Spiknutí mocných s. r. o.

Spiknutí mocných s. r. o.
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49916/spiknuti-mocnych-s-r-o-49916.jpg 3 1 1

Rozsáhlý materiál pojednávající o tajných společnostech a o tom, jak renomovaná tajná a zasvěcenecká uskupení formovala dějiny tohoto světa. Dovíme se také, kdo ze slavných osobností dějin byl jejich členem.

aht
05.11.2014

Tato kniha se mi velmi špatně hodnotí. Informací obsahuje dostatek, ale vůbec mi nesedla forma kterou je kniha napsána či lépe seskládána. Autorka je velmi erudovaná záhadoložka která má bohaté zkušenosti a plný šuplík nápadů. Bohužel toto téma je tak velké sousto že to tuto knihu semlelo. Tuším, ale vůbec nevím... Nekonečno podnětů které se těžce uměle spojují s dalšími nesourodými a i časově odlišnými událostmi a osobami. Myslím že k optimálnímu hodnocení knihy by bylo zapotřebí knihu přečíst vícekrat, ale na toto téma je tolik knih že se obávám že na další přečtení už nedojde.S tímto tématem jsou dostupné knihy jak publicistické (faktografické pátrání po pravdě, realitě) tak manipulativní záhadologické až sci-fi. Pro zasvěcení a jako lehčí přízemní čtivo doporučuji V. Farkase - Kdo ovládá svět? nebo knihu E. Kuliče Experiment Philadelphia a jako kontrast "manipulativní" knihu J. V. Helsinga - Ruce pryč od této knihy.