Špinuška

Špinuška https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390492/mid_spinuska-hwu-390492.jpg 5 5 3

Špinuška v koupelně, Špinuška u kadeřníka, Špinuška v kuchyni, Špinuška při úklidu, Špinuška na návštěvě... ze všeho, co Špinuška a její pes podniknou, vznikne parádní binec. Nicméně i tak bude Špinuška na konci svých dobrodružství odměněna čestnou stuhou od starosty. Nejznámější nizozemská autorka knih pro děti A. M. G. Schmidtová přináší humorné příběhy holčičky, která nevydrží čistá déle než půl hodiny, doplněné úchvatnými ilustracemi F. Westendorpové.... celý text

Humor Pro děti a mládež
Vydáno: , Verbarium

Floddertje , 1973

tez80
01.02.2021 5 z 5

Knihu jsme dostali darem od kamarádky z Bratislavy. Čtyřletý syn je nadšen a stále se k ní vracíme. Místy nám Špinuška splývá s Pipi Dlouhou punčochou. jako by ty dvě byly sestřenice... Slovenština (tedy moje ne-příliš povedené předčítání) mu problémy nedělá, jen se občas zeptá na nějaké slovo.

Karcoolka2210
20.01.2020 5 z 5

Krásná knižka pre deti, plná ilustrácií a veselých dobrodružstiev malej Špinušky. Plus, Špinuška stihla zájsť aj na svadbu a pomohla mi splniť ďalšiu knihu v čitateľskej výzve :)

whale77
02.08.2019 5 z 5

Tuto dětskou autorku zbožňují generace Belgičanů a Holanďanů a je mi velice líto, že se překlady jejích děl nedostaly až k nám. V ČR jsem od ní dohledala přeloženou jen básnickou sbírku, což je škoda, protože její próza je tak hravá a čtivá... Knížky jsou většinou ilustrované její dvorní kreslířkou, která tyto texty doplňuje naprosto skvěle. Příběhy malé Floddertje (Špinušky) jsou spíše pro předškoláky, ale mohly by sloužit skvěle i jako první čtení. Jsou to krátké, legrační texty o holčičce a jejím pejskovi, kterým se vždycky podaří něco provést, totálně umazat sebe i celé okolí, ale přitom ukázat, jak mají dobré srdce.

Annie M. G. Schmidt
nizozemská, 1911 - 1995