Současná ilustrace dětské knihy

Současná ilustrace dětské knihy https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149075/soucasna-ilustrace-d.jpg 5 1 1

milamarus
12.02.2023 5 z 5

Naťukávací a proto efektní prezentace čítající více jak tři desítky osobností, z nichž dnes žije už jen Alois Mikulka (*1933), Josef Paleček (*1932) a Václav Kabát (*1932). // Je to knížka, se kterou si připomenete i objevíte další knížky a dost možná tak najdete vhodné kandidáty pro devatenáctou příčku letošní čtenářské výzvy nebo prostě jen rozšíříte svoji „Chystám se číst“ sekci. ....Píšu možná, protože - zaujata černovlasou princeznou v dlouhých narůžovělých šatech a motýlky nad hlavou (str. 37) - jsem zkusmo zadala do vyhledávače také titul „Kniha bájí o rostlinách“, se kterou by měla souviset, a nic... // Každopádně maximální počet hvězdiček.
--------------------------
ÚRYVEK:
K dětským knížkám a zčásti i ke knihám určeným mládeži přistupuje umělec jinak než k ostatní literatuře. Vychází z přesvědčení, že se ilustrátor stává dítěti průvodcem, že mu tedy musí přiblížit text ze všech stran, podrobněji než dospělým, a naznačit i věci, které jsou za příběhem. Pro každou knížku tu volí jiný klíč.