Soumrak království

Soumrak království https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174487/bmid_soumrak-kralovstvi-ghD-174487.jpg 4 137 32

Soumrak království série

Je předvečer války. Vyberte si svou stranu. AURANOS Princezna Cleo vychovaná v přepychu se musí vydat na strastiplnou a zrádnou cestu na nepřátelské území, aby tam nalezla dávno ztracenou magii. PAELSIA Jonas, rebel zuřící nad nespravedlností světa, se vzbouří proti útlaku, který zbídačil jeho zemi, a stane se vůdcem lidové revoluce. LIMEROS Lucia, sirotek adoptovaný královskou rodinou, odhalí pravdu o své minulosti a objeví nadpřirozené schopnosti, které je předurčena ovládat. Magnus, prvorozený královský syn vychovávaný svým otcem k násilí a dobývání, začíná zjišťovat, že srdce může být smrtelnější zbraní než meč.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Falling Kingdoms , 2012

Andy0892
24.01.2015 4 z 5

Rozhodně doporučuji. I když, jak už tu bylo řečeno, věková kategorie této knihy je zavádějící, ale dneska je možné všechno :-D Kniha se čte lehce, dobře se orientuje v postavách, nejsou nijak složité. Není to jedna z těch knih, kde znáte dopředu konec.

Jen mě zklamala jedna věc, podle vydavatelství Egmot neplánují přeložit a vydat třetí díl této série. :-(

IvcaK98
10.01.2015 5 z 5

Z mého pohledu se tu autorka dopustila menší chyby, kdy se nezaměřila na určitou věkovou kategorii, pro kterou by byla knížka určená. Celkově autorčin styl, dialogy i psychika postav mi přijde zaměřená spíše pro mladší, jenomže to by v každé druhé scéně nesměla téct krev. I když dneska už jsou na tohle zvyklé i malé děti a asi jim to přijde normální :-) Tak proč plný počet? Protože jsem hned druhý den valila pro další díl.

Annette
25.12.2014 5 z 5

Ze začátku jsem se bála, že to bude hloupé a nebude to stát za přečtení (a už vůbec ne za pokračování), ale byla jsem příjemně překvapena. Je to zase něco trochu jiného, ale krásně napsané, rychle pohltí a přečte se jedním dechem. Rozhodně mohu doporučit.

ElisR1
10.12.2014 4 z 5

No, sice jsem od toho čekala úplně něco jiného, ale nakonec to nezklamalo. Začátek byl docela dost nudný, ale když se to pak rozjelo, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Obzvlášť ten konec byl skvělý.

Nynuska86
19.09.2014 4 z 5

Příjemné počtení. Je to typ spíše klasické fantasy, což je v dnešní přeupírované nabídce knih pro mládež docela osvěžující. Kniha se čte dobře, i když chvíli jsem se ze začátku trochu ztrácela, kdo kam patří a kdo je kdo. Doporučuji :-)

Brambram
08.09.2014 4 z 5

Trochu jsem se ze začátku ztrácela kde se zrovna děj odehrává,ale jak jsem se začetla, už to šlo. Mohu doporučit, příjemná fantasy.

Alee
24.08.2014 4 z 5

Hra o trůny to není, ale to je v tomto případě spíš pozitivum. Je to milý, klasický fantasy příběh s mladými hrdiny, kteří jsou prostě přiměřeně ke svému věku naivní, neurvalí, namyšlení, důvěřiví, … ale pořád dokážou čtenáře přinutit věřit, že jejich jednání je na místě. Příběh mi na začátku přišel takový rozpačitý, ale pak se to rozjelo a tak od půlky už jsem se vážně nestačila divit některým dějovým zvratům. Autorka hodně hraje na city, hodně popisuje (především myšlenkové pochody), což je dobře a čtenář se rychle dostane do děje, ale nebojí se sáhnout po krvi a drasťárnách ;) Je také hezké vidět příběh očima několika rozdílných hrdinů. Kniha mě i přes počáteční pochyby nějakým zázrakem vážně bavila a nemyslím si, že je to jenom četba pro puberťačky, to vážně ne ;)

Knížkařka
09.08.2014 4 z 5

Musím říct že kniha je velice dobrá, ale po pár prvních kapitolách jsem si říkala co jsem to koupila?V polovině knížky jsem zjistila, že je druhý díl...U normálních knížek bych jásala, ale tady.....Víte, on to byl takový pocit že nevím jestli vůbec ten další díl chci...?A ano, nyní chci!Příjde mi že druhá polovina knihy je lepší, protože mě rozhoupala ke koupi dalšího dílu.Dále bych řekla, že jak zde někdo tvrdí spisovatelka má ráda Cleo, tak trochu souhlasím.Jen trochu!Mně připadá že ji nemá ráda ve smyslu, že ji dá lehký osud!To rozhodně ne!Ale něco mi trochu říkalo že opravdu trochu tam nějaká láska je vidět....Ale opravdu malá!Jo, a ještě bych tuto knihu nedávala dětem mladším 10let!Za a)je tam trochu a občas docela krvavo
b)Nechci říct že jsou tam nějaké extra nevhodné scény...To rozhodně ne!Přesto některé obraty....no nevím jak by dítě zareagovalo

Tuto knihu jsem si oblíbila a těším se na druhý díl....

Nevka
02.08.2014 4 z 5

2/2 je naprosto perfektní a šíleně kontrastuje s 1/2. Smrt je o něco depresivnější a některé postavy taky zajímavější ;-)

Dole je můj názor na 1/2

Dovolím si nesouhlasit s ostatními. Od začátku mi to připadá trochu ploché. Hned prolog by mohl být rozvětvenější. Připadá mi, že je docela kruté zabít během chvilky dvě postavy, a navíc úplně bez emocí. Smrt by měla být hlubšího charakteru, zvláště když se jedná o tak důležité pasáže příběhu. Celkově by v člověku měla probudit buď pocit naprostého zoufalství, a nebo pocit, že se konečně stalo to, v co všichni doufali. Tady to jaksi chybí. Postavy jsou psány od extrému k extrému a dělají jen to co se po nich chce a co předpokládáme. Celkově je škoda, že příběh vyložil hned všechny karty na stůl, a jednotlivým postavám tak chybí jakési to tajemno. Například jsem se hned na začátku knihy nepotřeboval dozvědět, co má Cleo za problém s Aronem a podobně. Byla to totiž jedna z mála věcí, která mě udržovala v napětí. No, uvidíme co z toho vyleze dál, protože jsem se zatím dostal jen do půlky. Dalšímu dílu se ale nebráním.

ladyDanielle
31.07.2014 4 z 5

Kniha se mi zdá celkem povedená, ale četla jsem i lepší. Příběh je psaný zajímavě, ale já osobně bych ocenila, kdyby byl více rozvitý - více popisovat pocity, prostředí tak, aby si čtenáři vše mohli lépe představit. Souhlasím s Natyss s tím, že je vidět, že autorka má oblíbený Auranos a myslím, že tohle se hodně přenese i na čtenáře. Ale jinak super knížka! :))

DračiceLaura
03.06.2014 5 z 5

Úžasné, krvavé a dokonce i romantické. Hned na začátku mne velmi bavila. Nemohla jsem se dočkat pokračování. Je to taková kniha pro fanoušky fantasy, kteří mají rádi neobyčejné situace a zvraty.

Natyss
30.05.2014 4 z 5

Kniha se mi dobře četla. Byla velice zajímavá, jak svým obsahem, tak i stylem jakým byla napsaná. Čtenář má na výběr mezi třemi stranami, kterým bude přát výhru ve válce mezi sebou. Příběh se odehrává ve smyšlené zemi. Zaujal mě i tajemný přebal knihy. Na prvních stránkách je nakreslená i mapa a vypsané postavy pro orientaci. Co bych vytkla je, že kniha mi připadá napsaná tak, jakoby sama autorka měla oblíbený Auranos a princeznu Cleo...

Morgan Rhodes (p)
kanadská, 1971