Špion - 30 let ve službách rozvědky

Špion - 30 let ve službách rozvědky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261970/mid_spion-30-let-ve-sluzbach-rozvedky-HQ7-261970.jpg 4 6 3

Vzpomínky spolupracovníka Zpravodajské správy Československé republiky, doplněné o poznámky a dodatky členů jeho agenturní skupiny. Zahrnují období let 1964 až 1992 a částečně zasahují i do dalších let. Důležitou součástí publikace je množství poprvé zveřejněných dokumentů, dále fotografie i jednoduché mapky. Autor pracoval i s utajenými informacemi.... celý text

3220
12.01.2020

CleoXandra - můj táta byl jedním z velitelů výsadkového pluku z Holešova, výsadkového pluku sil zvláštního určení - vojenský útvar 7374 (v 69 degradován pro aktivní odpor proti invazi, v 91 rehabilitován), vše je pravda.

CleoXandra
08.01.2019 4 z 5

Zajímavá kniha z pera agenta československé rozvědky. Načerpala jsem spoustu zajímavých postřehů. Zejména mě nadchlo vyprávění o holešovském výsadkářském pluku v roce 1968, to bylo jak z hollywoodského špionážního thrilleru. S tím benefitem, že se to skutečně stalo.

ondrej.b
12.03.2017 3 z 5

Kniha je určitě zajímavá, jen možná trochu moc obsáhlá a psaná do nejmenších podrobností, ze kterých mi toho moc v hlavě neutkvělo. Čekal jsem spíš obecnější informace o vojenské rozvědce, ale často jsou uvedeny osobní zážitky z akcí a cvičení, které se později trochu opakují a zdají se mi až moc podrobně vykreslené. Přečtu i další knihy a třeba budu spokojenější:-)