Spočítej hvězdy

Spočítej hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225850/mid_spocitej-hvezdy-UuB-225850.png 4 425 113

Kniha světoznámé americké autorky, jejíž mnohonásobně vyznamenaný román Dárce se dočkal také filmové podoby, zavede čtenáře do Dánska v době druhé světové války. Dvě kamarádky Annemarie a Ellen si zatím válku nijak neuvědomují, pociťují ji snad jen v tom, že už se v obchodech nedá koupit tolik věcí, zvláště jejich oblíbených sladkostí. Válečné hrůzy však náhle a brutálně vtrhnou do jejich života, když Němci začnou v okupovaném Dánsku pronásledovat Židy. Ellen je totiž Židovka a ocitá se v ohrožení života. Annemariini rodiče se rozhodnou malou kamarádku své dcery zachránit...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Number the Stars , 1989

simviki
17.07.2018 3 z 5

jednoduchá milá knížka - válka tak trochu v odlehčeném balení, přesto ale každý pochopí, jak byla zlá. Vhodné třeba pro školáky, taková tisíckrát lepší " Řikali mi Leni "

Ivuska1988
09.07.2018 5 z 5

Příběh o velké statečnosti, přátelství, obětavosti, strachu, ale hlavně víře a naději.
Příběh je vyprávěn desetiletou dívkou Anne Marii. Krátký příběh s otevřeným koncem, velmi strhující příběh, který zachycuje události z období 2. svět války, za okupace Dánska. Je zde zachyceno jak dánští občané hrdinně zachrání před smrtí většinu dánských židů.
Tato kniha se četla velmi lehce ačkoliv toto téma není vůbec jednoduché. Po přečtení knihy jsem měla zvláštní pocity, strašně moc obdivuji všechny co pomáhali v odbojích, kdy sami nevěděli co bude a stejně nasazovali své životy... Tyto lidé jsou pro mě skuteční hrdinové.
I přesto, že je kniha pro mladší čtenáře, musím říct, že se mi moc líbila a budu jí velice ráda všude doporučovat.

DracoMalfoy
25.06.2018 4 z 5

Pro Lois Lowryovou mám obrovskou slabost. Dárce i Hledání modré jsou mé oblíbené knihy. Prvně jsem pevně věřila, že Spočítej hvězdy bude stejný příklad. A ačkoli je překlad znovu nádherný, tentokrát to prostě nebylo ono. Něco, možná malého, možná velkého, mi tam prostě chybělo. Ale doporučuji. Už jen kvůli tomu překladu a obálce.

Leeonteena
30.05.2018 4 z 5

Moc hezká knížka.. ale na rozdíl od Dárce je opravdu "jen" pro děti a mládež. Nicméně příběh je čtivý a je vystavěný na skutečných událostech, které se v tu dobu v Dánsku odehrávaly. Což velmi oceňuji ;-)

Kopretina
11.05.2018 4 z 5

Krátká knížka o válce pro děti. Je to zajímavé, že moje děti už kdeco viděly a četly, hrály různé (i bojové) hry, takové, na které bych neměla žaludek. Ale když jim čtu příběh, který opravdu se mohl přihodit, tak se bojí a mají oči navrch hlavy. Asi může být realita horší než fikce.

masinkas
01.04.2018 4 z 5

Krasne napsane spis pro deti o detech ve valce ale vazne ctive.Jednoduche,cte se to jednim dechem.

dark.ma93
26.02.2018 5 z 5

Další z oblíbených knih, které vypráví o válce z pohledu dětí :=) Dojemné a krásné!

zuzi509
29.01.2018 3 z 5

Pěkné a dojemné.
Líbily se mi napínavé situace, které autorka skvěle napsala.
Konec byl hezký. Ale není to nejlepší kniha, která by mě nějak zachvátila.

milunka21
28.01.2018 5 z 5

Jednoduchá, lehká, přesto silná a krásná. autorka umí.

danazeskolky
28.12.2017 5 z 5

Přečteno na doporučení a na jeden zátah. Rozhodně nelituji a budu nabízet známým. Souhlasím s pochvalnými hodnoceními níže. Je to svěží kniha, která je čtivá pro děti i dospělé.

PetraBery
27.10.2017 5 z 5

Krásně a pro děti dostatečně citlivě psaná kniha o válce vyprávěná desetiletou dívkou Annemarií. Příběh o statečnosti, přátelství, strachu i naději. Kniha se čte lehce, ačkoliv téma lehké není ani náhodou. Po přečtení u mne ale převládaly pozitivní pocity, že i v tak těžké době, jakou válka byla, dokázali někteří lidé pomáhat druhým a nehleděli jen sami na sebe. Opravdu povedená knížka.

Nedomova.em
07.10.2017 4 z 5

Příběh je psán čtivě očima desetileté dívky, která popisuje život v Dánsku za druhé světové války.

Človíček
19.09.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, co jsem četl v poslední době. Krátký, strhující a úžasný příběh, který zachycuje události z období okupace Dánska a přibližuje čtenáři hrdinné jednání Dánů, kteří zachránili před smrtí většinu dánských Židů. Příběh je psán z pozice malé dánské dívky a je perfektně srozumitelný dětem na druhém stupni ZŠ. Krom toho je čtivý (cením si i překladu). Mám zkušenost s tím, že se dětem, kterým se knížka dostala do ruky, velmi líbila - dokonce i těm, co čtení neměli do té doby příliš v oblibě.

lushi
08.09.2017 5 z 5

Absolutně fantastické dílo o Dánsku za 2. světové. Rozhodně doporučuji ať už pro vás nebo pro děti. Příběh je opravdu krásný, dojemný a zároveň i poučný.

adorjas
21.08.2017 3 z 5

Ak by som túto knihu prečítala ako dieťa, možno by ma veľmi ovplyvnila. Takto, s dospelými očami, mi to znelo ako rozprávka, idealizované postavy, dobro zvíťazí nad zlom a podobne. Páčilo sa mi prepojenie starých rozprávok s dejom, ale ešte viac by som to rozvila.

Káča2015
01.06.2017 5 z 5

Hrdinství lidí tváří v tvář zlu. Pro mládež opravdu potřebné čtení a myšlenky.

Hilda_
06.05.2017 5 z 5

Jen chci napsat, že si myslím, že je nesmysl toto připodobňovat s Dárcem. I když jde o stejnou autorku, téma je úplně jiné. Obě knihy jsou úžasné. Pokud bychom ale tuto knihu měli srovnávat, tak s tématicky stejně laděnými knihami.
Jinak taky poklona ilustrátorovi obálky (Nikkarin). Hezčí jak na originále.
Kniha s podobdnou tématikou a dětským hrdinou: Kdysi - Morris Gleitzman

rashmi
27.04.2017 5 z 5

Opravdu dobrá kniha, dozvěděla jsem se i spoustu informací. Jen škoda, že je kniha tak krátká.

Leenah
24.04.2017 5 z 5

Knihu jsem si půjčila, protože se mi líbil autorčin Dárce. Přečetla jsem ji za jeden večer a velmi ji oceňuji. Jsem ráda, že se v některých školách nachází na seznamu povinné literatury. Myslím, že má co nabídnout jak mládeži, tak i dospělým. Jsou věci, na které by se nemělo zapomínat, a tahle kniha je vhodně a nenásilně připomíná. Doporučuji všem, za tu hodinku a půl života to určitě stojí :)

Adell-ka
10.04.2017 5 z 5

Krátký, ale moc hezký a čtivý příběh, který mladším čtenářům přiblíží atmosféru pronásledování Židů za druhé světové války. Dle mého názoru je právě tato atmosféra strachu a nejistoty v knížce velmi dobře zachycena, a to prostřednictvím postav, které budou dětskému čtenáři blízké.