Spermie v kelímku

Spermie v kelímku https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428886/bmid_spermie-v-kelimku-bmw-428886.jpg 4 75 75

Moje cesta k vysněnému dítěti. Každej zná nějakej pár, kterej se snaží o dítě a moc mu to nejde, no ne? To jako fakt nemůžu mít děti? Tak jsem se ptala sama sebe někdy kolem roku 2016. Mám si počítat plodný dny? Máme jít na reprodukční kliniku? Mám poslat svýho muže na vyšetření spermatu? Tohle všechno se mi honilo hlavou. A teď se to po těch letech honí knihou.... celý text

Terez9119
10.06.2020 5 z 5

Autorka se označuje za hysterku a já nechápu proč. Jasně, nemám ji doma, ale podle knížky hysterka není. Takhle se totiž, vážení, ženská, která nemůže otěhotnět, opravdu cítí. Takže díky za tuhle knížku. Díky ní si uvědomíte, že nejste sebestředná mrcha, protože co se týká dětí, jsme takové všechny. Tuhle knížku bych doporučila úplně všem. Třeba by pak ubylo neurvalých dotazů, divných pohledů a nevyžádaných rad.

vera5841
23.05.2020 5 z 5

Wow a díky! Koho se toto téma netýká, může knihu vidět jako přitaženou za vlasy, autorku jako hysterickou nánu, která přehání a zveličuje. Ale.. pro ty, kterých se téma týká dává jasné poselství "nejste v tom sami". Tedy vy tak nějak tušíte, že tu kliniku nepostavili jen a jen kvůli Vám, ale je fajn vědět, že i ty emoce, které prožíváte jsou zcela normální a mají je všichni ve vaší situaci. Stejně tak bych knihu doporučila všem, kteří mají ve svém okolí nějakou tu "snažilku" a rádi by věděli, co se jí honí hlavou. Kniha není ani tak o tom oplodňovacím procesu, jako o tom psychickém. Ještě jednou dík

MamaKnihomolka
03.05.2020 5 z 5

I když se mě toto téma netýká, jsem moc ráda, že jsem si knihu pořídila a přečetla. Jsem porodní asistentka a tak mě téma problematiky s početím zajímá. Autorku sleduji už delší dobu na Instagramu a mám ji ráda.
Už po pár stránkách jsem věděla, že se mi bude kniha líbit. Text je psaný tak jak Ivče zobák narostl a tím je to osobitější. Měla jsem pocit jakoby mi svůj příběh vyprávěla kamarádka, i když těch cizích výrazů tam občas bylo dost.
I když teď autorka čeká už druhé miminko přesto jsem měla obrovskou radost, že se jim to povedlo.
Rozhodně doporučuji všem, kteří mají podobný nebo stejný problém. Díky Ivče se jim alespoň na pár hodin/ dnů zlepší nálada.

BlankaTr
10.04.2020 5 z 5

Děkuji .....

Verpax
01.04.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, akorát bych vynechala vulgarni slova, alespoň ta anglická :)

IvčaKraťaska
26.03.2020 5 z 5

Super! Když mi knížka dorazila, říkala jsem si jak je malinká a doufala jsem, že nebudu ošizena a ochuzena. A byla skvělá. Čím dál tím víc si oblibuji knížky, kterým předcházel blog. Tohle je docela stručné, ale perfektně věcné a vtipné vyprávění holky, která prochází obdobím zakládání rodiny. Autorka podle píše přesně tak jak mluví, což přidává na dojmu, že vám to celé vlastně vypráví kamarádka. Doporučuji. I těm, kterých se téma úplně netýká.

Barussat
15.03.2020 4 z 5

Autorku znám osobně a přesně tak jaká je v knize je i ve skutečnosti. Otevřená, srdečná a neskutečně svá. Kniha je hlavně pro ty, kteří se s partnerem snaží o dítě. Možná je určena spíše ženám, ale i muži by si ji měli přečíst. Je to takový blogový styl psaní, občas nějaké sprosté slovo, takže kdo má tento styl rád, kniha se mu určitě bude líbit. Já nejsem cílovka, ale tohle mě moc bavilo.

DK197
04.03.2020 3 z 5

E-KNIHA: Tahle knížka bude blízká všem ženám (popřípadě i mužům), kteří si procházejí tím samým, co autorka. Téma neplodnosti je v současné společnosti natolik aktuální, že bylo jenom otázkou času, než někdo přijde s nápadem vydat autobiografii s tímto námětem. Potud je všechno výborné. Lidé si nebudou připadat tak sami a nějaký ten filozofický přesah tam může najít i člověk, který s početím problémy nemá.

Já mám ale problém s formou, jakou byla kniha psaná. Umím si docela dost dobře představit, že autorčiny články a blog by mě bavily číst. Ale na knížku mě to přišlo zmatečné. A prohlášení, že je autorka něco líná googlovat, aby čtenářům poskytla nějakou informaci navíc, mě také pořádně naštvalo. Píše knížku o párové neplodnosti a a zahodí možnost osvěty v populaci, jelikož je líná. Chybí mi k tomu mnoho detailů, které by z knížky udělaly něco výjimečného. Například co si píchala a kolikrát. Podrobnější popis toho, jak probíhaly vyšetření... zato jsem se dozvěděla, kolikrát jí naštvala maminka. Ne, nesnažím se autorku shodit a její příběh mě opravdu mrzí. Měla to hodně těžké. Jen jsem čekala, že knížku pojme poněkud zodpovědněji a dílo bude více nabité informacemi. Nebo aspoň nebude tolik dávat na odiv, že o relevantní informace kniha nemá zájem. Je to podpůrné čteníčko pro ostatní páry a letmé nahlédnutí pro ty ostatní. Velká škoda. 60 %

marki.dvorakova
20.02.2020 5 z 5