Operace Barakuda

Operace Barakuda https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1558/bmid_operace-barakuda-m5B-1558.jpg 4 39 5

Splinter Cell série

Je tichý, neviditelný a smrtící – a je nejnovější zbraní v přední linii technologicky pokročilé války. Sam Fisher je speciálním agentem přísně tajného Třetího oddělení a má povolení špehovat, krást, ničit a zabíjet, aby ochránil Ameriku. Pracuje sám. Dokáže udeřit rychle. Je osamělým bojovníkem, inteligentním a tvrdým stejně jako nepřátelé, jimž je na stopě – avšak s jednou výhodou… Jmenuje se Sam Fisher. Je nezávislým agentem. Je to Splinter Cell.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , BB art

Operation Barracuda , 2005

roso.mak
15.11.2020 2 z 5

Může být toto klišé snad ještě větší? Tajná organizace v tajné organizaci, ve které je tajně tajný agent supermanovského typu.

Spousta hraček a skvělých udělátek ovšem bez zábavného pana Q. A taky spousta popisů akčních scén. Opravdu spooousta. Já chápu, že bez těch popisů to nejde, ale číst to byla docela nuda.

čef
21.10.2020 4 z 5

Co ten padesátiletý Sam s vymknutým kotníkem, zlámanými žebry a obličejem prošlým děrovačkou jízdou na atomovce a v jiných hrůzných situacích dokáže, tomu se už ani nejde zasmát. Ještěže takové supermany máme, jinak nevím, co by se světem stalo. Kniha dokáže pobavit mj. popisem zbraňových systémů, o akcích ani nemluvě, o tom není pochyb podobně jako Bond, James Bond.

1amu
26.05.2018 3 z 5

Protože si občas přečtu něco od T.Clancyho, zaujala mě nová řada Splinter Cell. Tedy ta řada ani ne, ale Sam Fisher - speciální agent "někoho". Dokáže nemožné a můžeme mu jen závidět některá "udělátka", kterými jest vybaven. Třeba něco, co jsem pochopil jako super vymakaný implantovaný mobil . Přečtěte si raději v knize, co to s Fisherem udělá, když "šikmookké bestie" zapnou v jeho blízkosti jakýsi ultrazvukový přístroj, který obsluhován jedním z netvorů dělá v palici speciálního agenta pěknou melu. Sam Fisher řeší zapeklité případy na 1* ! Rád se pohybuje v hernách Macaa (nedivím se mu) . Zkrátka akce za akcí ! TNG-ři si přijdou na své. A také uspokojivé čtení na dovolenou. Když jste na pláži zabráni do nové akce, jednak můžete utrpět úžeh, nebo opomenout nechat se ošplouchat vlnkami tam kdesi na Havaji.

plus-rovnáse
13.04.2017 5 z 5

Přečteno za tři dny.
Se Samem Fisherem jsem se tentokrát sžíval delší dobu než v případě prvního dílu. Ale od kapitoly 8 jsem byl vtažen do děje a můžu s čistým srdcem prohlásit, že Splinter Cell: Operace Barakuda je první kniha, která mě málem rozbrečela (!!!SPOILER!!! Někdo umřel...)
Druhá kniha krásně uzavírá příběh o "Krámu", s kterým Sam Fisher bojoval už v případě první knihy. Nepřátelé jsou v tomto díly prohnanější a příběh je místy ponurý a temný. Nakonec však přijde pomoc z nečekané strany a konec je takový jaký asi čekáte... Operace Barakuda je podle mě o něco lepší než Svoboda má svoji cenu, ale jen o kousek.

PatrikDi
17.10.2013 4 z 5

Tajný agent ve službách málo známe vládní organizace, která vystupuje na obranu Spojených státu amerických v boji proti podsvětí, mafií a skupin ohrožující svobodu lídí a země. Špionážní román je vyprávěn v první osobě a působí velmi realisticky. Neboť autor spolupracoval s předními odborníky na vojenství. To a mnohé, jako smysl pro realičnost a spravedlnost, dodává někdy syrovost, jindy spád celého díla. Pokud někdo ze čtenářů má sympatie k tomuto druhu románu, najde si v Clancym skoro nenahraditelnou osobu.
Když jsem byl mladší, věřil jsem v tajného agenta, který nejen svou silou ale i vůlí a intuicí se dostane skoro ze všech prekérních situací. Dnes mi některé pasáže připadají "nadnesené a vyumělkované". Kdo ví, třeba by to bylo v možnostech jednoho člověka. Když se zamyslíme, Splinter Cell a mnohé jiné z děl autora působí jako oslava a obroda států amerických proti těm zlým. Nabízí se otázka, jestli tato země má právo angažovat a zasahovat do vnitřní politiky rozvojových států. Připadá mi jako by státy americké byly novodobý Řím, který se rozpadl především kvůli svému rozkolísanému aparátu. Stával se více nákladný, převládala v něm multi-etnicita a nároky oligarchů na moc se jen zvyšovaly. Ostatní národy byly podrobené a ačkoli to vypadalo na rovné postavení mezi Římem a nově začleněnými kmeny, kteří bojovali po boku na Blízkém Východě, Britských ostrovech, hrdost na své osobité a jedinečné tradice, které byly upozaďovány ze strany silné říše, se staly vraženým klínem.
Bohužel, Clancy v říjnu 2013 zemřel, odpočívejte v pokoji, děkuji za odpočinkové a napínavé čtení.

Autoři knihy

Tom Clancy