28.07.2021 5 z 5

Ke knize jsem došla náhodou, myslela jsem si, že to bude takové jen oddechové čtení, které neurazí ani nepřekvapí, ale nakonec mě kniha mile překvapila.
Leon a Tiffy jsou sympatičtí hrdinové se svými charakteristickými chybami. Je fajn číst knihu o nedokonalých hrdinech. U prvního setkání tváří v tvář jsem se upřímně pobavila. Námět knihy je zajímavý nápad. V knize se objeví také vážná témata a byla jsem nesmírně zvědavá, jak to celé dopadne.

Majkyna
28.07.2021 5 z 5

Přečteno během tří dnů, kniha mě vtáhla do děje, člověk při jejím čtení prožije snad všechny emoce, dlouho jsem se u knihy blbě neusmívala :), vyloženě jsem se těšila až se pustím druhý den do čtení. Konec byl trošku klišé, ale zbytek knihy byla jízda.

johana3160
26.07.2021 3 z 5

Bylo to pekne i kdyz mozna moc dlouhe. Na druhou stranu je tam hezky videt vyvoj toho vztahu a hlavne pokroky Tiffy.
Stylem psani se autorka nejspis chtela odlisit od beznych romanci a me v podstate nevadil.
Celkove to byla prijemna romantika, sladka jak lizatko.

trynitrix
25.07.2021 4 z 5

Koukám že už to tady je zmíněné jakou formou to bylo psané a taky jsem stím na začátku měla problém a možná i trochu i do konce ale příběh mě tak zaujal že jsem jí musela dočíst takže se to dalo :-D a velice příjemné čtení a v tehlé době i zajímavé. (kdo četl tak pochopí proč)
A hlavně se teď těším na další díl Výměna

knihovniceS
17.07.2021 3 z 5

Spolubydlící
Dočetla jsem zajímavě napsaný příběh. Nejdřív mě rozčiloval způsob podání, je z poloviny psán formou scénáře, ale během četby jsem si zvykala. Námět je nezvyklý a povedený. Příběh se neobejde bez barevných cedulek a tužky. Neumím si představit takto s někým sdílet byt a hlavně část postele ... Je zajímavé a překvapivé kolik toho hlavní postavy spojí. Nechybí zábava, napětí i romantika.
Určitě doporučuji přečíst, i když dávám jen 3 hvězdy za pomalý rozjezd a formu „scénáře“.

Pumpkin
16.07.2021 4 z 5

Musím říct, že na to že románky mně moc neberou a nevyhledávám je, tahle kniha mně příjemně překvapila. Příběh je originální, zábavný a čte se velmi dobře. Taková příjemná oddechovka.

Ticiana
15.06.2021 5 z 5

Moc hezka oddechovka, mne se to libilo, nemohla jsem se odtrhnout. Libil se mi ten napad a taky zpracovani. Mne bavila cela kniha, Tiffy a Leona jsem si moc oblibila, zato Justin? No to teda bylo neco. Za romantickym pribehem skryta myslenka emocionalniho tyrani. Proste skvela kniha.

havrad
01.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Původně jsem chtěla dát 3*, děj je předvídatelný, spousta klišé, někde mohla autorka ubrat, jinde zase přidat...
Změnila jsem názor, hlavně díky dějové lince, která ze začátku vypadala, že z ní nic moc nebude, ale v druhé polovině knihy se celkem slušně rozjela. Justin a jeho příšerně toxické chování mi chvílemi zvedalo tep. Oceňuji zejména přístup autorky, která touto formou dala najevo, že žít v toxickém vztahu není úplně v pořádku a že manipulativní chování může být nebezpečné, i když si toho oběť nemusí vůbec všimnout.
Za to přihazuji * navíc.

koki.veru
22.05.2021 5 z 5

Velice povedená knížka. Nedovedu si představit, že bych takto s někým sdílela byt. Ale super námět na knížku a moc pěkně napsané.

Lenny33
10.05.2021 4 z 5

Autorka rozhodně přišla s originálním námětem, zajímavou (čtěte ztřeštěnou) hlavní hrdinkou a minimálně první polovině knihy nechyběla jiskra a spád. Celý příběh byl také velmi čtivý. Ke konci mi ale přišlo, že autorka vše zbytečně překombinovala a celý požitek z knihy mi tím zkazila. Také se autorka zabývala často nesmyslnými detaily, místo aby rozepsala jiné podstatné věci v knize.
Nemluvě o tom, že do originálního děje naprosto zbytečně vložila plno klišé (nemocná malá holčička, která rozdává moudra, jak kdyby jí bylo alespoň 50 let; starý gay, který háčkuje a hledá svojí lásku z války nebo nejlepší kamarádi, kteří se do sebe zamilují.... tohle vše už čtenář četl v dalších minimálně 5 knihách.... a upřímně, bylo něco z toho pro děj tak podstatné, že to v knize prostě muselo být? Nemyslím si...).
Shrnuto... námět originální, ale provedení pokulhává. 3,5*

Megina7
04.05.2021 4 z 5

Nakonec skvělá oddechovka. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale skvělý nápad a byla jsem mile překvapená. Bavila mě a zamilovala jsem si hlavní hrdinku...

neubam02
04.05.2021 4 z 5

Za mě super nápad a povedená kniha. Ve finále mě drobet mrzelo, že autorka mohla více rozvést příběhy vedlejších postav. Kniha měla mnohem větší potenciáíl - klidně mohlo vyjít více dílů, jako série. I přesto je to super kniha. Tuto knihu opravdu nešlo přestat číst.

Doubravka1975
04.05.2021 5 z 5

Skvělý, originální nápad o sdílení jedné postele. Moc pěkný, vtipný, romantický příběh

Kamčučák
03.05.2021 4 z 5

Tak touhle knihou jsem byla velmi mile překvapená. Ačkoliv jsem milovník detektivek, tak na oddech jsem sáhla po této knize. Neočekávala jsem, že mě bude bavit, ale bavila mě. A to moc! Pěkně přečteno za 3 dny. Střelená Tiffy a samotář Leon byli velmi sympatičtí. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi romantiky s humorem.

katkaq
20.04.2021 3 z 5

Věřím, že tento koncept není pro každého. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, a když jsem ji dokončila, nebyla jsme nijak nadšená. Uplynul týden a už jsem na knížku pohlížela jinak. Byla to příjemná oddechovka s tématikou násilí ve vztahu v pozadí. Ty lístečkové vzkazy mi přišly roztomilé. Oblíbila jsem si Leonova bratra, takže doufám, že se také dočká svého příběhu.

Áža707
19.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Očekávala jsem příjemnou oddechovku u které se zasměju a přesně to jsem dostala. Jenže kniha nebyla jen vtipná, ale měla pro mě dost kvalitní bonus, který posunul obyčejnou romantiku do úplně jiné úrovně.

Seznamujeme se zde s Tiffy a jejími přáteli Grety, Mouem a Rachel a na druhé straně Leon s Kay. Tiffy je taková trochu střela a nevšední a svým způsobem je dost svá, ale její bývalý ji zlomil a dostal na psychické dno. Potřebuje utéct od něj, své minulosti a hlavně z jeho bytu.
Leon je naopak přesný opak Tiffy, je obětavý a své vlastní štěstí dává trochu do pozadí před problémem bratra. Všechny tyto postavy kromě Kay jsem si oblíbila a každá byla svým způsobem specifická. Pokud se chcete zeptat na postavu, co mě doopravdy štvala (slušně řečeno), tak to byl Justin a Martin.

Tyto dva společně budou sdílet byt, ale nebudou se potkávat - Leon je zde přes den a Tiffy přes noc. Co by se mohlo pokazit? Ti dva se doopravdy delší dobu nepotkaji a komunikují spolu přes papírky, který si lepí kamkoliv! A já se u toho velmi pobavila, užívala jsem si jejich konverzaci a obě dvě postavy a jejich postup životem.

Teď přichází ta přidána hodnota. Na jednu stranu sledujeme postup vývoje přátelství mezi lidmi, kteří se X měsíců neviděli, ale na druhou se každý sám vypořádává se svými "démony".

Leonuv bratr je odsouzen za ozbrojenou loupež, kterou nespáchal a právník chce prachy a případ se nesnaží dovézt k nějakému konci. Až vlastně díky Tiffy a jedné velké náhodě se dají věci do pohybu.

Tiffy, která si vyplakala oči do polštáře a postupně se dostává z nepovedeného vztahu, tak začíná mít postupně závažnější problémy se svým ex, který jí sleduje na nemožných místech a přestává se mu líbit, že nad Tiffy ztrácí kontrolu.

Celá kniha je za mě naprosto skvělá, úžasně se četla a já jsem se hodně zasmála. Takže pokud chcete odpočinkovou knihu, která má přidanou hodnotou, tak jděte do toho ️

⭐ 4/5

burei
07.04.2021 4 z 5

Taková oddechovka...

Fallon443
30.03.2021 1 z 5

Moc často nepíšu negativní recenze, ale u této knihy jsem musela udělat výjimku. Hodně jsem se na knihu těšila a podle hodnocení to vypadalo, že to bude fajn oddechovka...ale jaksi bylo pro mě těžké se začíst a po přečtení jsem měla čtecí krizi. Hodně mě zklamala a čekala jsem od ní víc. Pak jsem se vůbec nemohla donutit do čtení jiných knih. A navíc kniha mi přišla zbytečně moc dlouhá a nudná. A i když jsem se snažila, hlavní postavy mi nepřirostly k srdci. Takže nedoporučuji...

andrea7191
29.03.2021 2 z 5

Do knihy jsem šla s tím, že si dám nějaké odpočinkové čtení, ale po polovině knihy jsem jí odložila na neurčito, protože m neseděl styl vyprávění, ani příběh samotný. Protože to sklouzávalo k červené knihovně (aspoň na můj vkus), tak uvidím, jestli někdy dočtu.

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992