Spletité lži

Spletité lži https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520267/bmid_spletite-lzi-64c9f6d336b80.jpg 5 594 594

Další jedinečný, napínavý příběh od královny současné krimi. Inspektorka Kim Stoneová už viděla ledacos, ale pohled na oběť, která se našla v místní průmyslové zóně, vyrazí dech i jí. Když poté Kim oznámí zdrcující zprávu manželce zavražděného, Dianě Phippsové, nemůže se ubránit pocitu, že na ženině reakci něco nebylo v pořádku. A pak Diane a její rodina zmizí, v přírodní rezervaci je objevena další mrtvola a Kim se svým týmem narazí na stopu, která spojuje oba případy. Má to však háček – tajemství téhle stopy je přísně střeženo. Dokonce i některými z Kiminých kolegů…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Kalibr

Twisted Lies , 2021

Toledo
26.10.2023 5 z 5

Angela to opět dokázala a já se od příběhu nemohla odtrhnout. Od začátku do konce jsem napjatá, jak to celé dopadne (jsem čtenář, který vraha většinou nepozná v průběhu, tudíž čekám na rozuzlení :) ) a knihy mě vždycky dostanou svým poutavým vyprávěním a zápletkou.

Lenka0007
25.10.2023 4 z 5

Stejně jako ostatní knihy Angely Marsons skvělé čtení. Dějová linka s Frostovou byla příjemným zpestřením. V té hlavní oceňuji originalitu tématu a prostředí, ale moc dvojích totožností a záměn, zejména v závěru trochu uškodily. Náznak pokračování mě spíše odradil, doufám však, že autorce nedochází nápady.

Anna27
25.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Angela to tentokrát pozvedla zase o laťku výš. Přečetla jsem během pár hodin, 2 dějové linky a větší zapojení Frostové v příběhu se mi moc líbilo. Chyběla mi trošku nějaká kapitola o Pennovi s Lynne, jak se rozvíjí jejich vztah, protože v předchozím dílu tam bylo dost zmínek. Co mi přišlo trošku zvláštní bylo, proč by si těhotná Trish schválně amputovala ruku, když to nebylo nutné, ale to jen takové mé zamyšlení. Konec mi dal naději, že se brzy dočkáme pokračování. Tahle série je za mě jedna z nejlepších. Kéžby těch dílů bylo aspoň 50.

Erlif
23.10.2023 5 z 5

14. díl v řadě... co jen psát za komentáře... Vůbec nechápu, jak si tahle autorka s tímhle množstvím knih, dokáže udržet tak vysokou hranici čtivosti a akčnosti... žádný slabý díl a opět dokonale zamotaný zločin a super rozuzlení a závěr.. co dodat :) Angela prostě umí :)

Lena79
22.10.2023 5 z 5

Myslela jsem si, že k autorčinu "stylu" nemám co říct. Ale.. To už neplatí po přečtení tohoto dílu. Jedním slovem famozní.
Obě linky příběhu opět skvěle vypracované. A ten závěr knihy? Už aby vyšel další díl..

oleg
21.10.2023 5 z 5

Tak tento díl série povyskočil o stupeň výš,to se to četlo a teď čekat na pokračování....super spisovatelka

LP113
17.10.2023 5 z 5

Opět naprostá pecka, nebo spíš je to čím dál tím lepší. Její knížky prostě milujuuuu. A miluju Kim. A ten konec? jako okamžitě potřebuju další díl.

astra3
15.10.2023 5 z 5

Přečteno na jeden zátah. Doporučuju. Vraždy děsivé a kruté. Zajímavé rozuzlení.

ZuK1
14.10.2023 5 z 5

Dvě linky příběhu, obě mimořádně čtivé a napínavé. Dost drsný způsob vražd, zajímavý pohled na úskalí programu na ochranu svědků, domácí násilí, Frostová jak jsme ji ještě nezažili, doplněné jejími úsměvnými dialogy s Kim. Závěr mi připadal v některých věcech maličko překombinovaný a také způsob vražd i to, jak moc nechal vrah oběti trpět s ohledem na míru jejich „provinění“, i když vrahův názor byl evidentně jiný. Knížka se každopádně výborně četla a měla jsem problém se od ní odtrhnout.

Jiparis
12.10.2023 5 z 5

Hodně temné s mnoha děsivými detaily, které podle mě nebyly nutné. Samotný námět je zajímavý, má spád a čte se dobře.

Misabi
12.10.2023 5 z 5

Snad nejlepší příběh z celé série. Smekám. Obě dějové linie byly úžasné. A ten nečekaný závěr! Přečteno jedním dechem. Už se moc těším na další díl...

Evule *
11.10.2023 5 z 5

Čtivé, napínavé a pro mě nečekaný závěr. Má oblíbená série pokračuje a já se těším na další příběh Kim a její party.

mysce
03.10.2023 5 z 5

Spletité lži jsou ze série s Kim Stone asi nejvíc našlapané. Autorka nás bere na pěkně divokou jízdu. Případ má co do činění s programem ochrany svědků. Bohužel, lidé, kteří se rozhodnou udělat správnou věc a svědčit, netuší jakou budou platit cenu. Jak moc se naruší jejich soukromý život, jak moc jim to může ublížit. Originální a zajímavý námět.
Paralelní příběh reportérky Tracy Frostové, která se mimořádně neplete Kim do vyšetřování, je bravurně vypointovaný a udržuje nás v napětí od začátku až do konce. Frostová se v tomto díle opravdu vyznamená. Sarkastické dialogy mezi ní a Kim přinášejí příjemné odlehčení v průběhu dost brutálního děje. Jejich špičkování střídají i dojemné chvíle...
Knihu jsem si moc užívala a příběh plně vychutnala. A povím vám, byl to dokonalý zážitek!

rimar
02.10.2023 5 z 5

Skvělá kniha fakt smekam.jak dokáže autorka držet laťku pořad vysoko. U vražd pořádně přitvrdila ale zkousnou to v pohode i slabší povahy. Frostova sympatická až jí človek i drží palce a ten příběh kurzivou hlavně ten konec mne totálně dostal.

ArwenAragorn
02.10.2023 5 z 5

85%

Její přítomnost ho ani v nejmenším nevyvedla z míry. Ruku měl pevnou, když zvedl svůj nástroj k dalšímu dosud neporušenému místu na kůži. Kim se mockrát nesetkala s někým, kdo by byl tak dokonale netečný vůči bolesti, kterou působí, a on to navíc páchal přímo před očima policistky a nehnul ani brvou...
_____________________________________________________________________________
Tak tento díl se moc povedl. Perfektní!
Je hodně drsný, temný a smutný, jsou tady velice brutální vraždy. Příběh je čtivý, s mnoha zvraty, zápletka a rozuzlení jsou dokonalé. Moc se mně líbily dialogy mezi Kim a novinářkou Tracy Frostovou a okamžiky, kdy byly spolu, u toho jsem se hodně nasmála.
Tracy tady v souběžné lince s vyšetřováním Kim řeší případ domácího násilí končícího vraždou, kdy se manžela zatím nepodařilo obvinit. Shání důkazy, které by tomu napomohly.

Vřele doporučuji!

evonra
30.09.2023 5 z 5

Zase za 5*, série je prostě skvělá.

hanzmb
26.09.2023 5 z 5

Další napínavý díl série. Tak 250 stran bylo absolutně vynikajících. Bohužel v závěru to bylo trochu moc překombinované a bylo tam i pár ne zcela dotažených a vysvětlených věcí. Jsem už trochu alergický na ty vzpomínky na bratrovu smrt. Žádný důvod nemůže zdůvodnit vrahovo jednání. Na to bohužel už není trest smrti. Druhá dějová linka s novinářkou absolutně skvělá.

SimonaP
25.09.2023 4 z 5

Tak tohle mě bavilo. Obě dějové linky, s Frostovou a Stoneovou, byly super. Napínavé, svižně napsané, konec překvapil.

michaela5515
22.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Další příběh Kim a jejího týmu. Tentokrát mají co do činění s psychopatem, který se vyžívá v mučení. Zápletka zajímavá a podle mě neotřelá. Neztrácela jsem se v postavách. Vedlejší dějová linka reportérky Frostové taky skvělá. A ten cliffhanger na konci? No jsem zvědavá, co si Angela připraví příště.

Karoley
21.09.2023 5 z 5

Moje patnáctá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení! Tuhle sérii prostě miluju!

Inspektorka Kim Stoneová a její tým tentokrát řeší brutální vraždu muže v průmyslové zóně. Po rodině oběti se záhy slehne zem, zůstávají jen otazníky, hradba mlčení a spletité lži.

Přečteno za dva večery, déle mi žádná kniha od autorky ještě nevydržela! Zajímavá byla i druhá vyšetřovací linie v čele s novinářkou Frostovou, rozuzlení mě překvapilo víc než samotný vrah ;) Už se nemůžu dočkat až bude přeložený další díl (Stolen ones), závěr knihy mě dost navnadil!