Spartakus: povstání Spartakovo a spartakovská tradice

Spartakus: povstání Spartakovo a spartakovská tradice https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168667/spartakus-povstani-spartakovo-a-spartakovska-tradice-168667.jpg 3 1 1

První část knihy historicky líčí poměry v říši římské, vzpoury utlačovaných a zejména jedno z největších povstání otroků, jemuž stál v čele Spartakus. Druhá část je věnována mezinárodní spartakovské tradici a historii spartakiád v ČSR.

TheMelorry
22.10.2021 3 z 5

Kniha mě mile překvapila, zejména její první část o Spartakově povstání nebyla vůbec špatná a předložila zajímavý pohled na problematiku otroctví ve starověkém Římě. Druhá část byla orientovaná na spartakovskou tradici v době revolucí 1848 a následně až do 60. let 20. století. Opět přinášela několik zajímavých informací, bohužel je ale jasně patrná doba vzniku díla (tedy 60. léta). Často je zmiňována buržoazie a kapitalismus jako zlo, naopak proletariát, komunismus, třídní boj a revoluce jako vrchol všeho.
Když si člověk odmyslí ideologický směr díla a zaměří se čistě na osobu Spartaka a jeho odkazu, myslím že má kniha co nabídnout.

starověký Řím spartakiáda Spartakus římská říše

Autoři knihy