Spolu a každý zvlášť

Spolu a každý zvlášť https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463682/bmid_spolu-a-kazdy-zvlast-dtz-463682.jpg 4 109 109

Sbírka romantických příběhů z období lockdownu od nejznámějších autorů young adult. Erin Craigová spojí dohromady dívku, která je ve městě nová, a sympatického poslíčka s pizzou. Brittney Morrisová promění nepřátelství v lásku za pomoci balkónové zahrádky s bylinkami, Rachael Lippincottová si získá srdce čtenářů roztomilou love story, kterou si její fanoušci zamilují, a dva mladé lidi spojí dohromady hudba v povídce Sajni Patelové. Tyto a mnohé další příběhy o hledání lásky v nepříznivých časech, najdete v knize plné šťastných konců od některých z nejlepších autorů knih pro mládež...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Together, Apart , 2020

BOOKgirl740
04.08.2021 4 z 5

Miloučká a pohodová kniha do každé situace.

Adelína_čte
04.08.2021 4 z 5

Tohle bylo tak pohodové! Milé, oddechové, lehké a optimistické, i přes lockdown a covidovou situaci.
Před začátkem čtení jsem byla vážně zvědavá na příběhy od Erin A. Craigové, která napsala Dům soli a smutku, a od Rachael Lippincottové, autorky Pět kroků od sebe. A má očekávání se vyplnila, jejich vyprávění byla jedna z těch nejlepších
Když bych měla zhodnotit každou povídku zvlášť, tak:
5 hvězdiček- dvě povídky (Distanční venčení a Společně uvězněné)
4 hvězdičky- tři povídky (Doručeno s láskou, Jednou, Zahradnická sázka)
3 hvězdičky- tři povídky(Pravidla komedie, Láska v režii osudu, Pod rouškou)
2 hvězdičky- jedna povídka (Nový soused)
Celkově celou sbírku hodnotím čtyřmi hvězdičkami, tohle je fakt zlepšovák nálady a hlavně ujištění, že v tom nejste sami.

Damonka12
24.07.2021 3 z 5

Některé povídky byly super a jiné se mi zase nelíbily ani trochu. Je ale fajn si něco takového přečíst.

MilackovaN
19.07.2021 2 z 5

Na tuhle knížku už jsem asi stará, nic co by mě nadchlo, možná až na poslední povídku, ta se mi celkem líbila.

anet.myblog
19.07.2021 4 z 5

V knížce najdeme 9 young adult povídek z období lockdownu a celkově pandemie Covid-19. Všechny příběhy byly hrozně miloučké a roztomilé, každý si tady asi najde svůj oblíbený příběh. Mezi moje favority se zařadily povídky: Doručeno s láskou od @penchant4words , Láska v režii osudu od @jenyenwrites a Jednou od @sajnipatelbooks Tahle knížka vám určitě zvedne náladu a bude se vám číst úplně sama, doporučuju!!

kalinkacz
03.07.2021 4 z 5

Spolu a každý zvlášť, krásná sbírka 9 lockdownových povídek... Konečně příběhy, které ukazují, že i v lockdownu můžete zažít hezké věci... Z 9 autorů jsem znala jen 2, ale byla jsem mile překvapená, že mi sedly prakticky všechny povídky! Byly milé, čtivé a každá pohlížela na pandemii trošku jinak! Za mě byly nejlepší povídky Jednou, Doručeno s láskou a Společně uvězněné... V těch jsem se nejvíc viděla a spoustu ze zmíněných věcí sama prožila... Pokud hledáte fajn oddechovku, tak Spolu a každý zvlášť za mě rozhodně ano!

Lucyk01
30.06.2021 4 z 5

1. Povídka - na začátek knihy povídka, která nebyla špatná, ale vůbec mě neoslovila. Hlavní postava mi byla nesympatická a dětinská. Povídka spíš pro mladší čtenáře (12-16 let)
2. Povídka - mě vůbec neoslovila a přivolala mi čtecí krizi. Já nemám nic proti LGBT komunitě, jen jsem zjistila, že mě to nebaví číst. Hlavní postava mi byla nesympatická a to mi stačilo. Prostě toto NE!!
3. Povídka - milá, úsměvná, sympatické postavy. Začátek na mě trošku rychlý na vyprávění a uvedení do děje, ale pak se to zklidnilo a nakonec se mi povídka moc líbila.
4. Povídka - byla neslaná, nemastná. Nezaujala mě, podle mě byla o ničem. Dost slabé. Harper nic moc, víc mi byla sympatická její sestra Eve a Alyssa.
5. Povídka - byla milá a roztomilá. Líbila se mi. Postavy mi byly sympatické i děj byl zajímavý, i když trošku předvídatelný. Tuto povídku doporučuji.
6. Povídka - ze začátku mi moc nesedla, ale konec byl úžasný. A nakonec se mi povídka moc líbila. Doporučuji.
7. Povídka - nebyla špatná, četla se dobře. Zajímavý na tom bylo, že je psaná ze dvou pohledů. A super myšlenka, ale jinak za mě průměr.
8. Povídka - další povídka z LGBT prostředí, milé, čtivé, ale nic pro mě. Obě hlavní hrdinky byly mi sympatické, ale ze začátku ta Mia byla hrozná. A taky trošku jiný konec, než v předešlých povídkách. Ale znovu si to asi nepřečtu.
9. Povídka - ze začátku jsem nevěděla, kdo je kluk a kdo holka. Ale bylo to sladké a super povídka na konec. Líbila se mi!!
Knížka se mi líbila až na pár povídek. Každopádně všem DOPORUČUJI!!!

Luccinda
07.06.2021 3 z 5

Tyhle tematické povídkové sbírky mě začínají bavit! Měla jsem trošku strach, jak se současným autorům a autorkám young adult podaří do svých povídek zasadit covidová opatření a lockdown, ale musím říct, že až na pár povídek, do kterých mi toto téma přišlo zasazené až moc na sílu, to vlastně bylo moc fajn. Hlavní hrdinové se dostávají do situací, do kterých se v průběhu posledního roku dostal asi každý z nás, takže se se spoustou příběhů dokážete skvěle ztotožnit.

Co se týče mého hodnocení jednotlivých povídek, tady budu asi hodně vybočovat z řady. Přijde mi totiž, že se mi líbily úplně jiné povídky než ostatním, a naopak ty povídky, které spousta z čtenářů označila jako úplně nejlepší, se mně vůbec nelíbily. Takovým případem je povídka Jednou, kde mě strašně vytáčela hlavní hrdinka, která se chovala jako malý nevychovaný spratek. Naopak nejvíce jsem si oblíbila povídku Nový soused, která byla úžasně pohodová a plná optimismu a pozitivní energie.

Sabča92
04.06.2021 4 z 5

Chvíli jsem váhala, zda číst o lockdownu v lockdownu, ale nakonec jsem si řekla proč ne. Až bude svět zase normální asi si to nechci připomínat. A udělala jsem jen dobře.
Spolu a každý zvlášť obsahuje celkem devět poměrně krátkých young adult contemporary povídek od devíti různých autorů. Nejvíce se mi líbily povídky tři. Doručeno s láskou je velmi jemná a milá povídka, která se mi velmi líbila. Jasně, ani jedna z povídek nebyla neočekávatelná, naopak. Ale jedná se oddechovou sbírku pro mládež, u které si chci odpočinout. Další mou oblíbenou povídkou je Jednou, u níž chválím vtipnou zápletku a stejně tak i pěkně provedený konec. Láska v režii osudu byla také moc pěknou povídkou, která ukazuje na obavy rodiny o své blízké a kouzlo tarotu.
Spolu a každý zvlášť jsou příběhy o lásce která to v době lockdownu opravdu nemá lehké. Celkově mě sbírka velmi mile překvapila. Čtení to bylo lehké a svižné. Hrdinové měli vlastnosti jako my všichni a rozhodně se v nich řada z nás našla. Rozhodně vám sbírku mohu jen a jen doporučit.

Vjeerus
31.05.2021 5 z 5

Tato kniha dokonale splňuje svá zařazení. Nejedná se o žádnou vysokou literaturu a já ve svém hodnocení zohledňuji právě to, jestli kniha splnila, co slibuje. A to rozhodně ano.
Knihu jsem četla přesně tolik dní, kolik je povídek, na každý den jsem si dala jednu. Některé se mi líbili více, jiné méně.
Čtení je to velmi milé a příjemné. Každý příběh má rychlý spád. Najdeme zde snad všechny druhy lásek - od nenávisti k lásce, ulovení idola až po LGBT.
Autorům se krásně povedlo vystihnout frustraci mladých při lockdownu, kterou ukončili něčím pozitivním.
Já jsem si čtení neskutečně užila a nabilo mě to nadějí, že i v těžkých časech se dá najít něco hezkého, takže kniha rozhodně stojí za přečtení.
Nejvíce se mi líbila povídka Sociálně distanční venčení, Jednou, Nový soused a Pod rouškou. Nejméně pak Společně uvězněné a Pravidla komedie.

Murasaki
30.05.2021 4 z 5

Kniha mě zaujala svým tématem láska v době covidove. Akorát jsem si na čtení této knihy nevybrala úplně nejlepší dobu, protože v tuto dobu mě celá ta covidova situace už pěkně irituje a mít ji ještě v knížce.. No, první dvě povídky jsem přečetla a knížku na chvíli odložila. O pár dní později jsem se k ní vrátila o něco lépe naladěná a už to jelo. Začetla jsem se a ačkoliv upřednostňuji detektivky a thrillery a tento žánr mě už tolik neuspokojuje, přesto se mi povídky moc líbily. Byly vtipné, roztomile. Nejvíce se mi líbily povídky Doručeno s láskou, Láska v režii osudu, Pod rouškou a Zahradnická sázka.

_Bára_
30.05.2021 4 z 5

Na knížku jsem se moc těšila a hodnotím ji poměrně kladně. Byla vtipná a líbily se mi narážky ohledně Covidu. První tři povídky mě moc nenadchly, ale další už jsem si moc užívala. Ke knížce se určitě jednou vrátím.

Malíček
26.05.2021 3 z 5

Knihu hodnotím průměrně, spíš asi kladně, ale rozhodně to není něco, co bych potřebovala číst vícekrát.
Líbí se mi nápaditost příběhů a to, že je opravdu každý něčím jiný a zvláštní. Většina z nich je čtivá a zábavná, i když pár jich bylo nudných a ne moc zajímavých.
Kniha je typická oddechovka a věřím, že čtenáře vyloženě nezklame, pokud nemá vysoká očekávání. :)

lena.o.knihach
13.05.2021 4 z 5

Povídková sbírka Spolu a každý zvlášť přišla v pravý čas. Přesně takové milé čtení jsem potřebovala.
To ujištění, že i v dnešní temné době člověk může potkat svou spřízněnou duši.

book_loverka_
08.05.2021 4 z 5

Hledáte feel good ňuňatou oddechovku a máte rádi povídkové sbírky? Tohle je něco přesně pro vás! Spolu a každý zvlášť nahlíží na pandemii z pozitivnějšího hlediska a nabízí spoustu situací, ve kterých se zajisté najdete. Například pečení domácího chleba jako v loňské březnové karanténě, skupování mouky a šití roušek. Každá povídka má romantický nádech, některé jsou lgbt, takže lákadlo pro ty z vás, kteří třeba tenhle typ knížek vyhledáváte. Mně se to moc líbilo, mými třemi favority jsou povídky Doručeno s láskou, Jednou a Nový soused. Sociálně distanční venčení bylo ale taky super, stejně tak Pod rouškou a Láska v režii osudu. Povídka od autorky Pěti kroků od sebe, na kterou jsem se těšila asi úplně nejvíc, mě bohužel trochu zklamala. Naopak povídka od autorky Domu soli a smutku byla naprosto boží! Tohle milé počteníčko jsem si fakt užila a budu na něj ráda vzpomínat!

Tessia
07.05.2021 3 z 5

3.5/5*

Kniha Spolu a každý zvlášť přinesla devět Young Adult příběhů z období lockdownu. Společně s hlavními hrdiny se potýkáme se všemi ošemetnými i obtížnými situacemi, které s sebou pandemie přinesla, zároveň je ale každá povídka zakončena s nadějí na lepší zítřky. Četlo se to úplně samo. Jak už to u podobných sbírek bývá, některé povídky se mi líbily více, některé méně. Celkově hodnotím knihu ale pozitivně. Bylo to milé a laskavé čtení, které mi zlepšilo náladu a vykouzlilo úsměv na tváři. Každý si v knize přijde na své. Za sebe bych rozhodně vypíchla povídku Jednou, Doručeno s láskou a Zahradnická sázka.

LiLinka
03.05.2021 5 z 5

Sbírka povídek, která vám i navzdory tématu lockdowmu a koronavirové krize vytvoří úsměv na tváři. Nabídne nám příběhy, kde hlavní roli hraje láska (LGBT friendly ) , štěstí a pohoda, i když doba je jaká je.

Nejvíce se mi líbily povídka Jednou a Doručeno s láskou.

Určitě doporučuji.

bookbypatrik
01.05.2021 4 z 5

Tahle kniha je přesně něco, co jsem v této době potřeboval. Povídky mi neskutečně zlepšily náladu, ale zároveň vystihly všechny problémy, se kterými se musíme v lockdownu potýkat.
Skvělá oddechovka na jedno odpoledne.